r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Awaria PayPala umożliwiła dostęp do losowych kont i realizację transakcji

Strona główna AktualnościBEZPIECZEŃSTWO

W styczniu miała miejsce potencjalnie niebezpieczna w skutkach awaria serwisu Allegro. W wyniku aktualizacji oprogramowania (co prawda tylko przez ok. półtora godziny) możliwe było tam uzyskanie dostępu do losowych kont. Wygląda na to że z podobna awarią borykał się w ostatnim czasie inny powszechnie wykorzystywany w e-zakupach serwis, PayPal.

Jak informuje Niebezpiecznik.pl, użytkownicy, którzy logowali się wczoraj do serwisu transakcyjnego PayPal, otrzymywali dostęp do kont innych użytkowników. Sytuacja była o tyle niebezpieczna, że PayPal działa przecież jako wirtualny portfel – zyskując dostęp do konta, można także dysponować zgromadzonymi tam środkami, dokonywać zakupów.

Jeden z użytkowników serwisu potwierdził nawet, że za pośrednictwem przypadkowego konta udało mu się dokonać transakcji. Można zakładać, że problemy PayPala mają podobne źródło, jak w przypadku Allegro. Powodem może być błąd w zarządzaniu sesją użytkownika. Na razie nie pojawiło się w tej sprawie żadne oświadczenie administracji PayPala.

r   e   k   l   a   m   a

Nie należy się jednak obawiać, że środki wydane na zakupy przez użytkownika innego niż właściciel konta, zostały utracone bezpowrotnie. Możliwe jest złożenie reklamacji lub anulowanie przekazu. Korzystającym z PayPala zalecamy zatem zweryfikowanie listy zleconych w ostatnim czasie dyspozycji.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.