Nauka Tabliczki Mnożenia

Kilka wskazówek jak uczyć tabliczki mnożenia.

Istotne jest, aby nie zadręczać dziecka i nie zmuszać go do ciągłego siedzenia przy tabliczce.Z suchego wkuwania niewiele wynika, a ze stricte pamięciowym sposobem przyswajania wiedzy są problemy w przyszłości. Dziecko w momencie stresu może zapomnieć podstawowych działań i wyników, co rzutuje na całość klasówki czy sprawdzianu. 

Zabaw i ich form istnieje całe mnóstwo, oczywiście zawsze warto zdać się na własną kreatywność, wszak siedzenie i monotonne powtarzanie jest żmudne nie tylko dla dziecka, ale również dla rodzica. Jeśli nie mamy czasu, lub co gorsza cierpliwości warto zdać się na świat wirtualny – rzecz jasna nie do przesady. W sieci możemy trafić na wiele stron i programów, które łączą przyjemne z pożytecznym. Nauka mnożenia poprzez zabawę rozwija w dziecku wyobraźnię, a co za tym idzie kreatywność. Może być także pierwszym krokiem względem podstaw informatyki, która z matematykąw późniejszym okresie jest złączona nierozerwalnie. 

Przykładem takiej strony jest http://Aztekium.pl/Nauka, która w ciekawy sposób ukazuje jak przyjemna może być nauka tabliczki mnożenia. Strona wzbogacona jest o ranking, dzięki któremu dzieciaki rywalizują między sobą i rozwijają przy tym swoją wiedzę arytmetyczną.A co z tabliczką mnożenia na czas?Dla lubiących rywalizację z własnymi słabościami jest specjalnie przygotowany test pt. Mistrz Tabliczki Mnożenia. Taki rodzaj zabawy w połączeniu z rozwijaniem wiedzy z pewnością przyniesie pozytywne skutki.W polskich szkołach wciąż wiele do życzenia pozostawia indywidualne podejścia do ucznia. Jest ono niezbędne szczególnie we wczesnym okresie edukacji. Zaniedbania na tym tle skutkują na przyszłym podejściu pociechy względem nauki, a często odbijają się na psychice i sprawiają, że jest to wyłącznie przykry obowiązek.

Programy do nauki tabliczki mnożenia

Linki do programów, które proponujemy 

http://Aztekium.pl/Tabliczka  - program do nauki tabliczki mnożenia

http://Aztekium.pl/Mistrz  - program do ćwiczenia szybkości

Piramida

Piramida to inna forma nauki tabliczki. 

W tym przypadku wykonujemy działania od najprostszych, po najtrudniejsze. Na początek wybieramy zakres tabliczki mnożenia: 3, 5, 10 lub 12 i wciskamy przycisk start. "Piramida mnożenia", w przeciwieństwie do "Mistrza Tabliczki mnożenia" nie kasuje naszych wyników. 

Program znajdziecie pod adresem Aztekium.pl/Piramida

Więcej ciekawych programów edukacyjnych znajdą Państwo na stronie głównej: http://Aztekium.pl