Bądź legalny - idea coraz bardziej popularna

Strona główna Aktualności

O autorze

Idea legalności oprogramowania zatacza coraz szersze kręgi, co nas bardzo cieszy. Jak wielokrotnie podkreślaliśmy, legalność nie jest synonimem niedostępności. Każdy może znaleźć legalne oprogramowanie "na własną kieszeń". Od początku ideą wiodącą vortalu było przybliżanie legalnych rozwiązań, spośród których każdy może znaleźć coś dla siebie, publikujemy informacje zarówno dotyczące oprogramowania bezpłatnego, stosunkowo niedrogich aplikacji jak również tych uznawanych za wiodące - bywa, że bardzo kosztownych.

"Bądź legalny" to hasło często pojawiające się na łamach vortalu, jest to również tytuł organizowanego jutro we Wrocławiu seminarium promującego Wolne Oprogramowanie. Imprezę przygotowują stowarzyszenie "Ponad Sektorami" wraz z "Akademickim Stowarzyszeniem Informatycznym". Seminarium skierowane jest głównie do członków organizacji pozarządowych, które chciałyby zastąpić drogie, komercyjne programy komputerowe ich darmowymi i legalnymi odpowiednikami. Organizatorzy zapraszają również inne osoby zainteresowane Wolnym Oprogramowaniem, które chciałyby bliżej zapoznać się z jego praktycznymi aspektami.

Seminarium poświęcone będzie sposobom wykorzystania Wolnego Oprogramowania w organizacjach pozarządowych i płynących z niego korzyściach. Omówione zostaną: pojęcie Wolnego Oprogramowania i jego twórcy, użytkownicy Wolnego Oprogramowania w Polsce i na świecie, darmowy system operacyjny Linux, przykładowe wdrożenia w organizacjach pozarządowych.

Seminarium rozpocznie się 11 września 2004 r. (sobota) o godzinie 11:00 w gmachu głównym Politechniki Wrocławskiej (budynek A-1, sala 136), ul. Wybrzeże Wyspiańskiego 27. Udział w seminarium jest bezpłatny! Dodatkowe informacje dostępne są na stronach Województwa Dolnośląskiego.

© dobreprogramy
s