Backup mało popularny w USA

Strona główna Aktualności

O autorze

Jak podaje PCLab, ilość danych generowanych przez przeciętne gospodarstwo domowe w Stanach Zjednoczonych zwiększy się z 322 GB w tym roku do 1,933 TB w roku 2010. Mimo tak znacznych ilości informacji, niewielu użytkowników decyduje się je chronić.

W nowym raporcie firmy TDG, specjaliści opisują, jak często Amerykanie są skłonni wykonywać kopie bezpieczeństwa swoich zbiorów. Okazało się, że mniej niż połowa połączonych z siecią gospodarstw domowych posiadających lub zamierzających założyć domowe sieci, wykonuje kopie swoich danych regularnie. Około 16 proc. badanych stwierdziło, że nigdy nie wykonało kopii bezpieczeństwa. Z kolei 7 proc. stwierdziło, że zabezpiecza dane nawet raz dziennie.

Specjaliści zauważają, że użytkownicy muszą oswoić się z technologiami pozwalającymi im na zabezpieczanie zbieranych informacji, a producenci tego typu rozwiązań sprawić, że ich produkty będą proste w użytkowania dla przeciętnego amatora komputerów.

Wśród tych, skłonnych do wykonywania kopii, nawet nieregularnie, 61 proc. decydowało się na archiwizowanie danych na nośnikach CD, 27 proc. wypalało je na płytach DVD, a 33 proc. przenosiło je na zewnętrzny dysk twardy. Były to najpopularniejsze rozwiązania. Mniej niż 10 proc. badanych było zainteresowanych stworzeniem kopii bezpieczeństwa na serwerze, z wykorzystaniem internetowych usług przechowywania danych czy np. dysków NAS (Network Attached Storage).

© dobreprogramy
s