Znalezisko, czyli co ma Red Hat do Ligi Mistrzów

Witam

W tym tygodniu w ramach Ligi Mistrzów oglądać mogliśmy, jak Barcelona gromi Szachtar Donieck. Wyjątkowo udało mi się zdążyć na początek transmisji. No i niespodzianka - na ekranie telewidzów najbardziej elitarnych rozgrywek piłkarskich Europy wyświetlono .... Linuksa :)

Może sprawę bym przemilczał, ale ku mojemu zdziwieniu, do dnia dzisiejszego w Internecie nikt na to nie zwrócił uwagi. Poszukałem chwilę na Ipli i proszę bardzo, oto rzeczona sytuacja:

Nie jest to dla mnie żaden szok - oprogramowanie do transmisji telewizyjnych musi być niezawodne i specjalistyczne, nie dziwi mnie też wybór Red Hata (bo właśnie o niego chodzi, na co naprowadził mnie napis "Psyche") - to duża firma z supportem.

Myślę za to, że taka ciekawostka to fajna sprawa. Zwłaszcza w kontekście biadolenia o bezużyteczności Linuksa czy teorii, że jest potrzebny tylko geekom. Oczywiście mogło być lepiej (takie napisy mało kogo by zachęciły do przesiadki), ale nie ma co narzekać. Kto wie, może kiedyś doczekamy się reklam Ubuntu na bandach finału Champions League? :)