Naprawiamy Dobreprogramy!

(będzie krótko, ale treściwie, nie ma co się rozpisywać) Nowe portal jest jaki jest... Trochę biały... Trochę mobilny... Trochę desktopowy.... Trochę... fajny, trochę niefajny.

Ale w końcu jesteśmy power userami, podrasować stronę to nie problem! W poprzedniej wersji dobrychprogramów mieliśmy wygodny dostęp do całego newsa na stronie głównej, a teraz dostajemy tylko wycinek. Musimy klikać, czekać, zaglądać... Niewygodne, ale wystarczy trochę Javascriptu, aby usunąć ten mankament. Aby zastosować własny kod JS na stronie w Firefoxie i Chromie potrzeba dodatkowych rozszerzeń.

[How-to] Windows Server 2012... Workstation

Wydawałoby się, że nazwa Windows Server w zasadzie mówi sama za siebie. A jednak niekoniecznie, gdyż Windows Server świetnie sprawdza się jako stacja robocza! Zasadnicze pytanie: po co? Głównym powodem jest po prostu szybkość - wersja serwerowa ma domyślnie wyłączone różne bajery i włączamy tylko te, które chcemy. Ma to odzwierciedlenie w benchmarkach.

Bajer czy nie bajer, czyli recenzja HTC Evo 3D

Producenci smartfonów ciągle prześcigają się w nowych technologiach. Coraz większe ekrany, bezprzewodowe ładowanie, NFC. Tymczasem w 2011 roku na rynku pojawiły się dwa modele szczególne - potrafią wyświetlać obraz 3D, jeden z nich to LG Swift 3D, drugi to oczywiście recenzowany model :-)

Co na zewnątrz?

Pudełko telefonu jest elegancko białe z fotografią owego modelu - jak to już HTC ma w zwyczaju. W środku (oprócz telefonu) słuchawki, instrukcje oraz ładowarka + kabel USB.

Przejdźmy jednak do samego smartfonu. Pierwsza myśl, gdy go ujrzałen:

Ubuntu 11.10 Beta 1

Instalacja nie zmieniła się - jest tak samo prosta jak poprzednio, nie jest trudniejsza niż instalacja Windowsa, mało tego - Windows nie wykryje Linuxa, a Linux wykryje Windowsa.

Podczas uruchomienia w sesji live-cd z Unity 2D ciągle jakaś aplikacja zgłaszała błąd. Oczywiście to pierwsza beta, więc nie powinno to nikogo dziwić, bałem się jednak, że nawet zwykłego testu nie uda mi się przeprowadzić. Jednak po zainstalowaniu własnościowych sterowników do nvidii, da sie na Ubuntu nieco popracować.

Mac OS X na PC? Czemu nie!

Nie będzie to instrukcja, a moja "przygoda" z Hackintoshem, czyli systemem Apple Snow Leopard na PC

Legalne czy nie?

Licencja Mac OS X, którą musimy zaakceptować, aby zainstalować, zabrania instalacji na innym komputerze niż Mac i tutaj nie można się spierać. Złamałem postanowienia licencji. Jednakże czy jest to legalne? Kierując się tym -

Pokaż, pokaż pulpit swój

Taka moda teraz :-) Jakość zdjęcia fatalna, wiem

Lecąc od góry, pudełko od GeForca 9600GT, którego zresztą aktualnie włożonego nie mam (zepsuł się i tymczasowo mam 240GT z innego komputera; ale pudełko jest :-P), a przed nim Warcraft III, tak... to lubię. Po prawej pudełko od Asrocka P55Pro/USB3.0 (to już jest w środku), a przed nim.. oryginalny Mac OS X Snow Leopard. Instalowałem na PC, ale się znudził (najciekawsze było kombinowanie, aby w ogóle zadziałało; działał).

Co w Unity piszczy?

Testowana była wersja Ubuntu 11.04 z dnia 8 kwietnia 2011 roku.

Zaryzykuję stwierdzenia, że Ubuntu 11.04 to pierwsza wersja tegoż systemu, która przynosi tyle zmian. Zamiast standardowego Gnome własne środowisko Unity...

Jednocześnie jest to wersja, która jest najbardziej niepewna. Wielu ludzi jest ku niemu przeciwna.

Elementary OS...

Uwaga ten wpis jest mocno subiektywny!

Twórcy projektu inspirują się produktami Apple na każdym kroku... Już samo tworzenie było owiane tajemnicą, żadnych otwartych testów. Tak, wiem, że kilka dni przed oficjalną premierą wersja beta "wyciekła" do sieci, ale ciężko mi się oprzeć wrażeniu, że to sami twórcy wypuścili ją do sieci, naśladując poczynania Apple z iphone 4 (co prawda, oficjalnie to przez pracownika, ale...).

W każdym bądź razie postanowiłem przetestować już wersję oficjalną. System ten ma być lekki, elegancki i prosty w obsłudze.

(update)Android: launchery

Launcher, home, program uruchomieniowy, jak zwał tak zwał. W każdym bądź razie, imho wygodny launcher to podstawa. Na pierwszy ogień wyszły następujące aplikacje: Launcher Pro, ADW Launcher, Go Laucher Ex. Wszystkie są darmowe i płatnych z pewnością nie będę opisywał.

Launcher Pro 0.8.3

Program swój złoty wiek przeżywał latem zeszłego roku. Nowa wersja ukazywała się co tydzień (oczywiście zmiany były niewielkie, typu nowy widget (swoją drogą tylko dla płatnych użytkowników, więc w zakres tego porównania nie wchodzi).