r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Aviary - webowy edytor grafiki teraz także w wersji HTML5

Strona główna Aktualności

O autorze

Aviary, bezpłatny program graficzny online, wzbogacił się o wersję HTML5.

Coraz więcej serwisów i usług w Internecie wprowadza jako alternatywę możliwość obsługi multimediów w HTML5. Tą drogą podążył właśnie Aviary. Jest to aplikacja webowa w założeniach mająca konkurować z Photoshop online. Obecnie program w wersji HTML5 oferuje jedynie edytor zdjęć z zestawem takich narzędzi jak przycinanie, zmiana rozmiaru, usuwanie efektu czerwonych oczu i skaz, edycja kolorów czy nasycenie. Aplikacja udostępniona w ramach Aviary może być łatwo zintegrowana ze stroną internetową czy blogiem użytkownika. W przyszłości planowane jest rozszerzenie możliwości programu.

W wersji korzystającej z Flasha Aviary oferuje kilka sposobów na tworzenie grafik. Możemy skorzystać z prostego edytora obrazów, kolorów, efektów, czy grafiki wektorowej. Dostępna jest także funkcja tworzenia schematów stron WWW, a nawet możliwość dodawania efektów dźwiękowych. Ponadto Aviary udostępnia rozszerzenia dla przeglądarki Firefox, które umożliwiają m.in. zapisywanie na koncie zrzutów ekranu. Aviary od lutego tego roku dostępny jest w wersji podstawowej za darmo.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.