r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

BUILD: Dzień 3 - Bezpieczeństwo i Windows To Go

Strona główna Aktualności

Trzeciego dnia konferencji BUILD 2011 była mowa o bezpieczeństwie i Windows To Go. Dowiedzieliśmy się także o ukrytych funkcjach w systemie Windows 8.

Przygotowywany Windows 8 ma zawierać szereg nowych zabezpieczeń, które zapewnią dodatkową ochronę użytkownikom. Microsoftowi zależy szczególnie na eliminacji zagrożeń z Internetu. Dlatego też, jak czytamy na blogu firmy, odświeżony zostanie Windows Defender pod kątem ochrony przed złośliwym oprogramowaniem (wirusy, robaki, boty i rootkity). Defender będzie wykrywać zagrożenia w czasie rzeczywistym, wyposażony zostanie również w dodatkowe filtry. Poza tym poprawione zostanie ogólne działanie aplikacji, która ma wykorzystywać jedynie 4% pracy procesora. Zmniejszeniu ulegnie też zużycie baterii w laptopach przez Windows Defendera.

Microsoft zapowiada poza tym inne narzędzia do ochrony komputera, a także ścisłą współpracę z firmami zajmującymi się bezpieczeństwem. Ważnym elementem będzie odświeżony SmartScreen, który jeszcze ściślej będzie zintegrowany z Internet Explorerem. Windows 8 będzie sprawdzać aplikacje i linki na podstawie bazy reputacji. Klip wideo z prezentacją nowych zabezpieczeń i pomysłów Microsoftu można obejrzeć na stronach serwisu YouTube.

r   e   k   l   a   m   a

Kolejna ważna wiadomość przekazana podczas BUILD 2011 to Windows To Go. Pod tą nazwą kryje się narzędzie umożliwiające uruchamianie naszej spersonalizowanej instancji systemu bezpośrednio z urządzenia USB na dowolnym komputerze. Microsoft chce skierować swoje rozwiązanie głównie dla biznesu, ale będą mogli z niego korzystać także indywidualni użytkownicy. Aby skorzystać z systemu, wystarczy jedynie podłączyć urządzenie do dowolnego peceta. Windows To Go będzie obsługiwać USB 2.0 i 3.0.

Na koniec garść nowości w Windows 8, o których nie poinformowano podczas pierwszego dnia konferencji. Jest ich ponad 300. To między innymi wydłużona praca baterii, aktywacja OEM, funkcja PrintTo, uwierzytelnianie Wi-Fi w hotspotach, nowy mechanizm automatycznych aktualizacji, system powiadomień czy historia powiadomień. Z pełną listą zmian można zapoznać się tutaj, a z pewnością będzie ona rosła w miarę jak użytkownicy będą odkrywać kolejne zmiany w Windows 8.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.