Bądź legalny czyli CorelDRAW 9 za 670 zł

Strona główna Aktualności

O autorze

Dwa pierwsze odcinki cyklu "Bądź legalny", w którym staramy się promować interesujące (naszym zdaniem) produkty komercyjne, są już za nami. Publikacje o Office 2003 za 488 zł oraz Windows XP za 439 zł cieszyły się dużym zainteresowaniem i wywołały żarliwą dyskusję ;-). Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić kolejny ciekawy produkt - CorelDRAW 9 Special Edition PL, legendarny już pakiet graficzny, nagrodzony niegdyś przez czytelników magazynu CHIP tytułem Produkt Roku.

Większość z nas przynajmniej od czasu do czasu potrzebuje skorzystać z programu graficznego, a dla osób zajmujących się grafiką jest to po prostu narzędzie pracy takie samo jak w biurze edytor tekstu. Darmowe programy jakie są dostępne na rynku oferują niestety bardzo ubogie możliwości i nadają się jedynie do bardzo prostych zastosowań. Z kolei zaadoptowany z Linuxa darmowy GIMP, choć potrafi sporo, jest wyjątkowo trudny i nieintuicyjny w obsłudze. Nie oferuje przy tym wielu funkcji, z których najważniejszą jest brak obsługi 32-bitowego koloru w standardzie CMYK oraz możliwości tworzenia obrazów wektorowych, co w praktyce dyskwalifikuje go w przypadku publikacji przeznaczonych do druku.

W przypadku produktów komercyjnych mamy już w czym wybierać ale na zakup najbardziej uznanych aplikacji np. ze stajni Adobe, stać jedynie profesjonalistów z zasobną kieszenią. Sam Photoshop CS to wydatek rzędu 3270 zł netto (3989 zł brutto), a w zestawie Creative Suite, wraz z m.in. umożliwiającym tworzenie obrazów wektorowych Illustratorem CS, to już wydatek 4680 zł (5710 zł butto). Ceny aplikacji innych producentów "nie schodzą" poniżej 1500 zł brutto. Cenową perełką w tym gronie jest oferowany w bardzo atrakcyjnej cenie pakiet CorelDRAW 9 PL w wersji Special Edition. Dużo tańszy od "młodszych braci" - CorelDRAW Graphics Suite 11 PL oraz najnowszego ale jeszcze nie spolonizowanego CorelDRAW Graphics Suite 12, oferuje spore możliwości za niewygórowaną cenę.

W skład pakietu wchodzą dwie podstawowe aplikacje: CorelDRAW - przeznaczony do tworzenia i obróbki grafiki wektorowej oraz Photo-Paint do grafiki rastrowej, czy jak kto woli bitmapowej (czyli m.in. zdjęć). "Dziewiątka" choć jest na rynku już od dawna, oferuje bardzo dużo możliwości i jest uniwersalna - możemy za jej pośrednictwem tworzyć zarówno grafikę rastrową np. obrabiać zdjęcia czy tworzyć grafiki na potrzeby stron WWW, jak i wektorową np. ilustracje, broszury, ulotki, wizytówki, firmowe logosy itp. Przydatną funkcją jest także możliwość eksportu wektorowych dokumentów do formatu PDF. CorelDRAW 9 Special Edition obsługuje wszystkie najpopularniejsze formaty graficzne, a także umożliwia otwieranie i edycję plików stworzonych za pośrednictwem wspomnianego już Adobe Photoshopa (i to z zachowaniem warstw).

W zestawie otrzymujemy szereg dodatkowych narzędzi: Bitstream Font Navigator - do zarządzania czcionkami, Canto Cumulus LE 4.0 - do zarządzania zasobami multimedialnymi, Corel CAPTURE 9 do zrzutów ekranowych oraz CorelTRACE - narzędzie zamiany obrazów rastrowych na wektorowe. Na załączonych z programem płytach CD znajdziemy ponadto 25000 wysokiej jakości obrazków clipart, 1000 zdjęć o wysokiej rozdzielczości, 1000 czcionek TrueType 1 w tym ok. 850 zaktualizowanych, zawierających symbol waluty euro. Warto też wspomnieć, że flagowe programy wyposażone są także w szereg ciekawych filtrów umożliwiających w prosty sposób na osiągnięcie niespotykanych efektów graficznych.

Należy podreślić, że wersja Special Edition pakietu CorelDRAW 9 PL nie posiada żadnych ograniczeń licencyjnych. Może być wykorzystywana zarówno w celach domowych, jak i komercyjnych. Nie wymaga aktywacji, nie jest przypisana dożywotnio do komputera (jak to ma miejsce w przypadku systemów i aplikacji Microsoftu w wersji OEM), i co bardzo ważne, może być podstawą do zakupu uaktualnienia do nowszej wersji pakietu CorelDRAW. Produkt zapakowany jest w imponujące pudełko zawierające 2 podręczniki użytkownika do programów CorelDRAW i Corel Photo-Paint oraz 3 płyty CD. Wersja Special Edition niczym nie różni się od sprzedawanej wcześniej wersji CorelDRAW Graphics Suite 9 PL, z wyjątkiem braku książki ze zdjęciami clipartów.

Wszystkich zainteresowanych zakupem zapraszamy oczywiście do współpracującego z nami internetowego sklepu z oprogramowaniem CHStudio.pl. Aktualna cena pakietu CorelDRAW 9 Special Edition PL to 549 zł netto (670 zł brutto). Wysyłka jest bezpłatna.

Szczegółowy opis pakietu znajduje się w dziale PROGRAMY -> Grafika -> Pakiety graficzne

© dobreprogramy
s