Baidu Cleaner Baidu Cleaner 6.0.4.144331 Beta

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Baidu Cleaner to aplikacja do oczyszczania i optymalizowania pracy systemu Windows. Dzięki niej pozbędziemy się z dysku twardego niepotrzebnych plików i zwolnimy zajmowane przez nie miejsce. Aplikacja pozwala ponadto na ochronę prywatności użytkownika, czyszczenie pamięci, a także zarządzanie elementami startowymi i zainstalowanym oprogramowaniem.

Praca programu opiera się na wykorzystaniu chmury producenta, która pozwala na skanowanie komputera i znalezienie zbędnych plików. Baidu Cleaner wyszukuje archiwalne logi systemowe, bufor miniaturek i fontów, pliki tymczasowe, stare dane zainstalowanych przeglądarek internetowych, odtwarzaczy multimedialnych i innych aplikacji. Skanowanie pozwala również na wyszukiwanie zbędnych wpisów w rejestrze systemowym i ich usunięcie. Dostępny w aplikacji moduł odpowiedzialny za ochronę prywatności nie jest domyślnie uruchomiony – dzięki niemu użytkownik może szybko usunąć dane przeglądanych stron internetowych, odtwarzanych filmów, wykorzystania pakietu biurowego i innych aplikacji, a nawet składników systemowych.

Baidu Cleaner instaluje w systemie specjalny monitor, który aktywnie skanuje zmiany i przypomina użytkownikowi o konieczności czyszczenia. Pozwala on na monitorowanie kosza, pozostałości po odinstalowanych aplikacjach, a także nowych wpisach w autostarcie systemowym. Monitor też może zostać wyłączony w opcjach aplikacji. Wśród dodatkowych narzędzi dostępna jest wyszukiwarka dużych plików i menadżer zainstalowanego oprogramowania, dzięki któremu można je usunąć wraz ze wszystkimi pozostałościami. Dodatkową zaletą jest menadżer uruchamiania, poprzez który można dowolnie konfigurować uruchamiane wraz z systemem aplikacje i ich usługi, zadania realizowane przez usługi systemu Windows, a także zaplanowane czynności. Aplikacja jest udostępniana za darmo, jej interfejs jest dostępny w języku angielskim.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!