BIN GigaCon 2006 - czy grozi nam cyber-terroryzm?

Strona główna Aktualności

O autorze

Świat globalnej sieci coraz bardziej się rozrasta i staje się coraz bardziej podobny do świata rzeczywistego. Różne zjawiska takie jak przestępczość czy terroryzm znalazły swoje miejsce w przestrzeni wirtualnej. Czy umiemy skutecznie zabezpieczać nasze systemy informatyczne przed niepożądaną ingerencją? Czy umiemy skutecznie wykrywać i zwalczać cyber-przestępstwa? Jak zapewnić bezpieczne i niezawodne funkcjonowanie naszym systemom informatycznym?

Na te, i inne, pytania będzie można uzyskać opowiedź uczestnicząc w siódmej już, polskiej edycji konferencji BIN GigaCon 2006 - Bezpieczeństwo i Niezawodność Systemów Informatycznych, nad którą patronat medialny objął m.in. nasz vortal. Zagadninia przedstawią zaproszeni przez organizatorów eksperci - m.in. prof. Zbigniew Światnicki z Ministerstwa Obrony Narodowej, prof. Włodzimierz Gogołek z Uniwersytetu Warszawskiego, Jakub Śpiewak z fundacji Kidprotect - a także specjaliści z czołowych firm z branży bezpieczeństwa i niezawodności. Gościem specjalnym będzie Vladimir Golubev z Computer Crime Research Center, który rozpocznie konferencję wykładem inauguracyjnym dotyczącym cyber-przestępczości i cyber-terorryzmu.

Konferencja odbędzie się w dniach 7-8 września 2006, w hotelu Mariott w Warszawie. Kierowana jest przede wszystkim do przedstawicieli z branż: informatycznej, telekomunikacyjnej, bankowej, ubezpieczeniowej, logistycznej, energetycznej, przemysłowej i usług, a także osób na stanowiskach: kierownik działu IT, oficer bezpieczeństwa, administrator sieci i systemów zabezpieczeń oraz wszystkich innych pracowników odpowiedzialnych za strategię i utrzymanie bezpieczeństwa systemów w firmie.

Udział w konferencji jest bezpłatny, wymagana jest jednak wcześnejsza rejestracja. Pierwsze 200 zgłoszonych osób otrzyma archiwalne numery magazynów Linux+ i Hakin9. Ponadto wszyscy uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w losowaniu cennych nagród (m.in. notebook Toshiba Satellite A100-220 lub profesjonalny firewall Astaro Security Gateway 110), a także w konkursie "Złoty BIT" BIN GigaCon 2006. Otrzymają ponadto premierowe wydanie magazynu Boston Security Review.

Szczegółowe informacje, agendę, a także formularz rejestracyjny można znaleźć na stronie www.bin.gigacon.org/pl lub pod nr tel. 022 887 39 50.

© dobreprogramy
s