Axence nVision Free Axence nVision Free

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program

Axence nVision Free to ograniczona funkcjonalnie, ale darmowa (również w zastosowaniach komercyjnych) edycja oprogramowania do zarządzania infrastrukturą IT. Umożliwia ono mapowanie i monitorowanie nielimitowanej ilości urządzeń oraz podstawowe funkcje monitorowania użytkowników, inwentaryzacji, helpdesku i kontroli dostępu do urządzeń dla 25 komputerów.

Narzędzie kierowane jest do wszelakiego rodzaju przedsiębiorstw i instytucji, oferując narzędzia do wykrywania i wizualizacji sieci, monitorowania sieci, inwentaryzacji sprzętu i oprogramowania, monitorowania aktywności użytkowników, kontroli dostępu do urządzeń i nośników danych, świadczenia pomocy pracownikom, a także alarmowania i raportowania administratorowi systemu o różnego rodzaju zdarzeniach.

Axence nVision Free wyposażony został w funkcje, umożliwiające wykrywanie urządzeń i serwisów TCP\IP, generowanie interaktywnych map sieci, prowadzenie statystyk ilości odebranych/utraconych pakietów (PING, SMB, HTTP, POP3, SNMP, IMAP, SQL itp.), monitorowanie obciążenia procesora, zajętości pamięci i magazynów danych, transferu sieciowego, a nawet temperatury, wilgotności, napięcia zasilania czy poziom tonera.

Program potrafi także tworzyć rejestry aplikacji i aktualizacji Windows, uzyskiwać dostęp do kluczy licencyjnych, informować o aktywności pracowników na komputerach oraz obsługiwać zgłoszenia serwisowe.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Świetny monitor sieci dostepny za darmo nawet do firmy bez limitu urządzeń
Tylko moduł network jest bezpłatny. Cena reszy modułów mogła by być bardziej promocyjna.
ocena użytkownika
28.10.2016 09:46 • Recenzja do wersji 8.6.0.22469

Program z wersji na wersje coraz lepszy.Polecam 9 wersje widać duże usprawnienia.

Dużo przydatnych funkcji związanych z monitorowaniem sieci, blokada uruchomienia programu hasłem
Sporo dodatkowych funkcji jak np monitorowania stanu oprogramowania - niestety płatnych
ocena użytkownika
20.09.2016 14:16 • Recenzja do wersji 8.6.0.22469

Jeśli ktoś chce mieć 1 narzędzie do wszystkiego związanego z monitorowaniem sieci, oprogramowania i userów to ten soft sprawdzi się znakomicie. Sporo fajnych funkcji jak np możliwość zdalnego podłączenia się do innego komputera bez dodatkowych haseł.