Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Konto Google, czy aby na pewno takie bezpieczne jakby się mogło wydawać?

Ostatnio naszły mnie pewnego rodzaju rozmyślenia na temat tego czy moje konto Google byłoby bezpieczne gdyby ukradli mi telefon z Androidem, a wraz z kontem maile, które nie raz zawierają bardzo cenne dla mnie informacje jak np. dane potrzebne do zalogowania/zresetowania haseł do serwisów, dostępne z każdego miejsca dokumenty online, aż w końcu kontakty zarówno te mailowe jak i telefoniczne, no i zdjęcia w Picasa Web Album czy Google+.

Wydaje mi się, że nie do końca byłyby bezpieczne i postaram się przedstawić dlaczego. Równie dobrze mogłem gdzieś w moim rozumowaniu popełnić błąd, ale Wy go z pewnością wychwycicie od razu :)

Zacznę od tego, że Gmaila czyli poniekąd i całe konto Google mam w 100% zgodnego z Listą kontrolną zabezpieczeń Gmaila. Hasła do weryfikacji dwuetapowej do logowania na konto Google przychodzą na smartfona z Androidem którego mam powiązanego z kontem Google by móc korzystać z Android Marketu.

Rekonstrukcja ewentualnych zdarzeń

Załóżmy więc, że z przyczyn losowych smartfon zostaje skradziony lub po prostu go gubię, jakie kroki mogę poczynić, aby odzyskać dostęp do konta zanim np. zrobi to złodziej?

Pierwsze co robię to szybko siadam do kompa w celu zmiany hasła, loguję się do konta Google i tu pierwszy problem bo sms z kodem przychodzi na skradziony telefon, na szczęście mam wydrukowane kody zapasowe (lecz mimo tego złodziej już wie, że coś się dzieje, z jednej strony dobrze z drugiej niekoniecznie). Dostałem się na konto i zmieniam hasło, ale to dopiero początek bo teraz nasuwa się ważne pytanie, czy z poziomu Androida na smartfonie (w tym przypadku skradzionym) można zmieniać/resetować jakoś hasło do konta Google !? Spróbujmy na to pytanie odpowiedzieć.
Złodziej ma dostęp do mojego maila bo skojarzenie Androida z kontem Google (a tak przecież miałem) pozwala korzystać z aplikacji poczty bez problemu, już w ogóle pomijam fakt, że złodziej posiadając telefon i całą masę danych zawartych w nim będzie wstanie odzyskać hasło które właśnie zmieniłem.

I tak np. z tego co sprawdzałem przypomnienie hasła w przeglądarce (dowolnej, nawet tej na smartfonie) jest możliwe na jeden z trzech sposobów:

 • Nie pamiętam swojego hasła - tutaj prosi nas o nazwę naszego konta w formie maila, gdy go wpiszemy, ukażą się opcje, które nas interesują i wrócimy do nich w punkcie a)
 • Nie pamiętam swojej nazwy użytkownika - tu poprosi nas o dodatkowy email, który podaliśmy przy rejestracji, załóżmy, że tą opcją złodziej się nie zadowoli bo nie ma dostępu do drugiego maila.
 • Mam inne problemy z logowaniem - tutaj otrzymamy całe drzewko możliwości odzyskania hasła po podaniu naszych danych i tu złodziej raczej nic nie zdziała.

a)

 • Odpowiedź na pytanie ochronne - tu mogą być problemy dla złodzieja, chyba że ktoś ustawił pytanie o imię swojej sympatii, a ta z kolei w kontaktach widnieje na pierwszym miejscu z wykrzyknikiem na początku
 • Uzyskaj link do zresetowania hasła na pomocniczy adres e-mail: zapasowy@wp.pl - tu też raczej łatwo nie będzie, chyba, że właściciel na swojego głównego maila przekierował tego którego podał jako pomocniczego :)
 • Uzyskaj kod weryfikacyjny przy użyciu telefonu: ••••••010' - a tu chyba żadnych problemów, złodziej mając nasz telefon może zmienić sobie hasło do naszego konta Google ? Wszystko wskazuje na to, że tak.

Dla zabezpieczonego dwuetapowo konta Google metody odzyskiwania są inne, poprzedza je komunikat:

Wygląda na to, że dla tego konta została włączona weryfikacja dwuetapowa. Aby zresetować hasło, musisz wprowadzić kod weryfikacyjny z telefonu.
 • Mogę uzyskać dostępu do telefonu lub zapasowych metod weryfikacji - ano złodziej nie będzie miał problemu z dostępem do kodów weryfikacji, które otrzyma na telefon.
 • Nie mam dostępu do telefonu ani opcji zapasowych.
 • Ukończenie procesu odzyskiwania konta bez użycia telefonu może czasem zająć 3-5 dni roboczych. Jeśli tylko tymczasowo nie masz dostępu do telefonu lub zapasowych metod weryfikacji, poczekaj, aż będzie on znowu możliwy i spróbuj wtedy zalogować się ponownie.
  - 3 dni trzeba czekać, za ten czas złodziej skopiuje sobie moje maile 3 razy :)
 • Weryfikacja dwuetapowa nie została włączona.
 • Być może ktoś przejął Twoje konto i włączył weryfikację dwuetapową. Aby umożliwić Ci odzyskanie dostępu do konta, musimy potwierdzić Twoją tożsamość. Jeśli to możliwe, użyj komputera i przeglądarki, na których ostatnio się logowałeś
  - tu też nie ma ciekawie, złodziej nie dość, że dostał się na nasze konto to jeszcze włączył weryfikację dwuetapową i tym sposobem hasło SMS do konta ma jak na talerzu.

Formularz jest bardzo rozbudowany z mnóstwem pytań w celu zidentyfikowania, że my to my np: "Adresy e-mail maksymalnie pięciu kontaktów, do których często wysyłano wiadomości", "Nazwy maksymalnie czterech etykiet" itd. Szkoda że takich spraw nie można telefonicznie załatwić, pewnie było by szybciej.

W tym wszystkim nasuwa się kilka pytań, czy Android automatycznie traci połączenie z kontem przy zmianie hasła do niego? Wydaje mi się, że tak Android zrywa połączenie pod warunkiem, że użyliśmy do połączenia hasła głównego konta Google, a nie hasła aplikacji bo takiego o ile pamiętam też można użyć do sparowania konta Google z Andkiem. Niby to jakieś pocieszenie, bo po zerwaniu złodziej nie będzie miał dostępu do wszystkich naszych danych typu Gmail, ale mimo tego nadal będzie miał możliwość

W jaki sposób zabezpieczyć się?

Poniżej przedstawię środki jakie ja stosuję, być może nie uchronią one nas całkowicie, ale w najgorszym przypadku dają trochę czasu zanim złodziej ‘zrobi użytek’ ze skradzionym smartfonem.

 • PIN karty SIM - pierwsza linia obrony, lepiej go mieć bo to tylko kilka cyfr, które nie obciążą zbytnio naszej pamięci.
 • blokowanie ekranu (na kod lub symbol) - druga linia obrony, opcjonalna ale i ją warto uaktywnić, jeśli nie chcemy pamiętać kolejnego pinu możemy zdefiniować sobie symbol odblokujący ekran.
 • Application Protect - darmowy program umożliwiający ustawienie hasła podczas uruchamiania/usuwania/instalowania wybranych programów np. przeglądarka, Android Market, wspomniany klient poczty Gmail itd.
 • darmowy program Prey - ostatnia deska ratunku, pomocny w celu zdalnego włączenia namierzania itp.
 • włączona weryfikacja dwuetapowa - z dwojga złego lepiej jednak mieć ją włączoną zastosowanie się do Listy kontrolnej zabezpieczeń Gmaila.

Podsumowując, po skradzeniu smartfona zaczyna się wyścig szczurów pomiędzy użytkownikiem (czy uda mu się dostać do konta, przejść przez te wszystkie etapy weryfikacji i ostatecznie odłączyć numer telefonu komórkowego), a złodziejem (czy ten zmieni hasło, utrudniając lub nawet uniemożliwiając nam dostęp do konta Google). Tak więc pierwsze co trzeba się dobrze zabezpieczyć (byle nie popadać w paranoję), po drugie gdy zabezpieczenia zawiodą w jakiś sposób pozostaje szybka reakcja i zmiana danych konta.

Pamiętajmy zasadę, że Polak mądry po szkodzie :]

Na końcu chciałem prosić o wyrozumiałość, nie jestem polonistą i mam jaki mam sposób pisania, nie zmienię tego. Jedynie co to starałem się nie robić rażących błędów i przedstawić wszystko w miarę zrozumiale.

Miłego dnia. 

bezpieczeństwo urządzenia mobilne

Komentarze

0 nowych
Frankfurterium   10 #1 07.03.2012 01:18

W końcu doczekaliśmy czasów, gdzie komputer może zwyczajnie wylecieć ci z kieszeni...

Po mojemu dostęp do najważniejszych danych zawsze powinien być zahasłowany. A skoro nie chce mi się wpisywać PIN-u przy każdym odblokowaniu ekranu, po prostu nie używam telefonu do trzymania i przeglądania drażliwych danych. Parę razy już skroili mi telefon (wszyscy złodzieje kochają tłok w PKP...), ale w najgorszym wypadku złodziej mógłby mi nadzwonić na kupę kasy (telefon na abonament). Jeden telefon do operatora i jestem w pełni bezpieczny... i beztelefonowy.

  #2 07.03.2012 03:30

Synchro z telefonem mozna wylaczyc usuwajac go z weryfikacji 2u etapowej. Nie trzeba sie bawic w te zmienianie hasla
Do tego zamiast czekac na sms mozna uzyc Authenticatora z Google.

Dimatheus   23 #3 07.03.2012 09:54

Hej,

@ Axles - mam nadzieję, że nie pisałeś tego bloga z powodu faktycznej kradzieży telefonu. Mam nadzieję, że ma się on całkiem dobrze. :)

A wracając do tematu, to ja też mam zabezpieczony telefon. Jak? A no najprościej mówiąc mój telefon służy do do dzwonienie, SMS'owania i czasami przeglądania stron www w Operze Mini - tyle. Na nic więcej nie pozwala - myślę więc, że żaden złodziej nie skusiłby się na Nokię 2323 Classic, a jeśli już, to nie znajdzie na niej nic, prócz kontaktów i setek SMS'ów. :D

Przyszłościowo myślę, że dobrym zabezpieczeniem telefonu byłoby szyfrowanie mediów magazynujących, tak jak ma to miejsce w przypadku komputerów. Może droga do tego jeszcze daleka, ale przynajmniej nieco lepiej można by zabezpieczyć się w przypadku, o którym pisze Axles.

Pozdrawiam,
Dimatheus

  #4 07.03.2012 10:32

@Nazir Przejście na produkty/usługi MS doprowadzi Cię w pewnym momencie do identycznego punktu co sprawa z Google. Jedynym rozwiązaniem jest nie powierzanie tak dużej ilości danych jednej firmie, a dywersyfikacja używanych usług - część od MS, część od Google, jeszcze część gdzie indziej. Co prawda wtedy nie korzystamy w 100% z zalet jakie niesie ze sobą synchronizacja, ale można spać spokojniej.

Ja już od dłuższego czasu widzę, że Google oplotło masę użytkowników swoimi mackami, uzależniło w 100% ich od siebie. Nie jestem jakimś przeciwnikiem Google, też korzystam z racji swojej pracy z ich usług (i są w większości genialne - Analytics, AdWords itp), ale "ekosystem" Google jest już ogromny i praktycznie samowystarczalny.

januszek   22 #5 07.03.2012 11:46

Całe założenie autoryzacji sms-owej opiera się na tym, że kiedy tracisz telefon to pierwsze co robisz to blokujesz kartę sim u operatora i starasz się o duplikat :) Jednak faktyczne, telefon niejako sztywno zalogowany do konta G na który przychodzi jednorazowe hasło sms do tego konta jest swoistą dziurą w systemie bezpieczeństwa ;)

yuwo   10 #6 07.03.2012 16:44

Konto pocztowe można przejąć tylko w jednym przypadku - gdy zna się hasło. Na każdym koncie, nie tylko gmail, aby cokolwiek zmienić trzeba znać hasło. Niekiedy można zmienić ustawienia, może przekierowywaną pocztę, ale nigdy dostępu do konta. Przed zmianą hasła na nowe, trzeba podać stare. Nawet jak masz w telefonie ustawione hasło na stałe, to i tak bardzo trudne je odzyskać, a wylogowanie powoduje jego utratę.

Podwójna weryfikacja to chwyt marketingowy i wyciąganie nr telefonu. Nie poprawia bezpieczeństwa. Jak zgubisz telefon, to nie możesz wejść na konto bez odzyskiwania hasła. Jak nie ma zasięgu, albo się fon wyładował też nie skorzystasz od razu z poczty. Najprostszym rozwiązaniem jest dobre hasło :) a jeszcze lepszym, nie tylko na poczcie, inna nazwa przy logowaniu a inna wyświetlana, np. logujemy się mejlem, ale widoczny jest nick.

Proste rozwiązania są najlepsze. Trzeba się jedynie do nich stosować.

MaRa   9 #7 07.03.2012 17:04

Trzeba zgłosić się do operatora i po problemie, dezaktywują poprzednią kartę SIM. W niektórych salonach wydają nową od ręki, ale trzeba fizycznie tam dotrzeć.
W przypadku telefonów pre-paid można zarejestrować numer na swoje nazwisko, będzie już na zawsze, nawet jeśli telefon zaginie.

Axles   18 #8 08.03.2012 10:39

Dzięki za komentarze.
@FX "Synchro z telefonem mozna wylaczyc usuwajac go z weryfikacji 2u etapowej. Nie trzeba sie bawic w te zmienianie hasla "
To podobnie o tym pisałem, ale weź pod uwagę, że aby wyłączyć weryfikację trza na te konto Google pierw się dostać, a co gdy obeznany złodziej nam już namieszał i w najlepszym przypadku utrudnił dostęp do konta? Czas w tym przypadku nie jest po naszej stronie.

Dimatheus, na szczęście telefon ma się dobrze :) W tym co piszesz jest wiele racji, ale ja jako ten, który nie posiada laptopa, bo zbytnio mi nie potrzeba go chce mieć przy sobie jakąś namiastkę przy sobie.
Poza tym problem kradzieży dotyczy też note/netbooków, a już na pewno tego Googlebooka (czy jak się to zwie) i tabletów z Androidem, które też są połączone z kontem Google.

@yuwo "Konto pocztowe można przejąć tylko w jednym przypadku - gdy zna się hasło."
Tutaj się nie zgodzę, jest masa sposobów dzięki którym można odzyskać dostęp do konta bez znajomości hasła.

@MaRa nie wiem jak wygląda proces deaktywacji karty SIM, ale zakładam że trzeba udowodnić w jakiś sposób, że karta którą chcemy wyłączyć jest nasza, o ile w abonamencie jest to łatwiejsze to z opcją prepaid jest gorzej i chyba fizyczna wizyta jest nieunikniona, a wiadomo czas goni w takich przypadkach.

parasite85   8 #9 08.03.2012 12:24

@Axles
Po pierwsze, wystarczy rejestracja prepaid i również będzie łatwiej, po drugie, w T-Mobile wymagają 3 ostatnie numery na które się dzwoniło, albo ostatnie doładowania (kiedy i za ile).

Po drugie "Tutaj się nie zgodzę, jest masa sposobów dzięki którym można odzyskać dostęp do konta bez znajomości hasła." - skoro autorytatywnie takie stwierdzenie przedstawiasz, to, żeby wypowiedź miała sens może kilka przykładów (z całej masy wystarczy kilka).

yuwo   10 #10 08.03.2012 21:03

@Axles

Podłączam się pod prośbę parasite85 - podaj kilka skutecznych metod pełnego przejęcia konta bez znajomości hasła. Przecież nawet dodanie adresu do odzyskiwania hasła np. w gmailu, przy kliknięciu na link weryfikacyjny wymaga podania hasła (jeśli np.ktoś wykorzystał smartfona z bezhasłowym wejściem na konto gmail i chciałby konto zresetować).

Jedyny skutek "przejęcia konta" przez osobę, która nie zna hasła (np. ukradła nasz telefon, gdzie po zalogowaniu, nie chcemy więcej wpisywać hasła), to zrobienie nam siary i wysyłanie głupich mejli. Nic więcej (no może zależy od stopnia głupoty tych mejli).

  #11 08.03.2012 21:53

Cóż... W większości przypadków oceniam, iż to cena gadżeciarstwa :) Ilu z ludzi tak naprawdę musi niezwłocznie dostać się na maila itp, by nie móc poczekać kilku minut, godzin ? Cena wmówienia ludziom, że czegoś potrzebują. Moja subiektywna ocena.

Axles   18 #12 09.03.2012 08:54

Źle się zrozumieliśmy, @Yuwo pisał o przejęciu, a ja mu odpisałem o 'odzyskaniu' (przez właściciela) i że tu jest masa sposobów na to. Przejęcie konta na stałe jest raczej mało prawdopodobne, chyba że właściciel sobie odpuści próby odzyskania.

  #13 12.03.2012 06:25

Drogi autorze odpowiedz sobie na pytanie, czy w kieszeni spodni nosisz notes z zapisanymi hasłami do kont pocztowych i adresy oraz telefony wszystkich znajomych?

  #14 19.03.2012 12:09

1. Można ustawić hasło telefonu.
2. Do weryfikacji na koncie podać adres, który nie będzie widniał w telefonie i na tym też adresie trzymać ważne dane i na dodatek też zakodowane (ja mam takie konto tylko do trzymania danych)
3. Dane na koncie można trzymać w arkuszu (MC World czy Excel) zabezpieczonym hasłem.
4. Są aplikacje na telefon w których można zaszyfrować dane.
No i trzeba trafić na złodzieja... ja np znalazłem telefon i oddałem.
Myślę więc, że nie co panikować.

  #15 14.05.2012 12:32

Ja dzisiaj tak po prostu pomyślałem sobie co by było gdyby ktoś ukradł mi telefon który jest zalogowany na gmail i inne konta. I doszedłem do wniosku że zablokowanie telefonu na czas jest prawie niemożliwe. Na koncie w google nie ma ani jednej opcji która od razu pomoże przy kradzieży telefonu. A że w takiej sytuacji szukamy niemalże w panice złodziej ma dużą szansę zrobić z telefonem prawie wszystko co chce (oprócz zmiany hasła bo jak mówiliście wcześniej trzeba wtedy podać stare), ma wtedy dostęp do większości funkcji telefonu, wszystkich plików i danych i może je wykorzystać jak chce. No chyba że jest na tyle głupi żeby chwalić się kradzieżą na facebooku bo taki geniusz ukradł telefon koledze mojego brata więc wbrew pozorom duży wpływ na sytuację ma inteligencja złodzieja. Ale wracając do tematu trudno jest uniemożliwić złodziejowi korzystanie z naszego telefonu a jak na taki serwis jak google to jest poważne niedopracowanie. Nie mówcie tylko że rozwiązaniem byłoby nie trzymać tego typu danych na telefonie bo jaki sens miałoby wtedy posiadanie telefonu z androidem?

  #16 23.01.2013 14:39

a nie lepiej mieć dwa konta ? ja mam osobne na telefonie, gdzie na skrzynce mam jakieś pierdoły, zdjęcia od znajomych i osobne konto YouTube

  #17 31.03.2013 10:22

Co zrobić jeśli nie ukradłem telefonu a zwyczajnie na google założyłem pierwsze konto ,a teraz na telefonie mam zablokowany symbol (został zmieniony przez siostre i wpisany błednie ) i pokazuje mi ,że mam się zalogować na konto google do którego nie pamiętam hasła i nazwy użytkownika :x Czy jest jakiś sposób na odzyskanie dostępu do telefonu w inny sposób niż logowanie się na koncie google ,bądz ewentualnie jak zalogować się na konto google bez znajomości hasła i nazwy użytownika .Jest to telefon samsung galaxy mini 2

  #18 06.04.2013 15:00

No i tak niewiem

  #19 19.04.2013 11:24

mam problem, poniewaz usunełam konto gmail, i aby je odzyskac, musze wpisac nr. telefonu, na ktory przyjdzie kod, dobrze, tylko ten nr. jest juz nie aktualny, co wiec mam zrobic aby odzyskac moje konto???
prosze o pomoc!

  #20 12.08.2013 21:14

ja mam ten sam problem co Alicja26 z tym ze ja nie usunełam konta a nie pamietyam hasła i nie mam juz tego numeru pomocy

  #21 17.08.2013 13:54

fajny post przydadzą mi się te rady

  #22 23.02.2014 17:15

Ja nie mam konta i zastanawiam się czy je założyć,bo nie wiem czy jest ono bezpieczne oraz czy nie pociąga do odpowiedzialności np.prawnej.Proszę o jakąś radę .

  #23 21.09.2014 21:07

A nie lepiej za każdym razem wpisywać hasło do wrażliwej aplikacji zamiast zapamiętywać je w aplikacji?! I wszystkie problemy przestają istnieć! Miłego Dnia!

Axles   18 #24 24.09.2014 12:50

@gurgu (niezalogowany): Nigdy nie zapamiętuje głównego hasła jeśli jest taki wybór, dlatego hasła aplikacji są o tyle przydatne, bo można je śmiało zapisać z zapamiętaniem, a w razie potrzeby zdeaktywować.

  #25 05.12.2014 18:12

Mam pytanie.Zaznaczam ,ze nie jestem guru komputerowym.W smarfonie Samsung z Androidem otworzyłem sobie konto Qmail.Chodziło o ściągnięcie Endomondo z sklepu Play.W komputerze chciałem otwotzyc to samo konto,niestety ukazuje sie informacja ,ze konto o takiej nazwie juz istnieje.Oczywiscie w moim smartfonie.Utworzyłem nowe konto z inna nazwą.Co wylogowuje sie z konta tzn.wyłaczam komputer ,po ponownej próbie wejscia na konto ukazuje sie informacja o błednym haśle lub koncie.Otrzymuje Sms weryfikacyjne do zmiany hasła i wchodze na pocztę.Ale to równiez było do czasu.Finał jest taki ,ze mam juz ok.6 kont na Googlach ,do których nie moge sie zalogowac ,bo podobno takie nie istnieją.

  #26 17.02.2015 19:47

Osobiscie to w ogole nie podoba mi sie to ze Google przy zakladaniu konta email WYMUSZA weryfikacje telefoniczna. Ludzie powinni rezygnowac z takich produktow.To jest jedyna metoda!!!!

  #27 05.04.2015 15:15

WITAM, przedstawię Wam sytuacje, która mi sie wydarzyła, proszę o komentarze.
Po zakupie smartphona, dostał się on w niepowołane rece, znajomy który konfigurował mi urządzenie, załozył mi konto w chmurce, wczesniej wykradl mi hasła do kont e-mailowych(wtedy jeszcze o tym nie wiedzialem)....mam wrażenie, ze mimo zmian haseł,i logowania dwuetapowego, mam wrażenie ,że niepowolana osoba ma dostep do części moich wiadomości....Co mogę zrobic, zeby całkowicie wyeliminowac dostep do moich kont, telefonu itd, zmiane ID ???ps. osoba jest bardzo biegła w systemach informatycznych

  #28 27.04.2015 21:27

@Korektor (niezalogowany): Dlaczego nie ma żadnego sposobu zmiany hasła w gmailu które zapomniałam , a nie podałam swojego numeru telefonu ?
Dlaczego to jest taki horror. Natomiast w WP można zmienić hasło bez problemu.

  #29 05.08.2015 19:51

Czy znacie jakis sposob na zalogowanie sie jak mam nowy numer telefonu a musze wpisac kod potwierdzajacy z tego starego

Axles   18 #30 06.08.2015 13:59

@Anonim (niezalogowany): Masz na dole "spróbuj się zalogować innym sposobem" a tam wysłanie smsa na zdefiniowane numery (Google zaleca dwa więc ja mam swój i żony) oraz skorzystanie z kodu zapasowego, które też zalecają drukować. A jak to nie pomoże jest odnośnik do "potrzebujesz pomocy" a tam dalsze próby odratowania hasła.

  #31 27.08.2015 10:59

Ale wy macie małe rozumy
Wystarczy poświęcić trochę czasu i spisać namiary z telefonu i mieć je w notesie w domu odpowiednio zapisane , za bardzo ufacie technice którą łatwo ukraść i opanować

  #32 23.09.2015 12:12

Dlaczego mimo hard reset i wgrania nowego oprogramowania telefon dalej pamięta pierwsze konto Google utworzone na telefonie

  #33 29.09.2015 09:31

Jak dla mnie to google zbiera dane, śledzi użytkowników gdzie się logują, żąda potwierdzeń, podawania danych, numerów telefonów a nawet karty kredytowej. Co to ma być? KGB? Dlaczego z durnego sklepu Play nie można ściągnąć czegokolwiek bo trzeba się zalogować. Jakim prawem nas śledzą. Jak to ominąć?

  #34 21.01.2016 12:44

@lgg4c (niezalogowany): ...umrzeć

  #35 09.04.2016 11:32

Prostym sposobem jest mieć DWA KONTA MAILOWE i przekierowanie. Korespondujesz z konta A, ale maile są przekierowywane na konto B (choć na koncie A pozostają ich kopie). Na smartphonie masz tylko konto B. Gdy wysyłasz z niego maile, i tak przechodzą przez A. W razie utraty smartfona, tracisz konto B, ale nie A. Kupujesz nowy smartfon, definiujesz konto C itd.

  #36 22.07.2016 23:18

Nie mogę odczytać większości komentarzy. W telefonie na G+ do tej pory było dobrze.Czy ktoś wie oco chodzi?

  #37 19.10.2016 08:59

Pomocy ! Zresetowalam telefon, teraz gdy to musze zwchodzzweryfikowac swoje konto google, po wpisaniu e mail i hasla jest napisane "sprawdzanie danych" po czym cofa mnie i znowu trzeba.podawac email i haslo i tak caly czas co robic ?

  #38 25.12.2016 20:34

Mam pytanie znam jedynie Gmail login I haslo. Potrzebuje wiadomosci sms I numerow ksiazki telefonicznej I jesli się da rejestru polaczen. Nie mam zaś telefonu poniewaz zgubilem. Czy wchodząc na Internet logujac się na mila na innym urzadzeniu jest mozliwosc sprawdzenia sms polaczen I nr telefonu? Jeśli tak to gdzie mam dokladnie szukac I jak wejsc?

Axles   18 #39 27.12.2016 20:33

@Pilne! (niezalogowany): Jest coś takiego jak https://www.google.com/android/devicemanager ale by tego użyć trzeba mieć aplikację: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.adm wtedy będzie kilka opcji dostępnych jak blokowanie, namierzenie itp.
Wiadomości i połączeń nie odczytasz chyba, że używałbyś czegoś typu Cerberus z Google Play.

  #40 27.01.2017 02:13

Zabezpieczenia Google nie służą przecież zabezpieczeniom bo nie byłyby one potrzebne gdybyGoogle Tych danych nie wymagało. zabezpieczenia służą wyłuskaniu jak największej ilości danych osobowych od użytkowników. to jest ogromny potencjał.

  #41 07.06.2017 11:08

Agnieszka(niezalogowany): Ja już napisałam do Google że jak będą ode mnie wyłudzać dane pod postacią np. nr telefonu to założę konto gdzie indziej. Nie chcę mieć powiązania maila z telefonem i już, nie chcę nikomu mojego numeru ujawniać. A co jakiś czas nie mogę się zalogować bo wyskakuje komunikat że potrzebują podwójnego potwierdzenia. Mogą się bujać, bez Gmaila też można żyć spokojnie.