Aztlan: Rise of the Shaman

Strona główna Windows Gry Platformowe
​Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Aztlan: Rise of the Shaman jest interesująca platformówką 3D, ale w starym stylu. Oznacza to między innymi dość wysoki poziom trudności wyzwania. Chociaż gra korzysta z systemu punktów kontrolnych, zostały one rozstawione na tyle daleko od siebie, że wpadnięcie do lawy zaboli, lecz zarazem nie przesadnie, więc po prostu próbuje się do skutku. Mimo wszystko to propozycja głównie dla fanów gatunku.

Główna postać to tytułowy, obdarzony specjalnymi mocami szaman. Przede wszystkim bohater potrafi wysoko skakać, co jest oczywiście podstawową sprawą w tego rodzaju produkcjach. Do tego dysponuje duchowym strzałem, który niekiedy może być także wzmocniony ogniem. W ten sposób likwidujemy przeciwników na naszej drodze. Zestaw zamyka moc pnączy. Dzięki nim jesteśmy w stanie podnosić bloki skalne.

Tego ostatniego używa się do rozwiązywania prostych zagadek logicznych. Czasem trzeba zwyczajnie rozwalić ścianę czy przewrócić kolumnę, aby przejść dalej. Aztlan to tytuł mocno inspirowany protoplastami nurtu platformówek, ze sprawnie reagującym sterowaniem. Charakteryzuje się porządnie zrobioną oprawą graficzną nawiązującą nieco do kultury Majów. Od strony dźwiękowej projekt też wypada ponadprzeciętnie.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

oprawa audiowizualna
mało checkpointów
ocena użytkownika
20.11.2016 09:37

Gra raczej z tych trudniejszych, choć po opanowaniu skakania nie sprawia aż takich problemów. Duży nacisk na skoki i wyczucie czasu, szybciej nie znaczy lepiej. Plus za grafikę i dźwięk. Minus za małą ilość checkpointów, brak możliwości zdalnego zapisywania. Grywalność okej. Mnie przeszkadza trochę trzęsienie kamery ale można się przyzwyczaić.