Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

FolderSync - synchronizacja danych z różnych usług (Android)

Jakiś dłuższy czas temu poszukiwałem uniwersalnego oprogramowania, które byłoby w stanie pogodzić moje konta w różnych serwisach do backupu danych i przechowywania plików w chmurach w jednej aplikacji oferującej więcej niż te oficjalne. Szukałem, szukałem i nie znalazłem, aż kilka tygodni temu natknąłem się na świetne narzędzie, które pozwala mi poniekąd zespolić ze sobą usługi Dropboxa, SugarSync, GoogleDrive i SkyDrive i wiele innych. Tak więc postanowiłem podzielić się moim odkryciem :)

Opis aplikacji

Program FolderSync występuje w dwóch wersjach darmowej i płatnej, a różnią się one ilością kont, które można przypisać, wyświetlanymi reklamami i filtrami które można sobie sprecyzować. Sama aplikacja wygląda prosto i jest banalna w obsłudze, tym bardziej, że jest w naszym rodzimym języku (póki co nie przetłumaczone w całości), mimo tego drzemie w niej prawdziwy potencjał, który od nas zależy czy wykorzystamy.

SugarSync jest moją główną chmurą, dzięki programowi FolderSync synchronizuję ze służbowego PC dokumenty, zdjęcia i ustawienia programów z Androida, oraz backupuje różnorakie pliki do WebArchive (też w SugarSync). Do Dropboxa natomiast wysyłam dokumenty i zdjęcia ze smartfona z Androidem i tym samym cała rodzinka ma właśnie w Dropboxie szybko pod ręką to z czym chcę się z nimi podzielić. Jeszcze mam kilka innych skojarzonych usług, których wymieniać nie będę by nie zanudzać, ale jak widać program można skonfigurować jak tylko się nam podoba.

r   e   k   l   a   m   a

FolderSync jest dość często aktualizowany o nowe opcje, a autor jest otwarty na propozycje, więc w razie pytań można śmiało pisać: http://www.tacit.dk/

Funkcje programu są bardzo rozbudowane, w pierwszej kolejności musimy wskazać źródło i cel naszej synchronizacji, a tymi mogą być dowolne miejsca czy chmury widoczne na screenach. Następnie określamy takie parametry jak częstotliwość synchronizacji, jej zawartość, sposób połączenia czyli czy chcemy tylko w zasięgu wifi korzystać z programu czy też transferu mamy dość i połączenie z mobilnym internetem nam nie straszne.

Podsumowanko

Podsumowując ten krótki wpis, program mogę szczerze polecić każdemu, kto podobnie jak ja ciężko miał pogodzić te wszystkie 'chmury' a dedykowane oprogramowanie od Dropbox, SugarSync, SkyDrive z jakichś powodów nie odpowiada mu. Aplikacja ma na prawdę duże możliwości i tylko od nas zależy jak je wykorzystamy. Zapewne filtry synchronizacji dostępne w wersji płatnej otworzą przed nami jeszcze większe możliwości. Program posiada zabezpieczenie hasłem, co przynajmniej w moim przypadku jest opcją niezbędną w tego typu aplikacji. Tak więc zachęcam do przetestowania i komentowania.

 

oprogramowanie bezpieczeństwo serwery

Komentarze