BESTplayer BESTplayer 2.131

Strona główna Windows Multimedia Odtwarzacze plików audio i wideo
Pobierz ​program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

BESTplayer to jeden z najpopularniejszych odtwarzaczy plików multimedialnych przeznaczonych dla platformy Windows.

Aplikacja charakteryzuje się przede wszystkim prostotą obsługi, brakiem instalatora oraz niewielką wielkością pliku wykonalnego. BESTplayer oferuje takie funkcje jak odtwarzanie filmów, muzyki, płyt DVD, strumieni radiowych i telewizyjnych.

Autor rozbudował program o możliwość automatycznego pobierania napisów do aktualnie odtwarzanych filmów, wyświetlania okładek i informacji na temat filmu (na podstawie danych serwisu IMDb.com), czy w końcu obsługę lektora czytającego napisy. W przypadku źle synchronizowanych napisów BESTplayer posiada również możliwość szybkiego przesuwania napisów w czasie.

Odtwarzacz oferuje ponadto możliwość zmiany domyślnego silnika renderującego obraz wideo (Enhanced Video Renderer) spośród kilku w tym Haali Video Renderer, Video Mixing Renderer 7 i 9).

Uwaga!

  1. Program zawiera komponenty reklamowe (adware). W tym konkretnym przypadku, komponenty te są jednak nieszkodliwe i bezpieczne dla użytkownika, a ich działanie ogranicza się jedynie do wyświetlania reklamy.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Obsługuje wszystko co możliwe
Nie ma
ocena użytkownika
13.04.2019 13:09 • Recenzja do wersji 2.131

Program genialny. Następca kultowego Subedita. Poniewaz BESTplayer jest tylko jednym plikiem wykonywalnym, aby obługiwał wszystkie mozliwe rodzaje multimediów, trzeba mieć zainstalowane w systemie filtry CCCP z ffdshow.

obsługa wielu formatów video, brak instalacji, przesuwanie napisów w czasie i na ekranie
brak obsługi Unicode, brak obsługi wmuxowanych napisów, pobieranie napisów nie działa
ocena użytkownika
16.10.2018 17:55 • Recenzja do wersji 2.131

Bardzo długo był to mój ulubiony program, który bił na głowę konkurencję. W 2018 roku przeszkadza jednak to, że nie obsługuje napisów zakodowanych w Unicode (dla polskich napisów musimy je zakodować w Windows-1250 - Środkowoeuropejskie), ponadto najwyraźniej nie obsługuje napisów wmuxowanych w plik video. Współpraca z wieloma monitorami (np. telewizorem podłączonym do komputera) pozostawia wiele do życzenia, rozdzielczość renderowanego video czasami jest niższa, niż wynikałoby to z pliku. Na Windowsie 10 okazjonalnie pojawiają się crashe. Funkcja wyszukiwania napisów z Internetu jeszcze nigdy mi nie zadziałała.
Pomimo tych wad czasami program stanowi dobrą alternatywę np. do wbudowanego odtwarzacza Windowsa 10: napisy mają przynajmniej czarny cień (nie są wyłącznie białe).