Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Prezi - nietypowe prezentacje

UWAGA: Ten wpis pochodzi z roku 2011 i siłą rzeczy niektóre informacje nie są już aktualne. Zapraszam do nieco nowszego spojrzenia na Prezi: KLIK

Jako przerywnik od długich tekstów dotyczących sprzętu postanowiłem opisać pokrótce aplikację Prezi, ostatnio coraz bardziej popularną.

Szto je?

Prezi to odpalane w przeglądarce narzędzie wykonane we Flashu, służące do robienia "zooming presentations", jak to ujęli jego twórcy.

Prezentacja zoomowa nie opiera się na dodawanych w kolejności slajdach. Treść dodajemy na zasadzie mapy myśli, czyli gdzie i jak chcemy, a następnie ustalamy kolejność wyświetlania elementów.

Dobrze być studentem

Normalnie jedyna darmowa edycja to wersja oznaczona jako Public. Nie pozwala ona robić prezentacji prywatnymi ani zmieniać loga programu. Dostępne miejsce na serwerze to 100 mb.

Na szczęście producent uczynił ukłon w stronę niedofinansowanego systemu edukacji. Pod adresem:

http://prezi.com/profile/signup/edu/

Można za darmo założyć konto w wersji Edu Enjoy. 500 mb miejsca na serwerze i możliwość podmiany loga stają wtedy otworem :)

Jedyny wymóg to adres e-mail z końcówką .edu. Końcówki mogą być łączone - mój adres z uw.edu.pl został zaakceptowany bez problemu w ciągu kilku godzin.

Tworzenie prezentacji

Interfejs z początku wydał mi się lekko udziwniony. Praktycznie cały ekran zajmuje tablica, czyli miejsce na treść. W lewym górnym rogu znajduje się koliste menu. Z jego poziomu możemy:

  • 1. Dodawać strzałki łączące treść
  • 2. Wstawiać obrazki i video
  • 3. Dodawać ramki, np. duży nawias kwadratowy dookoła jakiegoś akapitu
  • 4. Podejrzeć efekt naszej pracy (odpowiada za to także spacja)
  • 5. Zmienić motyw prezentacji (kilka predefiniowanych i prosty customizator kolorów)

Dodawanie tekstu ogranicza się do kliknięcia gdziekolwiek na tablicy i pisania.
Wstawienie obrazka to klik na tablicy, File, Load, wybieramy plik do przesłania.

Zmienić rozmiar czy obrócić dowolny element możemy po kliknięciu na dany akapit/obrazek. Działa to na podobnej zasadzie, co w programie Google Picasa.

Strzałki usuwamy klikając na nie PPM i wybierając odpowiednią opcję z menu kontekstowego. Dojście do tego chwilę mi zajęło :P

Poza tym, u góry na środku znajduje się pasek z opcją cofnięcia ostatnich ruchów, zapisania efektów pracy i zwołania Meetingu, czyli pracy grupowej.

Prezentacja ma częsty autosave, dzięki czemu w dowolnym momencie mamy do niej dostęp w Internecie. Możemy także ustawić 3 stopnie prywatności - od podobnego do GPL (każdy może ściągać), do prywatnego, czyli możliwego do obejrzenia tylko przez konkretne osoby, tak więc nie musimy dzielić się z innymi wynikami naszej pracy.

Prezi świetnie spisuje się w pracy grupowej. Jedną prezentację edytować może dowolna liczba osób, podobno nawet jednocześnie.

Po około kwadransie pracy wszystko jest naturalne i nie trzeba panicznie szukać niczego w kolistym menu.

Widok możemy dowolnie modyfikować za pomocą drag'n'drop w pustym miejscu oraz rolki myszy.

Panie, Pan tu nie stał!

Oczywiście utworzoną mapę myśli należy uporządkować w formę slajdów, aby móc wygodnie pokazywać ją innym na rzutniku. Służy do tego dostępne w menu narzędzie Path. Po prostu klikamy w miejscach, gdzie dany slajd ma przybliżyć tablicę. Kolejne etapy ścieżki są ponumerowane i łatwo je modyfikować.

Opinie

Na moim wydziale program robi furorę. Wykładowcy po kilku latach standardowych efektów Powerpointa chętnie oglądają (i nagradzają ocenami) miłe dla oka przejścia (a właściwie przybliżenia). Osobiście jako człowiek typu "1000 myśli na minutę" pokochałem ideę robienia prezentacji w formie mapy myśli (sprzyja to kreatywnemu myśleniu) i szybkiego porządkowania na koniec.

Wady

Nic nie jest idealne. W przypadku Prezi kiepsko wypada skalowanie obrazków. Przed zapisaniem prezentacji dobrze pobawić się rozmiarami i załadować do systemu zresizowane ręcznie obrazki.

Nie można wstawić tła muzycznego - trzeba przy prezentowaniu zawczasu puścić je w zminimalizowanym playerze.

Prezi nie ma także oficjalnej wersji offline na Linuksa - tylko Mac i Win. Ale...

Prezi a Linux

Udało mi się znaleźć sposób na to, aby wyświetlać prezentacje offline pod moim Kubuntu.

1. Ściągamy wersję offline prezentacji
2. Rozpakowujemy archiwum do folderu o dowolnej nazwie (np. prezentacja)
3. Wchodzimy do:prezentacja/prezi.app/Contents/Resources/movie.swf4. Kopiujemy ten plik do folderu głównego, czyli prezentacja5. Wchodzimy pod TEN ADRES6. Dodajemy folder prezentacja do listy zaufanych za pomocą przycisku Edytuj Położenia->Dodaj Położenie
7. Odpalamy prezentację przez nasz ulubiony browser otwierając plik movie.swf :)

Działają nawet fullscreen i skróty klawiszowe!

Podsumowanie

Prezi to bardzo ciekawe narzędzie, twórczo podchodzące do nudnego robienia prezentacji. Myślę, że warto dać mu szansę, zwłaszcza w przypadku studentów ;)

Wszystkie zrzuty ekranu przedstawiają moją autorską prezentację. 

oprogramowanie internet porady

Komentarze

0 nowych
kuba144   5 #1 13.01.2011 16:41

Fajny wpis, co prawda nie robię tak skomplikowanych prezentacji ale jestem pewny, że za jakiś czas zaskoczę tym jakiegoś nauczyciela ;)

Jaahquubel_   13 #2 13.01.2011 17:23

Dzięki Ci za ten wpis. Widziałem jeden referat w tym wyrzeźbiony. Wszyscy obecni byli pod wrażeniem (i chyba wszyscy widzieli to pierwszy raz). Osoba referująca powiedziała w czym to przygotowała, ale nie miałem w czym zapisać i zapomniałem.
Brak mi tu jednak informacji o tym jak można z tego korzystać. Czy można zrobić z tego pdfa z efektami przejścia? Czy trzeba robić myk z swf-em lub korzystać z wersji off-line, czy też może są inne sposoby odpalenia tego?

Pigmej   5 #3 13.01.2011 17:29

Generalnie to jest do robienia 'nie liniowych' prezentacji, dlatego nie ma mozliwosci "do PDF" nie ma i nie bedzie.

Ave5   8 #4 13.01.2011 18:11

Zgadza się, jedyna możliwość zmiany formatu to nagranie pulpitu z puszczonym swfem - otrzymujemy wtedy plik video kompatybilny nawet z popularnymi komórkami.

Airborn   8 #5 13.01.2011 18:50

Możliwość eksportu do PDFa istnieje, tworzą się wówczas strony odpowiadające poszczególnym 'widokom'. W PDFie brak jednak przejść no i oczywiście nawigacja jest nieporównywalnie mniej wygodna.

Co do samego Prezi, wykorzystałem to podczas prezentacji na obronie pracy dyplomowej i jestem całkowicie zadowolony.

Natomiast co do pracy z Linuxem, dodam że można ściągnąć 30 dniową aplikację Prezi Desktop (napisana w AIR). Pozwala ona na edycję prezentacji w trybie offline, pozwala również odtwarzać prezentację (z niewielkim logo w lewym dolnym rogu ekranu).

max1234   11 #6 13.01.2011 20:48

Bardzo ciekawe, chętnie wypróbuję :)

przemo_li   11 #7 14.01.2011 10:10

WoW
WooW
WoooW

Dobra aplikacja!

furdzi   2 #8 14.01.2011 12:59

Korzystałem z tego programu wraz z kolegami podczas wspólnej prezentacji. Omawialiśmy procesy/rodzaje obróbki bezubytkowej. Prowadzący zachwalał sposób przedstawienia materiału ;).

webnull   9 #9 14.01.2011 14:51

Autorze tej publikacji, dziękuję Ci do kwadratu, bardzo przydatna aplikacja z której na pewno skorzystam.

n0r3k   7 #10 14.01.2011 16:16

To jest to! Znam setki trików, żeby podrasować prezentację w PowerPointcie i nie pozwolić (zbyt szybko) zasnąć słuchaczom. Ale Prezi dosłownie miażdży (niczym Hulk po sterydach). Dzięki za podsuniecie ciekawej aplikacji. Jeśli inni userzy odkryli jakieś interesujące, a przy tym mało znane, narzędzia (nie koniecznie służące do prezentacji) niech się chwalą tu, ku uciesze gawiedzi :).

[c4d]   2 #11 14.01.2011 17:00

Popieram. Baardzo przydatny wpis. Aplikacja z pewnością nie raz się przyda!

  #12 14.01.2011 17:49

Jest podobnie działający dodatek do PowerPointa o nazwie pptPlex.

jureczek   1 #13 18.01.2011 12:59

Założyłem konto i już dzisiaj zacząłem zabawę z prezentacjami na Prezi.com. U mnie pobrana prezentacja działa w Linuksie (w trybie off-line) pod Wine - zero kombinowania ;-)

Pozdrawiam i dzięki za ciekawy artykuł.

  #14 20.05.2011 01:17

mam problem z ramkami... mianowicie jak wezmę obrazek z tekstem w ramkę, ustawię kolejność slajdów itd. to przy prezentacji nie przeskakuje mi z jednej ramki do drugiej... jaka na to rada?:)

  #15 12.06.2012 16:30

Mam wielki problem z prezentacją, którą zrobiłam za pomocą programu Prezi Dekstop. A mianowicie nie wiem jak ją zapisać w innym formacie, tak by można ją otworzyć na innym komputerze, na którym ten program nie jest zainstalowany ???

Bardzo proszę o pomoc.

  #16 03.11.2012 22:37

Julia111, aby zapisać prezentację w Prezi, trzeba skorzystać z opcji Download w aplikacji Prezi (online, tj. trzeba wgrać prezentację z Prezi desktop). Aplikacja wytworzy plik ZIP do ściągniecia, który po rozpakowaniu można odtwarzać na innym komputerze. W przypadku więcej pytań, zapraszam do kontaktu ( http://www.prezentio.com/kontakt.html )

  #17 15.11.2012 22:57

Utworzyłam prezentację w Prezi (online), pobrałam (jako plik rar). wypakowałam, odpalam... i po chwili sama się zamyka.. Jak sobie z tym poradzić?? Będę zobowiązana za pomoc.

  #18 21.11.2012 13:15

Martii, podejrzewam że problem może być w oprogramowaniu Adobe (ściągnięte Prezi bazuje na aplikacji Adobe Air). Sprawdź czy masz aktualną wersję, czy Adobe nie pytało o instalację aktualizacji. Jeżeli to nie pomoże, spróbuj napisać na Prezi Support Forum: http://community.prezi.com/prezi

  #19 18.12.2012 15:07

fajny i superowy program

  #20 18.12.2012 17:18

To jest idealny program do prezentacji! ;-)

  #21 15.01.2013 14:25

fajna

  #22 01.04.2013 21:57

Ma ktoś pomysł a propo Prezi? Pobrałem orginalne Prezi Desktop i ładnie działał, razem z kumplem zrobiliśmy prawie całą prezentacje gdy weszła siostra i poprosiła żebyśmy pokazali jak to działa. Zapisałem, wyłączyłem lecz włączyć Prezi więcej nie mogłem pobierałem ponownie, restartowałem kompa i już nie mam pojęcia co zrobić

Ave5   8 #23 02.04.2013 14:38

Puść ją z poziomu przeglądarki.

  #24 23.04.2013 23:44

a jak robi się polskie znaki typu: ł, ś, ć itp. ?

  #25 12.05.2013 16:43

Czy da się to puścić z stanowiska pozbawionego internetu, mając prezentację na np. pendrive?

Ave5   8 #26 13.05.2013 14:42

Da, wystarczy pobrać prezentację - pobiorą się wszystkie slajdy i grafiki, trzeba tylko mieć Flasha.

  #27 17.05.2013 17:46

Na minus brak polskich znaków, po rosyjsku już zupełnie nie da się niczego zrobić. Chyba że się da, a ja nie widzę jak?

  #28 24.05.2013 09:48

Czy da się zrobić prezentację w samym prezi deskopt i później ją otworzyć?

Ave5   8 #29 24.05.2013 18:36

Da się.

@ Henku

Takim byle jakim obejściem cyrylicy jest napisanie sobie tekstów w Wordzie albo innym programie, robienie zrzutów i wgrywanie do Prezi jako obrazki. Oczywiście to pokrętna metoda.

Autor edytował komentarz.
  #30 28.05.2013 00:07

Hej, niedawno przeszłam z Windowsa na Ubuntu i jestem wielce zawiedziona, że Prezi mi tu nie działa! Instrukcja powyżej może i by coś mi pomogła, ale mam pytanie co do pkt. 6:

6. Dodajemy folder prezentacja do listy zaufanych za pomocą przycisku Edytuj Położenia->Dodaj Położenie

A gdzie jest ten cudowny przycisk? W przeglądarce? Bo nigdzie go nie widzę. Proszę o instrukcję dla zupełnie zielonej użytkowniczki Ubuntu jak uruchomić Prezi.

Dziękóweczka :)

  #31 28.05.2013 00:18

Kto szuka nie błądzi, a wujek google pokazał asa z rękawa:

Prezi Player 4 Linux:
http://prezi.com/5w9yvnnzmnir/prezi-player-on-linux/

Enjoy :)

Ave5   8 #32 28.05.2013 19:00

Wpis powstał sporo czasu temu, obsługa Linuksa przez Prezi poszła do przodu. Natomiast sposób jaki opisałem nadal działa, a same ustawienia Flasha są w przeglądarce pod adresem podlinkowanym w punkcie 5.

Autor edytował komentarz.
  #33 30.05.2013 23:20

Dobra, ale ja w ogóle w tym linku niczego takiego nie widzę o czym Ty piszesz. A okazało się, że jednak mi Prezi Player w ogóle nie działa.

Zainstalowałam sobie nawet Wine, ale i tak Prezi mi nie działa. Cholerka, nie wiem dlaczego i byłabym wdzięczna jakby ktoś mi pomógł. Prezi jest ważnym narzędziem mojej pracy i nauki :/

Ave5   8 #34 31.05.2013 20:06

Może kwestia przeglądarki, ale na Firefoxie (Netrunner Dryland) wchodzę w linka z wpisu i mam menadżera ustawień Flasha bez żadnych problemów.

  #35 16.06.2013 11:25

Ale muzykę da się ustawić, bo ja robiłam taką prezentację i z kolegą wstawiliśmy muzykę :D

  #36 16.06.2013 11:29

Mam problem, ponieważ nie chce mi się zapisać prezentacja w prezi.com. przy "save" mam wykrzyknik i nie chce się zapisać.
Proszę o pomoc. !

  #37 06.08.2013 23:35

Jak załatwić sobie adres e-mail z domeną .edu ?

Ave5   8 #38 07.08.2013 20:44

Wykupić taką domenę, albo - prościej - popytać na uczelni. Np. UW na starcie daje taki mail każdemu studentowi (teraz na Google Apps).

aamigo   1 #39 22.09.2013 21:16

Fajny programik

  #40 22.10.2013 18:30

ostatnio mam problem z edytowaniem prezentacji w Prezi ,wyskakuje błąd jaka może być tego przyczyna

  #41 22.11.2013 11:00

Witaj,
o prezi dowiedziałam się przypadkiem, generalnie nie jestem najbieglejsza w ostatnich zdobyczach co do możliwości robienia różnych rzeczy na kompie, komórce itd. Widząc po twoim blogu jesteś dosyć biegły w wielu kwestiach. Ja nawet czytając tutaj poniektóre opisy i komentarze jestem nieco przerażona gdyż nie łapię części omawianych pojęć : np: google apps - co to jest? Nie pracowałam na pisaca ani pisaca google - generalnie nie do końca wiem jakie są między nimi różnicę - dopiero zaczynam czytać :), kwestia linuxa czy jak piszesz jakiś podpięć liniowych - to dla mnie pojęcia kosmiczne. Jednak jestm mocno zdeterminowana gdyż mam pewien pomysł na stworzenie pewnej rzeczy - nazwijmy to mojej wizytówki lub porfolio co mam nadzieję mogłoby mi pomóc, czyli fajnej prezentacji dwóch rzeczy: jednej mnie jako trenera i instruktowa fitness i kulturystyki, oraz prezentacji warsztatu stolarskiego i jego usług.
I teraz tak: myślałam o założeniu własnej strony, tudzież bloga ....prezentujących dwie wyżej wymienione kwestie (każdej z osobna, ewentualnie z podpinaczami do siebie aby jedno promowało drugie)....jednak - moje podejście jest nieco inne - być może wyda ci się dziwne dość. Otóż wymyśliłam sobie pewne rozwiązanie lub sposób w którym chciałabym to zrobić - nie wiem czy takie coś istnieje i czy da się zrobić ale wierzę że się uda - brakuje mi tylko kogoś kumatego i oblatanego kto mógłby służyć radom , ewentualnie dawałby mi wskazówki jak coś takiego zrobić. Czy w ogóle da się. Chciałabym zrobić coś na zasadzie prywatnej - tudzież ogólno dostepnej chmury w której częściowo jak pisaca lub znanej bibliotece np. windows media player po kolei będę wrzucać pewne rzeczy, np: foldery z materiałami np: zdjęciami, filmami, jakimiś krótkimi do tego opisami itd ....jakoś posegregowane itd ...aby inni mogli mieć do tego dostęp - ale niekoniecznie wszyscy, i nie koniecznie do wszystkiego....czyli aby część mogła oglądać te rzeczy bo odnajdowała by je w internecie (i teraz kwestia czy by się to jakoś tam w ogóle pokazywało???, część natomiast mogłaby oglądać pewne kwestie gdy np: podam komuś konkretnego linka po którym przesienie go do danego obszaru - zbioru lub podzbioru lub zbioru z podzbiorami - aby mógł to zobaczyć....Czy mógłbyś mi coś poradzić, ewentualnie dać kilka wskazówek? Generalnie chciałabym także móc zrobić skrócone wersje pokazowe - coś jak pokaz slajdów na kliszy, gdzie jak się najedzie to przesuwa się kilka zdjęć lub filmów które są tzw. reklamą skróconą tego co będzie można obejdzeć po najechaniu na dany folder automatycznie się odpalający i ukazujący zawartość w środku.
Zastamnawiam się na ile da się to zrobić w którymś z tych programów ??? Czyli jednym słowem - prezentacja w prezii krążąca po necie - gdzie dużo osób to zobaczy super, ....ale jak poblokować tam niektóre elementy aby było możliwe aby mieli dostęp do nich tylko wybrani : którzy dostaną odnośnik odsyłające je tam, lub np. tylko wybrane osoby z facebooka, youtuba, lub z mojej listy mailingowej ?
Martwi mnie także ile to pomieści.....i jak zrobić np: aby zmieściło się tam w miarę możliwości jak najwięcej zdjęć, czy filmów...któe po np. z normalnego zdjęcia po sformatowaniu w picture manager windowsowskim mogłyby się jakościowo dobrze odpalać i być wyraźne i dobrej jakości.

Czyli szukam rozwiązań które by mi to umożliwiły ??? I jak zrobić aby tak stworzony mój wymysł dało się potem np: przegrywać na pendrivy lub płyty i dawać innym do oglądania i ewentualnie z możliwością to raczej w przypadku nośników takich jak pendrive automatycznego aktualizowania się po wejściu w opcję online?

Przypuszczam że to co napisałam i co chciałabym stworzyć jest dla was kosmicznym rozwiązaniem i nie do końca może zrozumiałym, lub ewentualnie możecie nie dokońca rozumieć o co w ogóle chodzi, więc spróbuje podsumować to raz jeszcze :

potrzebuje stworzyć coś jakby chmurę która byłaby moją wizytówką, usług, porad tego co robię ....byłyby tam filmy, zdjęcia, pokazy slajdów, trochę treści...to wszystko natomiast chciałabym aby albo wisiało w internecie i było widoczne dla innych (częściowo - tylko) reszta tylko dla wybranych....a także jakie byłyby tam możliwości tagowania, wrzucania pewnych słów - dzięki czemu potem jak ktoś czy to przez mozillę, czy google, czy inną przeglądarkę czegoś szuka miał szansę trafić na to co stworzyłam.

Weronika twardy orzech do zgryzienia   1 #42 22.11.2013 11:15

Witaj,
o prezi dowiedziałam się przypadkiem, generalnie nie jestem najbieglejsza w ostatnich zdobyczach co do możliwości robienia różnych rzeczy na kompie, komórce itd. Widząc po twoim blogu jesteś dosyć biegły w wielu kwestiach. Ja nawet czytając tutaj poniektóre opisy i komentarze jestem nieco przerażona gdyż nie łapię części omawianych pojęć : np: google apps - co to jest? Nie pracowałam na pisaca ani pisaca google - generalnie nie do końca wiem jakie są między nimi różnicę - dopiero zaczynam czytać :), kwestia linuxa czy jak piszesz jakiś podpięć liniowych - to dla mnie pojęcia kosmiczne. Jednak jestm mocno zdeterminowana gdyż mam pewien pomysł na stworzenie pewnej rzeczy - nazwijmy to mojej wizytówki lub porfolio co mam nadzieję mogłoby mi pomóc, czyli fajnej prezentacji dwóch rzeczy: jednej mnie jako trenera i instruktowa fitness i kulturystyki, oraz prezentacji warsztatu stolarskiego i jego usług.
I teraz tak: myślałam o założeniu własnej strony, tudzież bloga ....prezentujących dwie wyżej wymienione kwestie (każdej z osobna, ewentualnie z podpinaczami do siebie aby jedno promowało drugie)....jednak - moje podejście jest nieco inne - być może wyda ci się dziwne dość. Otóż wymyśliłam sobie pewne rozwiązanie lub sposób w którym chciałabym to zrobić - nie wiem czy takie coś istnieje i czy da się zrobić ale wierzę że się uda - brakuje mi tylko kogoś kumatego i oblatanego kto mógłby służyć radom , ewentualnie dawałby mi wskazówki jak coś takiego zrobić. Czy w ogóle da się. Chciałabym zrobić coś na zasadzie prywatnej - tudzież ogólno dostepnej chmury w której częściowo jak pisaca lub znanej bibliotece np. windows media player po kolei będę wrzucać pewne rzeczy, np: foldery z materiałami np: zdjęciami, filmami, jakimiś krótkimi do tego opisami itd ....jakoś posegregowane itd ...aby inni mogli mieć do tego dostęp - ale niekoniecznie wszyscy, i nie koniecznie do wszystkiego....czyli aby część mogła oglądać te rzeczy bo odnajdowała by je w internecie (i teraz kwestia czy by się to jakoś tam w ogóle pokazywało???, część natomiast mogłaby oglądać pewne kwestie gdy np: podam komuś konkretnego linka po którym przesienie go do danego obszaru - zbioru lub podzbioru lub zbioru z podzbiorami - aby mógł to zobaczyć....Czy mógłbyś mi coś poradzić, ewentualnie dać kilka wskazówek? Generalnie chciałabym także móc zrobić skrócone wersje pokazowe - coś jak pokaz slajdów na kliszy, gdzie jak się najedzie to przesuwa się kilka zdjęć lub filmów które są tzw. reklamą skróconą tego co będzie można obejdzeć po najechaniu na dany folder automatycznie się odpalający i ukazujący zawartość w środku.
Zastamnawiam się na ile da się to zrobić w którymś z tych programów ??? Czyli jednym słowem - prezentacja w prezii krążąca po necie - gdzie dużo osób to zobaczy super, ....ale jak poblokować tam niektóre elementy aby było możliwe aby mieli dostęp do nich tylko wybrani : którzy dostaną odnośnik odsyłające je tam, lub np. tylko wybrane osoby z facebooka, youtuba, lub z mojej listy mailingowej ?
Martwi mnie także ile to pomieści.....i jak zrobić np: aby zmieściło się tam w miarę możliwości jak najwięcej zdjęć, czy filmów...któe po np. z normalnego zdjęcia po sformatowaniu w picture manager windowsowskim mogłyby się jakościowo dobrze odpalać i być wyraźne i dobrej jakości.

Czyli szukam rozwiązań które by mi to umożliwiły ??? I jak zrobić aby tak stworzony mój wymysł dało się potem np: przegrywać na pendrivy lub płyty i dawać innym do oglądania i ewentualnie z możliwością to raczej w przypadku nośników takich jak pendrive automatycznego aktualizowania się po wejściu w opcję online?

Przypuszczam że to co napisałam i co chciałabym stworzyć jest dla was kosmicznym rozwiązaniem i nie do końca może zrozumiałym, lub ewentualnie możecie nie dokońca rozumieć o co w ogóle chodzi, więc spróbuje podsumować to raz jeszcze :

potrzebuje stworzyć coś jakby chmurę która byłaby moją wizytówką, usług, porad tego co robię ....byłyby tam filmy, zdjęcia, pokazy slajdów, trochę treści...to wszystko natomiast chciałabym aby albo wisiało w internecie i było widoczne dla innych (częściowo - tylko) reszta tylko dla wybranych....a także jakie byłyby tam możliwości tagowania, wrzucania pewnych słów - dzięki czemu potem jak ktoś czy to przez mozillę, czy google, czy inną przeglądarkę czegoś szuka miał szansę trafić na to co stworzyłam. do tej pory nie byłam zalogowana u was ale się zarejestrowałam i zalogowałam, jaka jest szansa że dostanę na mój adres e-mail np: odpowiedzi?

Weronika twardy orzech do zgryzienia   1 #43 22.11.2013 13:15

witaj, ponownie mam do ciebie pytanie, otóż znalazłam pewne informacje pod: http://blog.platformyedukacyjne.pl/2011/05/28/prezi-com-inny-wymiar-prezentacji-.../

w których informuje się że prezideskop - Odpowiednikiem wersji internetowej jest aplikacja Prezi Desktop instalowana na dowolnym komputerze PC (min. Microsoft Windows XP), Mac (min. OSX 10.5) oraz Linux. Oprogramowanie pozwala tworzyć prezentacje offline, bez potrzeby posiadania połączenia z Internetem. W programie możesz edytować zapisane wcześniej prezentacje (w formacie *.pez) lub ściągnięte bezpośrednio ze strony http://prezi.com. Gotową prezentację zachowujesz na dysku, ale możesz też wysłać ją na serwer Prezi.com.

Pytania....1) hm czy na windows 7 pójdzie? 2) co to za format pez i jak robić aby innym też się odpalał, np gdy chce go komuś pokazać - przeslać mailem lub udostępnić przez chmurę lub połączenie sieciowe lub wysłać za pomocą wyslij to.....

nastepnie piszą że : Aby korzystać z oprogramowania musisz najpierw założyć konto na prezi.com. Przez pierwsze 30 dni możesz testować program, po upływie tego okresu należy wykupić licencję PRO. W wersji bezpłatnej można jedynie korzystać z aplikacji internetowej, a wszystkie tworzone prezentacje są dostępne publicznie. Ale już np. w wersji Edu PRO (dla środowisk akademickich) za $59/rok (zwykła PRO jest za $159) są już dostępne wszystkie funkcjonalności typu: zmiana sposobu dostępu do zasobów (z publicznego na prywatne), możliwość dołączenia własnego logo, czy też (wspomniana już wcześniej) praca z aplikacją Prezi Desktop.....

Pytania: rozumiem że w wersji dostępnej wszystkim - jest bezpłatna i mogę robić i robić i robić mnóstwo różnych prezentacji, czy tak?które są widoczne dla wszystkich, zgadza się?.....no ok.....ale powiedzmy że pobrałam prezi deskop bo chce sobie zrobić prezentację, np: na wykłady, zaliczenie egzaminu....i go zaliczyłam, ale chce sobie ją zostawić....i np. pokazać komuś za półroku - czy to na moim kompie, czy to przeslac mailem, czy udostepnic przez chmure lub przez wyslij to.....czy nadal mi to bedzie działac ta prezentacja czy już nie ???i czy muszę już płacić....a co jak po 30 dniach nie zapłacę? o ile w pierwszej kolejności miałam na mysli w formie niezmiennej (nic bym np juz nie chciała dodawac, edytować itd...) o tyle wdrugim przypadku w wersji onfline np chciałabym coś sobie z niej wyciąć, np skrócić o ostatni slajd , ewentualnie dodać...czy tej wersji offline będzie to mozliwe?

I kolejne pytanie czy w wersji deskop po tych 30 dniach jak gdzies umieszcze - zamieszcze - będzie to chodziło dla innychczy nie?

Kolejne pytanie - co zrobić aby innym się ta aplikacja odpalała czy to jak gdy gdzies zamieszcze, czy gdy na pendrive komus przyniose....hm, jest mozliwosc na pendrive zainstalowania odrazu (wgrania opcji instalacyjnej)???

Zastanawaim się też nad kwestią poruszanego logo - czy ona faktycznie jakoś przeszkadza? przecież chyba swoje logo także można jakoś dodać na stronie prezentacji no nie?

Ty natomiast napisałeś: Możemy także ustawić 3 stopnie prywatności - od podobnego do GPL (każdy może ściągać), do prywatnego, czyli możliwego do obejrzenia tylko przez konkretne osoby, tak więc nie musimy dzielić się z innymi wynikami naszej pracy.....

uwaga piszesz o 3 stopniach prywatności - w której wersji - tylko tej płatnej? W ogóle zapytam w ten sposób czy mamy instrukcję lub przewodnik do tego prezi po polsku i skąd pobrać? oraz czy jest szansa aby prezi było w menu po polsku?

Napisałeś także że jedną prezentację może edytować w jednym czasie dowolna grupa osób jednocześnie - ...czy mam rozumieć że:
1) w sytuacjach gdy np ktoś stworzył jakąś prezentację (jest ona nazwijmy to pochszechnie wisząca w bazie prezi) i ktoś a raczej tysiące osób które mają dostęp do bazy mogą sobie ją ściagnać, przerobić po swojemu, lub skorzystać juz połowicznie z niej coś innego, w ten sposób rozumiem że tworzą miliony prezentacji podobnych na byc może ten sam temat a tylko w innym kontekście lub o innym watku....
2) ktos tworzy prezentacje i np nie jest ona przez niego zakończona jeszcze- bo np. ktoś tworzy ją przez tydzień po kawałku - a skoro ma szybkie tzw autosave to już w tym czasie ktoś może ją zmodyfikować i zapisać nieco inaczej i traktoać także jako swoje dzieło - bo rozumiem że na orginale nic nie może zrobić i komus zniszczyć np. część pracy....
czyli w moim mniemaniu z jednej prezentacji w trakcie prac - nawet w chwili pracy nad nią już ktoś może robić jej klona (nie do końca) a z tego ktos wtym samym czasie także.....czy się mylę?
3) przy pracy grupowej jest o tyle fajnie ze jezeli dobrze rozumiem to kazdy moze zajac się odpowiednim kawałkiem w jednym czasie pracując w obrębie jednej pracy....czyli ktos pracuje tylko na wybranym obszarze.....a nastepnie automatycznie się to wczytuje??? i składa w całość? czy jednak na końcu trzeba to jakoś segregować gdy wszyscy z grupy np. skończą swoje obszary....?

nie do końca rozumiem twoje: kiepsko wypada skalowanie obrazków. Przed zapisaniem prezentacji dobrze pobawić się rozmiarami i załadować do systemu zresizowane ręcznie obrazki. co do znaczy zresistować?

Weronika twardy orzech do zgryzienia   1 #44 22.11.2013 13:21

mam jeszcze ostatnie pytania: 1) czy ja mogę robić prezentację odrazu w chmurze.....i ją sobie robić stopniowo ....czy najpierw musze zrobic w formie descop do czasu jej ukonczenia i dopiero nastepnie przeslac ja do prezi ogolnej strony? Bo się juz pogubiłam....

Ave5   8 #45 23.11.2013 14:31

@ Weronika twardy orzech do zgryzienia

Pytań było mnóstwo, więc postaram się odnieść do nich chronologicznie:

A) Pomysł z chmurą-wizytówką jest wykonalny. Tak na szybko najsensowniejszą opcją wydaje mi się założenie konta Google, bo wtedy masz na nim:

- Dysk w chmurze na który można wrzucać pliki tylko dla wybranych osób
- Galerię zdjęć Google+ do robienia ładnych publicznych albumów (wspomnianych przez Ciebie "kliszy")
- Skrzynkę na GMailu jakby była potrzeba służbowo
- Tagi i możliwość wyszukiwania
- Sam profil G+, który może być wizytówką a jest prostszy w prowadzeniu od bloga


Teraz już co do Prezi:

Aplikacja działa na Windows 7, a zrobione prezentacje można pobrać jako kompletną paczkę z Flashem, więc odpalą się na każdym komputerze, gdzie Flash jest - a jest na większości. Sam format pez wymaga użycia Prezi.

Prezentacje zachowują się na koncie online w serwisie Prezi, także te utworzone aplikacją na komputerze. Nie kupowałem wersji Pro więc nie mogę powiedzieć jak to wygląda gdy minie 30 dni a się nie zapłaci, ale wspominasz egzaminy, zaliczenia itp, czyli studia. Każda uczelnia może dać Ci adres z końcówką .edu a to uprawnia do konta Prezi Edu, które jest bardziej funkcjonalne od darmowego i w zupełności wystarczy.

Pisałem właśnie z perspektywy wersji Edu, a więc nie płatnej. Prezentacje "tylko na linka" i "tylko dla siebie" można robić także bez płacenia. Instrukcją i przewodnikiem po polsku są chyba tylko 2 moje wpisy na ten temat - zapraszam też do nowszego ;)

Jeżeli pozwolisz każdemu oglądać i edytować daną prezentację, to faktycznie mogą tworzyć dowolną ilość przeróbek takiej pracy. Natomiast jeśli nie pozwolisz konkretnym osobom na edycję, to będą one mogły tylko oglądać prezentację, a wtedy jedyną opcją na zrobienie jej kopii jest stworzenie nowej i mozolne przepisywanie tekstu i szukanie takich samych multimediów. Praca grupowa działa trochę jak układanie notatek i fotografii na stole przez parę osób - efekty pracy jednej osoby natychmiast widzi reszta, a jak ktoś walnie babola to inna osoba od razu to cofnie :)

Z obrazkami chodziło mi o to, że np. mając bardzo duży obrazek i wstawiając go w małą ramkę w Prezi będzie wyglądał gorzej, niż gdyby na starcie był pomniejszony na komputerze, np. opcją zmiany rozmiaru w Paincie czy Photoshopie.

Oczywiście że można od razu robić prezentację w chmurze, Prezi Desktop nie jest do niczego wymagane. Dla mnie nawet wygodniej jest robić w przeglądarce.

Ave5   8 #46 23.11.2013 14:33

Odpowiedzi chciałem przesłać też na adres e-mail, ale nie jest on nigdzie podany, a w profilu jest ukryty, więc niestety nie mam jak.

  #47 08.12.2013 10:32

Można link do pobrania prezi bo nigdzie nie moge znaleźć

Ave5   8 #48 08.12.2013 12:08

Ależ proszę: https://prezi.com/desktop/

  #49 02.06.2014 21:23

można zalogować się też na mailu z rozszerzeniem ...@zcentrum.pl dostępnym na każdym koncie wirtualnej polski (wp.pl)

  #50 06.10.2014 15:44

Jeśli potrzebujecie szblonu Prezi, zapraszam na stronę http://www.ziload.com :)
lub http://www.presente.pl aby zamówić swoją indywidalną prezentacje w Prezi

  #51 22.02.2015 21:27

Witam. nie mogę zalogować się do programu prezi po zainstalowaniu go na kompie. ciągle pojawia się komunikat "no connection to prezi.com", likwidowałem zapory ale nie pomaga, nawet system postawiłem na nowo i dalej nic. dodam że on line loguję się bez problemów.pomóżcie

  #52 12.05.2015 21:04

ściągam program prezi ze strony http://prezi-desktop.softonic.pl/ - czy jest tutaj pełna wersja tego programu czy tylko częściowa udostępniona bezpłatnie?

  #53 02.04.2016 19:38

@wiewór (niezalogowany): Mam podobny problem. Czy może ktoś pomóc?