BVE (Boso View Express) 2.6.3

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobi​erz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

BVE (Boso View Express) to przyzwoity i wciągający symulator pociągu. Gracz wciela się w postać maszynisty, zasiadającego za sterami potężnej lokomotywy. Jak to w życiu - maszynista musi poprowadzić cały tabor przez dany odcinek trasy, nie zapominając o niecierpliwych pasażerach, czekających na określonych w planie stacjach kolejowych. Nasz pojazd trakcyjny porusza się bardzo realnie. Podczas jazdy, szczególnie przy większych prędkościach, odczuwalne są naturalne, lekkie odchylenia całego taboru. Prowadząc lokomotywę gracz doskonale zdaję sobie sprawę przez fizykę gry, iż posiada we władaniu olbrzymią maszynę - to się po prostu czuje! :-)

Wirtualny maszynista musi jednak pamiętać o podstawowych przepisach ruchu kolejowego, np. o zatrzymaniu się na czerwonym świetle czy też ograniczeniu w pewnym momencie prędkości, o czym informuje sygnalizacja świetlna w postaci wskażnika semafora. Plusem gry jest jej dość szybkie działanie. W porównaniu z bliźniaczym MaSzyna Eu07-424 - BVE wypada naprawdę atrakcyjnie, chociaż trzeba przyznać, iż nie posiada trybu pełnoekranowego (teoretycznie jest, ale w praktyce go nie osiągnąłem). Ekran gry stanowi widok z kabiny maszynisty i tzw. panel kontrolny z różnymi wskaźnikami (np. prędkościomierzem). W podstawowej wersji gry dużego wyboru tras i lokomotyw nie ma, ale bez obaw - w internecie można wyszukać ciekawe dodatki stworzone przez pasjonatów tego jakże pięknego hobby. Grafika w grze jest staranna i płynna. Dobrze odwzorowane zostały elementy znajdujące się na torze. Efekty dźwiękowe są jeszcze lepsze. Klawiszologia nie jest zbyt obszerna, jak na tego typu specyficzną grę. Ciekawostką jest to, iż BVE stworzono w Japonii. Napisy w grze są w języku angielskim, ale w różnych serwisach poświęconych tej produkcji można pobrać też polskie tłumaczenie. Grę polecam wszystkim, ale szczególnie zagorzałym pasjonatom kolejnictwa.


Uwaga!

1. Aby uruchomić grę należy wypakować wszystkie jej pliki z archiwum, a następnie uruchomić i zainstalować odpowiednio bve2.6.3en.msi i uchibo9en.msi (identycznie, jak pliki .exe).

2. Do uruchomienia plików .msi wymagany jest zainstalowany w systemie Windows Installer. Najnowszą wersję Windows Installer można znaleźć w dziale PROGRAMY -> Dodatki -> Uaktualnienia

Autorem opisu jest Riven z serwisu Victory Games. Za udostępnienie opisu serdecznie dziękujemy!

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!