Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

AveLAB - ZTE Grand X IN (1) - Intryga Babbentropfa!

W wielu filmach możemy oglądać motyw polegający na tym, że główny bohater budzi się nagle w - swoim albo i nie - łóżku i nie pamięta, jak doszło do tego, że otacza go coś dziwnego, śmiesznego albo niezrozumiałego. Właściwie niektóre produkcje uczyniły z tego całą fabułę (patrz: Kac Vegas).

Filmy filmami, ale rzeczywistość swoje i niewielu jest ludzi, którzy mogą śmiało porównywać się z Hollywoodzkimi scenariuszami. Tym bardziej zszokowany byłem faktem, że takie amnezjo-przebudzenie przydarzyło się mojej skromnej osobie.

Jest piątek, godzina dziewiąta z paroma minutami rano. Otwieram oczy i powoli zaczynam ogarniać świat dookoła, czyli najkrócej rzecz ujmując - wstaję. Cel pobudki - manewry ASG o 10. Wszystkie potrzebne na polu walki graty naszykowałem sobie dzień wcześniej, a był to niemały wyczyn, bo wróciłem do domu po 23 i to prosto z popijawy z przyjaciółmi.

Nagle moja prawa ręka wyczuwa coś dziwnego. Zastygam w bezruchu i powoli poruszam się w okolicach anomalii i faktycznie - coś poza mną leży na łóżku, obok poduszki. Liczę do trzech i przy ostatniej licznie nagle zrywam się gotów na odparcie ataku albo odrzucenie tykającej bomby.

Zamiast zamachu na moje życie zastaję jednak małe pudełko obklejone taśmą, a na jego wierzchu kartkę z wszelkimi informacjami przewozowymi. Tak oto wszedłem w posiadanie ZTE GRAND X IN użyczonego mi do testów w ramach programu DP z Intelem.

(Paczkę od kuriera odebrali współdomownicy i nie chcąc mnie budzić, położyli obok mej głowy:P)

Pokaż!

Ano już pokazuję. Opakowanie właściwe jest bardzo przyjemne, trącące stylistyką Apple (minimalizm i biel, niewielkie wymiary) w pozytywnym tego zwrotu znaczeniu. W środku znajduje się wszystko to, co potrzebne i co znajdziemy z każdym smartfonem:

  • Telefon
  • Instrukcję i kartę gwarancyjną, bardzo cienkie i przyjemnie leżące w dłoni:
  • Kabel USB
  • Proste słuchawki
  • Wtyczkę do prądu, pozwalającą zrobić z kabla USB klasyczną ładowarkę
  • Notki od djfoxera

No, to ostatnie to niekoniecznie standardowe wyposażenie każdego smartfona. Gorąco pozdrawiam foxera i dziękuję za pomysł, bo zostawił dwie bardzo sympatyczne notki na wysokiej klasy papeterii z motywem Gwiezdnych Wojen. Bardzo miła niespodzianka :)

Oczywiście to stąd, że ten sam egzemplarz ZTE djfoxer miał przyjemność testować przede mną. I tutaj przechodzimy do głównego powodu tego wpisu:

Testów nie będzie!

Tak! Jestem zły, naprawdę nazywam się Edmund von Babbentropf i teraz, kiedy mam już mojego ZTE, mogę kupić bilety na Bahamy i uciec z nim aby rozkoszować się efektami zbrodni doskonałej! Mwahahaha!

A na serio, djfoxer w swoich testach był skrupulatny i rzeczowy. Doszedłem do wniosku, że pisząc że obudowa jest takiej a takiej jakości a bateria blablabla, zanudzę Was na śmierć, bo to wszystko już u niego czytaliście. Nie mam też powodów podważać foxerowe wnioski.

Mało tego, naprawdę mam nadzieję wygrać główną nagrodę za testy Intela, a Gowain (ale nie tylko, wszyscy dajecie radę ;) zrobił taką konkurencję, że zwykłym opisem to może mógłbym liczyć na kubek.

Na szczęście wymyśliłem (OBY!) satysfakcjonujące wszystkich (czytelników DP, mnie oraz Intela i redakcję DP) wyjście z sytuacji zanim jeszcze ZTE dorwałem w moje żądne sprzętu ręce. Nie wiem, czy zapewni mi to wygraną, bo każdy ma inne gusta, ale na pewno gdybym oceniał to ja, to - całkowicie obiektywnie - przyznałbym za to jakąś nagrodę, bo sam pomysł przewodni jest przedni i podobał się także kilku wtajemniczonym osobom.

Także do zobaczenie niedługo, na dzisiaj starczy Wam wrażeń ;)

 

sprzęt

Komentarze

0 nowych
gowain   21 #1 11.05.2013 17:18

Żeś zaintrygował... :) Czekamy na więcej, dobrze, że nie odrzuciłeś pudełka po przebudzeniu, bo ku uciesze konkurencji nie miałbyś czego testować :P

  #2 11.05.2013 17:26

Napisanie czegoś zupełnie innego o tym samym sprzęcie musi być wyzwaniem. Czekam z niecierpliwością.
PS: Dzięki takim takim drobiazgom djfoxer sprawia wrażenie niesamowicie miłego gościa.

gowain   21 #3 11.05.2013 17:46

@X.A.N. On tylko sprawia takie wrażenie, w rzeczywistości jest inny :P :P :P A tak serio, to fakt, djfoxer fajny gość :)

arlid   16 #4 11.05.2013 18:07

Sprytnie budujesz atmosferę :P djfoxer ma dość ciekawe pomysły :) A czy odsyłając sprzęt do DP dołączysz te notkę? :P Mam też pytanie. czy na ostatniej fotce te przyciski są "dotykowe" czy fizyczne, bo nie wiem czy telefon jest włączony czy nie. gowain ma 100% rację co do naszego kolegi, który testował sprzęt wcześniej :)

januszek   22 #5 11.05.2013 19:11

Widać, żę djfoxer ma doświadczenie w grypserce ;P

Ave5   8 #6 11.05.2013 19:29

@ arlid

Przyciski są wbudowane w telefon i są dotykowe (w sensie płaskie, nie wchodzą do środka jak choćby 1 button w iPhonach). Uchylając rąbka tajemnicy i szczerze pisząc, to spora wada, bo wystarczy musnąć dół ekranu kawałkiem palca i BACH, na ekran wskakują niepotrzebne rzeczy. Nie ma też gdzie położyć palucha żeby nie wisiał w powietrzu.

Notki nie odeślę, ale dołączę w zamian swoją :D

Autor edytował komentarz.
djfoxer   19 #7 12.05.2013 00:49

Ciesze się, że "wiadomość w butelce" nie zaginęła we Wrocku ;) Właśnie osoby z drugiej tury mają dużo trudniejsze zadanie. Może faktycznie dobrym pomysłem jest zrobienie czegoś niestandardowego. Ja stawiam na strzelanie z ASG do telefonu (pamiętaj, że nie ma gorilla glass, a szkło jest cienkie :P ). Chociaż jeśli nagrodą ma być ten konkretnie egzemplarz i planujesz wygrać konkurs Intela, to tak, jakbyś swój sprzęt niszczył :D Trudny wybór (wodoodporny też nie jest :D). Chyba, że użyjesz go jak Google Glass... no nie wiem, ok, kiedy następny wpis? :)

A, podobny gryps kiedyś dostałem od gowaina (może jeszcze pamięta) :P Więc też zalicza się do grona fajnych :) jak każdy z DP w sumie (ale pocisnąłem teraz wazelinę :P )

X.A.N.-> To zależy wszystko jaki masz stosunek do Windows Phone :P ;)

gowain   21 #8 12.05.2013 01:24

@djfoxer no ba, że gowain pamięta :) Też właśnie stawiam na coś z ASG - może na kasku Ave sobie przymocuje i będą filmiki akcji :P

lucas__   13 #9 12.05.2013 09:19

Biorąc pod uwagę poprzednie testy kamerki w wykonaniu Ave5, całość zapowiada się... ciekawie ;p

mordzio   15 #10 12.05.2013 09:28

@Ave5: Życzę powodzenia w walce o główną nagrodę, jedno jest pewne- będzie ciężko.

@djfoxer: To była jeszcze jakaś butelka? Ave5 nic o niej nie wspominał;P

Ave5   8 #11 12.05.2013 11:49

Ciężko oczywiście będzie, ale żal nie postarać się :) Chwilowo siedzę nad pracą licencjacką więc 1 wpis właściwy za parę dni.

@ mordzio

Butelka już jest pusta, co mi tam pół litra ;P

arlid   16 #12 12.05.2013 12:33

@Ave5

Dzięki za odpowiedź. No to w takim fazie czekam na wpisy, które już zapowiadają się ciekawie :)