Zamiana PDF na Word

Pliki w formacie takim jak Word są znane wszystkim, plik PDF są mniej znane użytkownikowi komputera domowego. Format jest wymyślony i wdrożony przez firmę Adobe i można go otwierać na dowolnym innym komputerze podczas zapisywania wszystkich plików danych. Główną zaletą PDF jest to, że w przypadku Word, dokument może wyglądać inaczej na innym koputerze, gdzie nie ma np. zainstalowanych dodatkowych czcionek. W przypadku PDF ten problem nie występuje. PDF otwierany na różnych komputerach zawsze wygląda identycznie. Jedna PDF ma wadę. Nie można go w prosty sposób edytować.

Odmiana przez przypadki może być prosta

Odmiana przez przypadki nazywana jest deklinacją. W języku polskim występuje 7 przypadków. Łatwo skojarzyć to z ilością dni tygodnia. W wielu językach przypadki w ogóle nie występują. Np. angielski. W innych językach występują różne ilości przypadków. Przez przypadki odmieniamy rzeczowniki, przymiotniki, imiesłowy przymiotnikowe, niektóre liczebniki i zaimki. Nie odmienia się natomiast np. czasowników. Przypadki odpowiadają na konkretne pytania. Omówmy kolejno wszystkie 7 przypadków języka polskiego: 

1. Mianownik

(łac.

Testy z matematyki online

Testy z matematyki online

Jest to strona z testami matematycznymi, gdzie szybko i w prosty sposób można nauczyć się matematyki.

http://aztekium.pl/testy

Jak rozpocząć?

W menu z lewej strony są umieszczone kategorie testów. Wystarczy wybrać odpowiednią kategorię, a następnie test i już można uzupełniać działania. Testy można wykonywać na dwa sposoby. Albo od razu uzupełniamy wszystkie pola i klikamy sprawdź. Taki sposób może być używany w szkołach.

Nauka Tabliczki Mnożenia

Kilka wskazówek jak uczyć tabliczki mnożenia.

Istotne jest, aby nie zadręczać dziecka i nie zmuszać go do ciągłego siedzenia przy tabliczce.Z suchego wkuwania niewiele wynika, a ze stricte pamięciowym sposobem przyswajania wiedzy są problemy w przyszłości.