Bądź legalny czyli AntiVirenKit 2004 za 153 zł

Strona główna Aktualności

O autorze

W kolejnym odcinku cyklu "Bądź legalny" kontynuujemy tematykę oprogramowania antywirusowego. Po przedstawianym w ubiegłym tygodniu, Norman Virus Control - najtańszym programie tego typu, przyszła kolej na droższy ale bardzo interesujący program AntiVirenKit 2004 Professional.

W poprzednim odcinku pisaliśmy jak ważne jest posiadanie oprogramowania antywirusowego. Zwracaliśmy uwagę, że dostępne na rynku, darmowe programy antywirusowe, nie są w stanie zaspokoić wielu potrzeb użytkowników, a ich główną zaletą jest fakt, iż są... darmowe. Pisaliśmy też o tym, że bezpłatne programy antywirusowe nie mogą być wykorzystywane w firmach ze względu na zastrzeżenia licencyjne producentów (obecnie wszystkie programy tego typu są przeznaczone wyłącznie do domowego, niekomercyjnego użytku), a także o tym, że nie zapewniają one skuteczności takiej jak produkty komercyjne.

Zarówno firmom, gdzie wszelkie dane są zazwyczaj szczególnie cenne, jak i użytkownikom prywatnym, którym zależy na najwyższym stopniu bezpieczeństwa komputerów chcielibyśmy zarekomendować dzisiaj program AntiVirenKit 2004 Professional, polskiej firmy G DATA Software ze Szczecinka. Produkt ten zyskał już uznanie wielu czasopism komputerowych m.in. CHIP, PC World Komputer, Computer Bild (niemieckie wydanie Komputer Świat), a także potwierdzenie 100% wykrywalności wirusów przyznawane przez prowadzący niezależne testy Virus Bulletin. W czym tkwi wyjątkowość tego programu? O tym poniżej.

AntiVirenKit 2004 Professional, w przeciwnieństwie do innych programów tego typu, zawiera aż dwa silniki antywirusowe odpowiadające za wykrywanie i unieszkodliwianie wirusów. Są to KAV (Kaspersky AntiVirus) i BitDefender (w poprzednich wersjach RAV wykupiony przez Microsoft), a także dwie oddzielne automatycznie i codziennie aktualizowane bazy sygnatur wirusów. Zastosowany w programie moduł analizy heurystycznej umożliwia także rozpoznawanie nieznanych jeszcze wirusów, a pliki zainfekowane lub podejrzane o infekcję przenosi do kwarantanny, gdzie oczekują na szczepionkę lub mogą być wysłane do siedziby producenta w celu jej opracowania.

Interfejs programu jest wyjątkowy prosty w obsłudze i oczywiście polskojęzyczny. AntiVirenKit 2004 Professional rozpoznaje i usuwa wszystkie rodzaje wirusów atakujących pliki (także skompresowane), wiadomości e-mail, kontrolki ActiveX, skrypty Java Script, makra i bootsektory. Aplikacja zapewnia również ochronę przed końmi trojańskimi oraz programami typu Backdoor i Malware. Zmodyfikowany, w najnowszej wersji, moduł ochrony poczty e-mail programu, oferuje ochronę programów Outlook, Outlook Express, Exchange, Pegasus, Eudora i innych bazujących na protokołach POP3 i IMAP. Jak deklaruje producent, program wykrywa obecnie ponad 90 000 wirusów.

Ciekawą funkcją, którą nieczęsto spotyka się w tego typu produktach, jest możliwość kontroli antywirusowej systemu przed instalacją programu. Dokonuje się jej poprzez wystartowanie komputera z płyty instalacyjnej programu. Poprzez osobne, dołączone wraz z programem, narzędzie Boot CD, AntyVirenKit 2004 Professional oferuje również możliwość indywidualnego stworzenia uruchamialnej płyty CD, zawierającej skaner antywirusowy programu wraz z najnowszą, pobraną bazą definicji wirusów. Jest to szczególnie przydatne gdy chcemy przeprowadzić kontrolę antywirusową na innych stanowiskach komputerowych nie wyposażonych w program antywirusowy.

Wraz z programem otrzymujemy abonament na roczną subskrypcję definicji wirusów, polskojęzyczną instrukcję obsługi, a także możliwość skorzystania z bezpłatnej pomocy technicznej producenta. Program działa pod kontrolą wszystkich najnowszych (m.in. Windows Server 2003), jak i starszych systemów operacyjnych (m.in. Windows NT 4.0). Wymagania systemowe programu nie są co prawda małe ale nie wynikają z braku optymalizacji kodu programu lecz z powodu użycia dwóch skanerów antywirusowych. Można je ograniczyć wyłączając jeden ze skanerów. Wart uwagi jest fakt, że firma G DATA Software udostępnia wersję testową swojego programu w języku polskim (do pobrania z vortalu).

Zainteresowanych zakupem, tradycyjnie już zapraszamy do współpracującego z nami internetowego sklepu z oprogramowaniem CHStudio.pl. Aktualna, promocyjna cena programu w pełnej wersji wynosi 125 zł netto (152,50 zł brutto). Późniejsze odnowienie subskrypcji wraz z uaktualnieniem do najnowszej wersji to koszt 75 zł netto (91,50 zł brutto). Koszty wysyłki programu przy zamówieniu o łącznej wartości poniżej 200 zł netto (244 zł brutto) wynoszą 12,20 zł.

Warto także zwrócić uwagę na ofertę producenta przeznaczoną dla sektora edukacyjnego. Z wersji edukacyjnej skorzystać mogą wszystkie szkoły, nauczyciele i uczniowie, a także instytucje związane ze szkolnictwem. Dla tych klientów, producent oferuje wersję jednostanowiskową AntiVirenKit 2004 w cenie 99 zł netto (120,78 zł brutto), pakiet AntiVirenKit 2004 Pracownia - jest to ochrona na 10 stacji roboczych, w cenie 299 zł netto (364,78 zł brutto). Zaś przy zamówieniu programu na powyżej 10 stanowisk, koszt licencji na pojedyńcze stanowisko to symboliczne 19 zł netto (23,18 zł brutto).

Opis oraz wersja testowa opisywanego programu znajdują się w dziale:
PROGRAMY -> Narzędzia -> Programy antywirusowe

Dotychczas w cyklu "Bądź legalny" opisywaliśmy:
Microsoft Office 2003 za 488 zł, Microsoft Windows XP za 439 zł, CorelDRAW 9 za 670 zł, Adobe Photoshop za 580 zł oraz Norman Virus Control za 73 zł.

© dobreprogramy
s