AxCrypt AxCrypt 2.1.1611

Strona główna Windows Narzędzia Szyfrowanie danych
Pobierz progr​am
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

AxCrypt to niewielka i darmowa aplikacja służąca szyfrowania danych na komputerze.

Program w pełni integruje się z menu kontekstowym podczas szyfrowania, deszyfrowania pojedynczych plików przechowywanych na nośniku danych. Należy pamiętać o tym, że AxCrypt wykonuje operacje szyfrowania wyłącznie na samych plikach (nie obsługuje folderów). Oprócz tego obsługuje pliki większe niż 4GB oraz pozwala na wygodne modyfikowanie zaszyfrowanych dokumentów.

Program idealnie nadaje się do zabezpieczenia ważnych danych znajdujących się na komputerze. Szyfrowanie odbywa się poprzez zaawansowany 128-bitowy algorytm AES, który skutecznie zabezpieczy nasze pliki, dokumenty, a nawet załączniki wysyłane drogą elektroniczną. AxCrypt jest doskonałym uzupełnieniem dla internetowych usług typu DropBox, SkyDrive czy Google Disc.

Obsługa programu jest banalnie prosta. Wszystkie operacje oferowane przez aplikację wykonujemy w menu kontekstowym dowolnego pliku. Użytkownik może zaszyfrować plik przy użyciu hasła, a także podwójnie zabezpieczyć dane szyfrując i zmieniając rozszerzenie pliku na EXE (plik wykonywalny). AxCrypt posiada też narzędzia do całkowitego usuwania plików z dysku oraz do wykonywania selektywnej kompresji przed szyfrowaniem.

Uwaga!

  • Kreator instalacji proponuje instalację dodatkowego paska narzędzi w przeglądarce internetowej. Odznaczenie odpowiednich opcji pozwala jednak uniknąć instalacji wspomnianych komponentów.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

brak
tylko 1 hasło dla wszystkich plików = DYSKWALIFIKACJA !!
ocena użytkownika
26.05.2016 08:54 • Recenzja do wersji 2.1.1394.0

Wróciłem do starej wersji po 7 minutach.
W starej wersji mam np zaszyfrowany plik (link w menu), klikam na niego, wpisuję hasło i otwiera się w domyślnym programie; w nowej wersji wyświetla jakieś gui. Podsumowując: komplikacje + zmniejszenie bezpieczeństwa (jedno hasło).
Jakbym chciał mieć jedno hasło i bezpiecznie, to wolę zrobić kontener truecryptem v. 5 (nic nowszego) -> pewny i przenośny.

darmowy, niezwykle prosty w użyciu, lekki,
wymagany mail, najciekawsze opcje są w nie tanim premium, jedno hasło zamiast wielu, brak wersji portable
ocena użytkownika
20.05.2016 20:33 • Recenzja do wersji 2.1.1393.0

Program użytkuję sporo czasu, właściwie to od początku jego powstania więc miałem okazję patrzeć jak rozwija się.
Do niedawna program stawiał na przenośność, obecnie ta została zamieniona w potężniejsze narzędzie jednak bardziej stacjonarne, z jednym hasłem głównym, które jest jednocześnie hasłem do naszego konta na stronie producenta, nie ma już opcji szyfrowania pojedynczych plików na różne hasła co jest dla mnie wielkim minusem. Poza standardowym szyfrowaniem/rozszyfrowaniem z prawo kliku program umożliwia to teraz także z poziomu okna zwyczajnie przeciągając na nie pliki. Programu niestety już nie użyjemy bez zarejestrowania go na adres mailowy, po rejestracji otrzymujemy miesiąc konta premium, po tym czasie przyjedzie nam zapłacić jakieś 3$ na miesiąc tracąc najciekawsze funkcjonalności programu, a wśród nich: szyfrowanie 256 bitowym AESem (pozostanie 128), szyfrowanie całych folderów w locie, w tym także Onedrive i Dropbox (wielka szkoda), bezpieczne kasowanie plików i na końcu udostępniania kluczy dzięki, którym inne osoby własnym hasłem mogą odszyfrowywać nasze pliki, do opcji tych łatwo się przyzwyczaić. Wg. mnie program poszedł w dobrą stronę pod względem przydatnych lecz płatnych opcji, a część darmowych w poprzednich wersji programu zostało zabranych. Mam nadzieję, że autor to jeszcze przemyśli, bo program w wersji darmowej wiele stracił. Zawsze pozostaje używanie starszej wersji.