Avid Studio

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program

Avid Studio to aplikacja przeznaczona do nieliniowej edycji wideo. Co ciekawe, Avid Studio jako jeden z nielicznych programów o tak zaawansowanych możliwościach obróbki wideo dostępny jest w polskiej wersji językowej.

Największą siła aplikacji jest prostota obsługi oraz setki wbudowanych efektów i przejść dostępnych w bazie Avid Studio. By zastosować dany efekt wystarczy przeciągnąć go na wybrany fragment klipu umieszczony na linii czasu. Oczywiście domyślne ustawienia efektów użytkownik może potraktować jako punkt wyjściowy do dalszej edycji. Firma Avid dzięki porozumieniu z producentami wtyczek oferuje domyślnie szereg efektów specjalnych, które dostępne są dla użytkowników innych rozwiązań (After Effects, Apple Motion) za dodatkową opłatą. Mowa tutaj m. in. o takich wtyczkach jak Magic Bullet Looks, 3D Stroke, Shine, Particula, Knoll Light Factory, ToonIt firmy Red Giant (cena rynkowa to około 8000 zł), które wykorzystywane są m. in. w produkcjach hollywoodzkich, reklamach itp.

Avid Studio umożliwia pracę na nieograniczonej liczbie ścieżek audio i wideo, pozwala na edycję ścieżek audio Dolby Digital 5.1, posiada wbudowany stabilizator obrazu, bazę efektów dźwiękowych, pozwala na eksport filmów do najpopularniejszych formatów YouTube HD/AVCHD Lite/MKV/QuickTime HD, oferuje profesjonalne narzędzia do edycji kolorów, które pozwolą stworzyć odpowiedni klimat dla naszych filmów i znacznie więcej. Pakiet oferuje również możliwość tworzenia i nagrywania dysków DVD oraz Blu-ray.

Aplikacja obsługuje wszystkie wiodące formaty wideo w tym AVCHD, AVCHD Lite, BD Blu-ray, DV, HDV, AVI, MPEG-1, MPEG-2, DivX, MPEG-4, 3GP (MPEG-4, H.263), WMV, QuickTime (DV, MJPEG, MPEG-4, H.264) czy DivX Plus MKV, pliki graficzne w tym BMP, GIF, JPG, PCX, PSD, TGA, TIF, WMF, PNG, J2K oraz najpopularniejsze formaty audio MP3, MPA, M4A, WAV, AC3 i WMA.

Uwaga!

  1. Aby zaktualizować program Avid Studio do wersji 1.1 należy skorzystać z specjalnego narzędzia dostępnego do pobrania ze strony producenta.
  2. Na chwilę obecną nie jest oferowana wersja testowa aplikacji. Zachęcamy do zapoznania się z innymi produktami tego producenta.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!