BCWipe BCWipe 7.01

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia dyskowe i plikowe
Pob​ierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

BCWipe to rozbudowane, a zarazem bardzo proste w obsłudze narzędzie przeznaczone do trwałego usuwania wybranych danych, tak aby nie było możliwe ich późniejsze odzyskanie.

Podstawową funkcją programu jest permanentne kasowanie wybranych plików i folderów z dysku twardego. BCWipe integruje się z powłoką systemową Windows, a odpowiednia opcja usuwania dostępna jest z poziomu menu kontekstowego. Operacja trwałego kasowania danych przeprowadzona może być także z poziomu głównego okna programu. Metoda ta jest może mniej wygodna, ale daje za to dostęp do wielu przydatnych opcji konfiguracyjnych - m.in. algorytmu bezpiecznego usuwania.

Ponadto BCWipe pozwala nam trwale oczyścić pustą przestrzeń dysku, aby nie było możliwe odzyskanie danych, które tam kiedyś się znajdowały. Nie zabrakło także opcji usuwania wszelakich informacji o naszej aktywności w systemie i przeglądarce oraz szyfrowania pliku wymiany.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!