SugarSync - darmowa chmura, nowe spojrzenie

SugarSync to bardzo rozbudowana usługa przechowywania plików w chmurze, coś jak Dropbox, Skydrive lecz oferująca znacznie więcej możliwości niż te dwa flagowe, najbardziej znane produkty.Na Dobrych Programach został popełniony tylko jeden wpis o tym zacnym narzędziu przez underface i to prawie dwa lata temu więc przydałoby się nowe spojrzenie na zmiany jakie doszły zwłaszcza, że SugarSync wyszedł z wersji 2 beta na oficjalną użytkową.

Domowy serwer za grosze czyli Zyxel NSA 310

Jakiś czas temu stałem się szczęśliwym, choć z początku nie do końca, ale o tym dalej, posiadaczem maszyny, która zwie się dumnie Zyxel nsa 310. Jest to jeden z najtańszych, solidnie wykonanych, oferujących przyzwoite parametry i funkcje serwerów NAS na rynku.W tym spisie postaram się w rozumiały sposób przedstawić bardziej szczegółowo możliwości tego serwerka.

Bezpieczeństwo Rodzinne w Windows 8 - prosty sposób na nadzór

Funkcja bezpieczeństwa rodzinnego istnieje w rodzinie Windowsów od dosyć dawna, czy to wbudowana czy doinstalowana ręcznie z pakietów typu Windows Live. Do tej pory niezbyt się przyglądałem jej funkcjonalności, ale ostatnio znajoma poprosiła mnie o zorientowanie się w temacie więc nie szukając daleko zacząłem od tej wbudowanej w Windows ósemkę, bo i po co płacić za jakieś zewnętrzne programy skoro być może wbudowany w system operacyjny okaże się wystarczający. Postaram się tutaj opisać dostępne poszczególne funkcje Bezpieczeństwa Rodzinnego z Windows 8.

The Humble Bundle Mojam projekt

Akcja The Humble Bundle Mojam 2 rozpoczęła się 20 lutego, polega ona na tym, że wspieramy tradycyjnie twórców gier niezależnych wybraną kwotą, a w zamian dostajemy ich gotowy projekt. Tym razem sprawa wygląda trochę inaczej, zespoły takie jak: Indie studios Mojang, Grapefrukt, Ludosity, Oxeye Game Studio, Vlambeer, i Wolfire Games mają za zadanie w 72h stworzyć gry, które oczywiście trafią do tych co ich wsparli. W sumie dostaniemy 8 gier, a proces ich powstawania można na żywo obserwować na Twitch'u.Wg.

Legend of Grimrock - prosty konkurs z kluczem do wygrania

Legend of Grimrock to fabularna, niezależna gra akcji w której celem jest ucieczka czteroosobowym zespołem składającego się z postaci różnych ras i klas, z więzienia ulokowanego pod tytułową górą Grimrock, w którym to zostaliśmy osadzeni. Gra była wzorowana na takich perełkach jak Dungeon Master czy Eye of the Beholder. Premiera miała miejsce w 2012 roku i od razu zaskarbiła sobie rzeszę fanów, a także wg. metacritic.com uzyskała notę ponad 82 punkty co jest bardzo dobrym wynikiem.

SamsungDive. Prosta, a jakże przydatna funkcja zabezpieczenia smartfona

Samsung swoje flagowe modele smartfonów zaopatrzył w mechanizm zabezpieczający zwany SamsungDive. Jest to usługa oferująca nam kilka przydatnych narzędzi zwłaszcza w sytuacji zagubienia lub kradzieży telefonu. W tym krótkim wpisie postaram się przedstawić je, ale zaznaczam jednocześnie, że części nie miałem okazji sprawdzić w praktyce i mam nadzieję nie będę musiał :)

Konfiguracja urządzenia

Aby skonfigurować te opcje w telefonie musimy posiadać konto Samsung, gdy go nie posiadamy jeszcze to można je założyć pod tym linkiem

FolderSync - synchronizacja danych z różnych usług (Android)

Jakiś dłuższy czas temu poszukiwałem uniwersalnego oprogramowania, które byłoby w stanie pogodzić moje konta w różnych serwisach do backupu danych i przechowywania plików w chmurach w jednej aplikacji oferującej więcej niż te oficjalne. Szukałem, szukałem i nie znalazłem, aż kilka tygodni temu natknąłem się na świetne narzędzie, które pozwala mi poniekąd zespolić ze sobą usługi Dropboxa, SugarSync, GoogleDrive i SkyDrive i wiele innych. Tak więc postanowiłem podzielić się moim odkryciem :)

Opis aplikacji

Program

Windows 8 pierwsze wrażenia i problemy

Ogólnie nie zamierzałem pisać nic na temat Windows 8, ba nawet nie zamierzałem kupować go, ale skoro dali taką atrakcyjną cenę za uaktualnienie więc grzechem byłoby nie skorzystać. I tak więc stałem się pierw szczęśliwym posiadaczem, później mniej szczęśliwym lecz ostatecznie sam nie wiem co o tym sądzić. W tym krótkim wpisie chcę się podzielić tym jak mi minął dzisiejszy dzień.

Przygotowania

Za pomocą aplikacji asystenta Windows 8