Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Ciekawe zastosowania naszego smartfona. Część trzecia - rozrywka

Smartfony wkradły się do naszego życia chyba na stałe, coraz ciężej nam się bez nich obyć podczas codziennej egzystencji bo to najprostszy i najszybszy sposób by podłączyć się do sieci www. Na dziś dzień operatorzy komórkowi wciskają nam na siłę te małe komputerki i coraz trudniej kupić ot zwykły telefon bez systemu służący tylko do dzwonienia, ale to chyba i dobrze bo społeczeństwo się komputeryzuje :)
W tej części serii wpisów o zastosowaniach smartfonów, trzeciej z kolei (tu 1, a tu 2) chciałem przedstawić kilka aplikacji, które dostarczą nam rozrywki. Nie wszyscy lubią gry i odczuwają potrzebę posiadania takowych aplikacji, ale nie raz są one dobrą alternatywą by zabić czas oczekując w poczekalni do gabinetu lekarskiego.

Where is my water? (link)

Gra ta swojego czasu była najbardziej rozpoznawalną grą w Google Play, swoją reputację zawdzięcza prostemu połączeniu wykorzystania ekranu dotykowego, humoru, logicznego myślenia i zwinnych paluchów :) Najprościej pisząc, gra polega na dostarczeniu wody do wanny sympatycznego krokodyla, lecz owo dostarczenie nie jest wcale łatwe, czekają na nas dziesiątki poziomów, a wciąż dochodzą nowe, w których dotykając ekranu kopiemy w ziemi, odkręcamy kurki z wodą i unikamy wszelakich substancji z którymi woda tworzy zabójcze mieszanki. Gra dostała ocenę 92 na metacritic.com więc o czymś to świadczy.

Sudoku free (link)

Jak sama nazwa wskazuje, jest to sudoku czyli logiczna gra, której celem jest wypełnienie diagramu 9x9 w taki sposób, aby w każdym wierszu, w każdej kolumnie i w każdym z dziewięciu kwadratów 3x3 znalazło się po jednej cyfrze od 1 do 9. Z wszystkich sudoku jakie sprawdzałem, te wydaje mi się najciekawsze od względem interfejsu, wyboru trudności i notatek.

Chess free (link)

Podobnie jak powyższa pozycja ta jest tego samego autora, szachy jak to szachy tłumaczyć co to za gra chyba nie trzeba, jest to dobry zabijacz czasu. Szachów też w Google Play jest pełno, ale ta konkretnie pozycja przyciągnęła mnie swoim interfejsem.

Serce i Rozum (link)

Ta gra jest ciekawą pozycją w której musimy wykazać się umiejętnością logicznego myślenia.
Sterujemy postaciami Serca i Rozumu, których chyba każdy kojarzy z reklam telewizyjnych. Serce posiada umiejętności szybkiego biegania i strzelania z łuku, zaś Rozum potrafi przenosić ciężary i posługiwać się komputerem. Gra ładnie zrobiona graficznie i ogólnie za całokształt polecam ją.

Photo Warp (link)

Photo Warp z kolei jest programem, którym zniekształcamy zdjęcia, aby uzyskać ciekawe efekty. Można skorzystać z wielu ciekawych narzędzi i np. zmniejszyć oczy, wykręcić nos, powiększyć ... hmm uszy :) i innych efektów, które ogranicza chyba tylko nasza wyobraźnia.

Kapsle (link)

Kapsle, niektórym kojarzą się z czasami dzieciństwa gdy grało się w nie lub nawet zbierało i wymieniało ze znajomymi :P Fajne to były czasy, dziś można sobie trochę powspominać przy tej gierce, która polega właśnie na pogrywaniu w kapsle. Fizyka jest bardzo dobrze odwzorowana, do tego kilkadziesiąt poziomów i mamy zajęcie na długi czas.

Gold Mine 2 (link)

Dość znana gierka, wcielamy się w żądnego poszukiwacza złota, który hakiem poluje na samorodki leżące często w sąsiedztwie wszelakich śmieci. Gra podzielona jest na poziomy i aby zaliczyć je trzeba wydobywać odpowiednio dużo złota w określonym czasie, dodatkowym utrudnieniem, a jednocześnie ułatwieniem jest to, że za zdobyte złoto możemy zakupić różne dodatki jak dynamit, napój wzmacniający itd. Plusem drugiej części względem pierwszej jest to, że w sytuacji niepowodzenia nie trzeba zaczynać całej gry od nowa.

Fruit Ninja Free (link)

Gra w której wcielamy się w zabójczego ninja i naszym paluchem niczym mieczem samurajskim ścinamy wyrzucane owoce. Gra jest warta uwagi, szatkowane owoce ładnie się rozbryzgują więc chociażby dla tego warto ją zainstalować :)

Dowcipy (link)

Aplikacja, która poprawia humor całą masą wyselekcjonowanych perełek wśród dowcipów, które są podzielone wg. kategorii. Lepiej nie czytać na jakichś ważnych spotkaniach bo grozi to wybuchem niekontrolowanego śmiechu :)

Cut and Slice (link)

Prosta gra logiczna, polegająca na przecięciu kartonu w danym kształcie na kilka części o równej powierzchni. Utrudnieniem jest podana przy każdym poziomie ilość wymaganych cięć i części na które musimy pociąć materiał. Gra dobra dla ludzi o umyśle typowo matematycznym.

Clouds & Sheep (link)

Ta gra z kolei to istny odmóżdżacz w dobrym znaczeniu tego słowa, posiadamy farmę z owcami i trzeba spełniać ich zachcianki typu podrzucanie, ciągnięcie za ogon, karmienie, pojenie i cała masa innych. Gra zrobiona w humorystycznym tonie, z ładną grafiką potrafi przykuć naszą uwagę na znaczny czas.

Bunny Shotter (link)

Genialna w swojej prostocie gra polegająca na ustrzeleniu królików za pomocą łuku i strzał oraz wszelakich pomocnych przedmiotów, dzięki którym jedną strzałą można zlikwidować więcej szkodników. Podobna odmiana z zombie jest dostępna tutaj: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gameresort.stupidzom...

Bestdem - Demoty, Komixxy, Kwejk (link)

Aplikacja pozwala przeglądać wybrane przez nas serwisy typu Demotywatory i cała masę innych o podobnej tematyce bez zbędnego wchodzenia na strony internetowe.

Game dev story (link)

No i na koniec zostawiłem sobie moją perełkę. Gra w której wcielamy się w właściciela małej firmy produkującej gry. Z początku negocjujemy licencję na daną platformę i gdy już ją posiadamy można zabierać się za tworzenie gry za pomocą dwóch pracowników, których mamy zatrudnionych lecz z czasem dysponując następnymi funduszami możemy zatrudnić poprzez wybrane media kolejnych na wolne miejsca w biurze. Gdy posiadamy kompletną kadrę bierzemy się za wybór platformy na którą ma powstać gra, kategorię, typ a ich jest wiele i dochodzą nowe, więc złe połączenie wpłynąć może na niezadowolenie klientów. Na koniec wybieramy zasady na których gra powstanie czyli normalnie, dodatkowe fundusze na szybkość powstania, na jakość itd. W tym momencie zaczyna powstawać nasza gra i w kolejnych etapach przydzielamy odpowiednich programistów, grafików, muzyków do projektu by ten był na jak najwyższym poziomie. Gdy powstanie gra trzeba wyszukać powstałe w niej bugi i następnie wydać. Gdy nasz zespół spisze się wyjątkowo dobrze i krytycy ocenią grę wysoko w przyszłości będziemy mogli wydać sequel naszej gry na inną platformę. Na końcu gra zostaje sprzedana i za zarobione pieniądze zaczynamy tworzenie nowej. GameDevStory prócz tworzenia gry oferuje wiele dodatkowych uatrakcyjnień jak: szkolenia i awans pracowników za pieniądze bądź badania, które powstają podczas tworzenia gier, dodatkowe zlecenia np. na ścieżkę dźwiękową, coroczne targi gier gdzie mamy okazję się wybić, ogłoszenia w mediach i na końcu wielkie wydarzenie Game Awards na którym przyznawane są nagrody za najlepszą grę, muzykę itp. Co jakiś czas rozgrywkę uatrakcyjniają nam zdarzenia losowe.

Podsumowanie

Google Play udostępnia nam wiele darmowej rozrywki, ja przedstawiłem te pozycje, które są wg. mnie najciekawsze i przykuły mnie na sporą część czasu, z pewnością znacie również inne propozycje warte polecenia więc zostawiajcie w komentarzach namiary na nie. 

sprzęt oprogramowanie urządzenia mobilne

Komentarze

0 nowych
guildos   4 #1 01.11.2012 13:56

I akapit: water, nie wather :)

Dimm   4 #2 01.11.2012 17:40

- jetpack joyride
- legendarne birdsy (niedługo wersja Star Wars)
- Bad Piggies
- Zenonia 1/4 (rpg)
- Inotia 1/4 (rpg)
- Na dłuższą metę w busie / PKP można pograć w GTA III, a niedługo i Vice City
- Temple Run
Wszystko co przyszło mi do głowy. Większość odkrywam gdy siostra dorwie się do tabletu. Kilkanaście nowych i to do tego dobrych gier na pulpicie gwarantowane. Niektórzy chyba zapominają czasem że istnieją również inne możliwości Androida oprócz uruchamiania gier, ale dzięki temu producenci starają się wypuszczać coraz to nowe lepsze tytuły.

Dimm   4 #3 01.11.2012 17:48

Oczywiście zapomniałem, że aby dostać się do wartościowego produktu trzeba, albo prze brandować sobie market na zagraniczny, albo przedzierać się przez setki bezużytecznych aplikacji znajdujących się w Top. Bo wiadomo taka darmowa Zenonia / Inotia musi być daleko za "człowiekiem pierdnięcie".

KrzysztofT   2 #4 02.11.2012 22:04

Wpis byłby zdecydowanie lepszy, gdybyś pod każdym tytułem umieścił link do Google play :)

Piotrek2255   11 #5 03.11.2012 09:49

Ja od siebie dodam: Hill Climb, X-Runner.
Co do Wheres my water, to dla mnie zdecydowanie lepszą odmianą tej gry jest Wheres My Perry.
Jednej gry mi brakuje na Androidzie, jest nią Super Mario. Mam nadzieję, że w końcu ktoś ją dobrze przeportuje.

Axles   18 #6 03.11.2012 12:34

@KrzysztofT pod nazwą każdego programu są linki, fakt nie rzuca się to w oczy bo nie ma chyba mozliwości używania kolorków, a nagłówek nie jest w kolorze linku jak to ma miejsce ze zwykłym tekstem.

Autor edytował komentarz.
KrzysztofT   2 #7 04.11.2012 14:08

Cóż, mój błąd, nie zauważyłem :)

jaredj   11 #8 06.11.2012 14:52

Dodałbym do tego zestawienia: Cut the Rope i Cut the Rope Experiments, Orbital, Labirynth 2, Osmos, Spirit, Edge, Cogs i World of Goo.

  #9 06.11.2012 20:21

"Where Is my Water"- genialne. Od niedawna mam smartfona i tą grę uważam za najlepszą. Dodam jeszcze od siebie i polecam "World of Goo".

Zapraszam na mojego bloga poświęconego grom PC- http://headshot-owned.blogspot.com/ . Warto zajrzeć ;)