reklama

Avegant opracowuje okulary VR przekazujące obraz bezpośrednio do oczu

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Coraz więcej firm interesuje się tematem przenoszenia graczy do wirtualnego świata i wygląda na to, że technologia VR może faktycznie upowszechnić się w domach, a nie tak jak na przełomie wieków stanowić jedynie przelotną ciekawostkę. O goglach Oculus Rift mówi się praktycznie bez ustanku, ale nie tylko doglądany przez Johna Carmacka projekt ma szanse na sukces, szczególnie iż okulary od Avegant mają działać inaczej.

Zamiast oferować użytkownikowi męczące na dłuższą metę wpatrywanie się w maleńkie ekrany LCD, rozwiązanie Avegant idzie w stronę przekazywania obrazu bezpośrednio do oczu, co czyni je bliskim normalnemu rozglądaniu się po świecie. Rzecz brzmi może przerażająco, ale pomysłodawcy zapewniają, że ich projekt jest zdrowszy dla wzroku (wykorzystują odbicia przytłumionego światła o niskim natężeniu) i bez problemu da się z niego korzystać całe dnie, a równocześnie zapewnienia lepsze efekty właśnie dzięki działaniu niejako w zgodzie z naturą. Na każde oko przypada po obrazie 1280 na 800 pikseli, lecz wirtualne środowisko podobno postrzega się jako znacznie dokładniejsze dzięki takiej, a nie innej konstrukcji. Prototyp umożliwia wyświetlanie 240 klatek na sekundę i daje złudzenie wpatrywania się w ekran o wielkości 80 cali z odległości 2,5 metra. Pierwsza wersja okularów ma trafić na rynek na początku przyszłego roku.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama