Ciekawe zastosowania naszego smartfona. Część trzecia - rozrywka

Smartfony wkradły się do naszego życia chyba na stałe, coraz ciężej nam się bez nich obyć podczas codziennej egzystencji bo to najprostszy i najszybszy sposób by podłączyć się do sieci www. Na dziś dzień operatorzy komórkowi wciskają nam na siłę te małe komputerki i coraz trudniej kupić ot zwykły telefon bez systemu służący tylko do dzwonienia, ale to chyba i dobrze bo społeczeństwo się komputeryzuje :)W tej części serii wpisów o zastosowaniach smartfonów, trzeciej z kolei (tu

Slender - darmowa gra nie dla ludzi o słabych nerwach. Bardzo krótkie przedstawienie

Chciałem wam przedstawić grę, którą dziś pokazał mi znajomy. Gra ta powstała jak autor zaznacza, jako projekt testujący możliwości silnika Unity i nie sądził on, że stanie się tak popularna. Zasady w grze są z pozoru proste jak budowa cepa, znaleźć w lesie 8 kartek, a przy tym nie patrzeć na tytułowego Slendera. Ogólnie grę można przejść w czasie do pół godziny o ile nam sił starczy :D

Gra jest jeszcze rozwijana lecz jest już w pełni grywalna no i darmowa. Strona projektu skąd można pobrać grę na Windows i Mac:

Hotzlotowy gadżet Samsunga czyli minitest pendrive 2GB

W sobotę podczas losowania udało mi się zdobyć jeden z pendrajwów Samsunga w kształcie robocika podobnego do tego androidowego. Bardzo się ucieszyłem z tego faktu zwłaszcza, że rok temu nic nie wygrałem (bo losowania nie było :P ) i w końcu prócz wyglądu pendrive ma to też swoje praktyczne zastosowanie, a pojemność 2GB nie zniechęciła mnie.

Konto Google, czy aby na pewno takie bezpieczne jakby się mogło wydawać?

Ostatnio naszły mnie pewnego rodzaju rozmyślenia na temat tego czy moje konto Google byłoby bezpieczne gdyby ukradli mi telefon z Androidem, a wraz z kontem maile, które nie raz zawierają bardzo cenne dla mnie informacje jak np. dane potrzebne do zalogowania/zresetowania haseł do serwisów, dostępne z każdego miejsca dokumenty online, aż w końcu kontakty zarówno te mailowe jak i telefoniczne, no i zdjęcia w Picasa Web Album czy Google+.

Wydaje mi się, że nie do końca byłyby bezpieczne i postaram się przedstawić dlaczego.

TrekBuddy – mapy offline w telefonie

Witam, od HotZlotu trochę czasu już minęło, ale człowiek dalej sobie miło wspomina wszystko co z nim związane, zwłaszcza gdy był to pierwszy tego typu zlot dla niego. Poznało się trochę osób na samej imprezie, ale także już podczas dojazdu pociągiem PKP do Słupska – pozdrowienia dla Dimatheus'a, M@ster'a i ola.coeur.