BTDigg - pierwsza wyszukiwarka torrentów bez trackerów

Strona główna Aktualności

O autorze

BTDigg jest pierwszą wyszukiwarką plików torrent, która nie korzysta z trackerów. Zdaniem twórców to duży krok w stronę decentralizacji sieci BitTorrent.

Standardowe wyszukiwarki są zależne od trackerów, czyli serwerów przekazujących dane na temat użytkowników pobierających i przesyłających pliki torrent. Jeżeli jednak serwery zostaną zablokowane, użytkownicy mają utrudniony dostęp do zamieszczonych w Internecie torrentów. Rozwiązaniem może być rozproszony system DHT. Jego zadaniem jest wyszukiwanie komputerów, na których znajdują się interesujące nas pliki. Umożliwia on odnalezienie materiałów nawet jeśli centralne trackery zostały zablokowane. Z DHT korzystają już popularne klienty sieci BitTorrent jak na przykład µTorrent czy Vuze. Teraz dołączyła do nich wyszukiwarka BTDigg.

Zdaniem twórców wyszukiwarki, jak cytuje TorrentFreak, jej wprowadzenie ułatwi korzystanie z plików torrent, pozwoli też na decentralizację sieci BitTorrent. Blokada takich serwisów jak The Pirate Bay czy isoHunt nie będzie przeszkodą dla osób pobierających materiały z Sieci. Prace nad wyszukiwarką nie zostały jeszcze zakończone. W obecnym stadium strona wygląda dość ubogo. Powinno się to zmienić w ciągu najbliższych tygodni. Twórcy wyszukiwarki pracują nad poprawkami, planowana jest również zmiana wyglądu witryny.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieRecenzja Xiaomi Mi Mix 2S. Naprawdę świetnie, ale jeszcze bez perfekcji