Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

FolderSync - synchronizacja danych z różnych usług (Android)

Jakiś dłuższy czas temu poszukiwałem uniwersalnego oprogramowania, które byłoby w stanie pogodzić moje konta w różnych serwisach do backupu danych i przechowywania plików w chmurach w jednej aplikacji oferującej więcej niż te oficjalne. Szukałem, szukałem i nie znalazłem, aż kilka tygodni temu natknąłem się na świetne narzędzie, które pozwala mi poniekąd zespolić ze sobą usługi Dropboxa, SugarSync, GoogleDrive i SkyDrive i wiele innych. Tak więc postanowiłem podzielić się moim odkryciem :)

Opis aplikacji

Program FolderSync występuje w dwóch wersjach darmowej i płatnej, a różnią się one ilością kont, które można przypisać, wyświetlanymi reklamami i filtrami które można sobie sprecyzować. Sama aplikacja wygląda prosto i jest banalna w obsłudze, tym bardziej, że jest w naszym rodzimym języku (póki co nie przetłumaczone w całości), mimo tego drzemie w niej prawdziwy potencjał, który od nas zależy czy wykorzystamy.
SugarSync jest moją główną chmurą, dzięki programowi FolderSync synchronizuję ze służbowego PC dokumenty, zdjęcia i ustawienia programów z Androida, oraz backupuje różnorakie pliki do WebArchive (też w SugarSync). Do Dropboxa natomiast wysyłam dokumenty i zdjęcia ze smartfona z Androidem i tym samym cała rodzinka ma właśnie w Dropboxie szybko pod ręką to z czym chcę się z nimi podzielić. Jeszcze mam kilka innych skojarzonych usług, których wymieniać nie będę by nie zanudzać, ale jak widać program można skonfigurować jak tylko się nam podoba.

FolderSync jest dość często aktualizowany o nowe opcje, a autor jest otwarty na propozycje, więc w razie pytań można śmiało pisać: http://www.tacit.dk/

Funkcje programu są bardzo rozbudowane, w pierwszej kolejności musimy wskazać źródło i cel naszej synchronizacji, a tymi mogą być dowolne miejsca czy chmury widoczne na screenach. Następnie określamy takie parametry jak częstotliwość synchronizacji, jej zawartość, sposób połączenia czyli czy chcemy tylko w zasięgu wifi korzystać z programu czy też transferu mamy dość i połączenie z mobilnym internetem nam nie straszne.

Podsumowanko

Podsumowując ten krótki wpis, program mogę szczerze polecić każdemu, kto podobnie jak ja ciężko miał pogodzić te wszystkie 'chmury' a dedykowane oprogramowanie od Dropbox, SugarSync, SkyDrive z jakichś powodów nie odpowiada mu. Aplikacja ma na prawdę duże możliwości i tylko od nas zależy jak je wykorzystamy. Zapewne filtry synchronizacji dostępne w wersji płatnej otworzą przed nami jeszcze większe możliwości. Program posiada zabezpieczenie hasłem, co przynajmniej w moim przypadku jest opcją niezbędną w tego typu aplikacji. Tak więc zachęcam do przetestowania i komentowania.

 

oprogramowanie bezpieczeństwo serwery

Komentarze

0 nowych
romanov2   2 #1 21.12.2012 10:07

Program genialny, już poustawiałem.
Przydałby się wykaz różnic między wersją darmową i płatną, bo jestem gotów wydać te 10zł ;)

znalazłem

Full version only

Tasker support
Sync filters
Multiple accounts
No ads
Instant sync

Autor edytował komentarz.
Manyek   9 #2 24.12.2012 10:40

Ja natomiast jestem ciekaw nazwy czcionki, którą wgrałeś, jak też programu do wgrania czcionki :)

Axles   18 #3 25.12.2012 09:21

Manyek nie wiem czy każdy smartfon to umożliwia, ale to ogólnie czcionka całego Androida, a nie programu. Tak więc musisz wejść odpowiednio: ustawienia -> wyświetlacz-> styl czcionki

TheArt   3 #4 08.02.2014 06:03

CloudHQ.

  #5 30.03.2014 10:08

Zainstalowałem w/w aplikację, wszystko działa :)

Czy jest może taka aplikacja na PC ??