r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Avira Android Optimizer

Strona główna Android Narzędzia Oczyszczanie systemu

Avira Android Optimizer to niewielka, darmowa aplikacja do czyszczenia systemu na tabletach i smartfonach. Dzięki niej możliwe jest odzyskanie miejsca zajmowanego przez dane tymczasowe, a także oczyszczenie pamięci RAM i przyśpieszenie działania urządzenia.

Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze. Po jej uruchomieniu wyświetlana jest zarówno ilość wolnej pamięci wewnętrznej jak i zewnętrznej. Użytkownik może dokonać automatycznej optymalizacji działania poprzez naciśnięcie tylko jednego przycisku – jego naciśnięcie skutkuje wykonaniem wszystkich najważniejszych czynności i zwolnieniem zajmowanego miejsca. W razie potrzeby jest jednak możliwe przechodzenie do osobnych funkcji. Pierwszą z nich jest czyszczenie pamięci RAM. Program zamyka wtedy aktywne aplikacje, teoretycznie przyśpieszając urządzenie i wydłużając czas pracy na baterii. Wolna pamięć może być też lepiej wykorzystana przez inne programy.

r   e   k   l   a   m   a

Drugi moduł służy do zarządzania zainstalowanymi aplikacjami. Sporządza on ich listę sortowaną pod względem ilości zajmowanego miejsca, umożliwia więc szybkie odnalezienie i skasowanie tych programów, które zajmują najwięcej w pamięci. Trzeci moduł poświęcono usuwaniu danych tymczasowych np. plików buforowanych przez przeglądarki, logów i informacji diagnostycznych. Użytkownik może za jego pomocą wyczyścić te dane (bez usuwania programów), a także odnaleźć największe pliki zapisane na urządzeniu

Ostatni moduł poświęcono prywatności. Oprócz ręcznego usuwania danych cache z aplikacji umożliwia usunięcie historii przeglądanych stron, logów połączeń i danych zapisanych w schowku systemowym. Aplikacja jest udostępniana za darmo, producent przygotował ją w języku angielskim.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Avira wydaje optymalizator dla Androida. Systemu to jednak nie przyśpieszy

22
OPROGRAMOWANIE 16.03.2015 | Łukasz Tkacz

Niemiecka firma Avira postanowiła wydać własny pakiet optymalizacyjny Avira Android Optimizer. Aplikacja stworzona przez producenta antywirusów pozwala na wyczyszczenie urządzenia ze śmieci, a także odzyskanie wolnego miejsca, będzie więc przydatna przede wszystkim dla posiadaczy tańszych urządzeń. Czy jednak na pewno? Może to po prostu kolejna zabawka próbująca działać na zasadzie placebo? Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze. Po jej uruchomieniu wyświetlana jest zarówno ilość wolnej pamięci wewnętrznej jak i zewnętrznej. Użytkownik może dokonać automatycznej optymalizacji działania…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.