Back to Bed Back to Bed version 1.1.5

Strona główna iOS Gry Zręcznościowe
Pobierz program
lub zeskanuj:

Back to Bed to kolejna z gier, które pokazują jak wiele może zyskać klasyczny pomysł na rozgrywkę w połączeniu z oryginalną oprawą. Typowa gra logiczno-zręcznościowa wzbogacona o sporą ilość surrealizmu tworzą niezwykle miodną mieszankę.

W Back to Bed przejmujemy kontrolę nad psem, który wraz ze swoim właścicielem przeniósł się do krainy snu. Nasz profesor jest na tyle zmęczony, że nawet we śnie lunatykuje. Zadanie jakie przed nami stoi to pomoc w dotarciu do łóżka i uchronienie go przed pobudką. A ta czeka nas w momencie gdy nasz właściciel wypadnie poza planszę.

Aby temu zapobiec musimy rozstawiać na jego drodze różne przedmioty. Odbijając się od nich, zmieni swoją trasę. Bardzo często decyzje trzeba podejmować pod sporą presją czasową, Pomysł nie jest nowatorski, ale trzeba przyznać autorom że zagadki są przygotowane bardzo dobrze. Czeka na nas 30 plansz oraz dodatkowy tryb w którym poziom trudności zostaje znacznie podniesiony

Wisienką na torcie w Back to Bed jest jego oprawa graficzna. Pełnymi garściami czerpie z dzieł surrealizmu. Bez problemy odnajdziemy w niej typowe dla malarstwa motywy. Klimat dopełnia bardzo specyficzna muzyka i głos narratora. Byłaby to mieszanka idealna gdyby nie przeciętne sterowanie. Ponieważ gra ma sporo elementów zręcznościowych, błędy w sterowaniu irytują o wiele mocniej. Mamy możliwość wyboru jednego z dwóch modeli kontroli, ale to i tak niewiele zmienia.Zabrakło także wersji testowej. Pełna to wydatek około 13 zł. Pomimo świetnego wykonania i dobrych zagadek, polecamy głównie fanom gatunku.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!