Baidu Cleaner 6.0.4.144331 Beta

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Baidu Cleaner to aplikacja do oczyszczania i optymalizowania pracy systemu Windows. Dzięki niej pozbędziemy się z dysku twardego niepotrzebnych plików i zwolnimy zajmowane przez nie miejsce. Aplikacja pozwala ponadto na ochronę prywatności użytkownika, czyszczenie pamięci, a także zarządzanie elementami startowymi i zainstalowanym oprogramowaniem.

Praca programu opiera się na wykorzystaniu chmury producenta, która pozwala na skanowanie komputera i znalezienie zbędnych plików. Baidu Cleaner wyszukuje archiwalne logi systemowe, bufor miniaturek i fontów, pliki tymczasowe, stare dane zainstalowanych przeglądarek internetowych, odtwarzaczy multimedialnych i innych aplikacji. Skanowanie pozwala również na wyszukiwanie zbędnych wpisów w rejestrze systemowym i ich usunięcie. Dostępny w aplikacji moduł odpowiedzialny za ochronę prywatności nie jest domyślnie uruchomiony – dzięki niemu użytkownik może szybko usunąć dane przeglądanych stron internetowych, odtwarzanych filmów, wykorzystania pakietu biurowego i innych aplikacji, a nawet składników systemowych.

Baidu Cleaner instaluje w systemie specjalny monitor, który aktywnie skanuje zmiany i przypomina użytkownikowi o konieczności czyszczenia. Pozwala on na monitorowanie kosza, pozostałości po odinstalowanych aplikacjach, a także nowych wpisach w autostarcie systemowym. Monitor też może zostać wyłączony w opcjach aplikacji. Wśród dodatkowych narzędzi dostępna jest wyszukiwarka dużych plików i menadżer zainstalowanego oprogramowania, dzięki któremu można je usunąć wraz ze wszystkimi pozostałościami. Dodatkową zaletą jest menadżer uruchamiania, poprzez który można dowolnie konfigurować uruchamiane wraz z systemem aplikacje i ich usługi, zadania realizowane przez usługi systemu Windows, a także zaplanowane czynności. Aplikacja jest udostępniana za darmo, jej interfejs jest dostępny w języku angielskim.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #8 03.01.2017 14:01

@darek719: Odinstalować go to jest masakra -/ cephei/ wie co pisze.

FreeWare_RK   21 #7 25.06.2015 03:19

@cephei: Dzięki za info bo miałem zamiar zainstalować i obczaić, po tym co napisałeś ... eee nie mam ochoty. Takie zabawki to nie dla mnie. Lepiej zainstalować program znany od lat np. naszej produkcji odkurzacz czy ccleaner. Strach się bać.

cephei   13 #6 19.06.2015 12:48

bajdu, bajdu bongo...taki sam program dobry jak i disco polo. Roz...dalacz systemu Windows...sprawdziłem. Eksplorator po tym nie potrafi np. wyświetlić w historii w jump listach folderów Muzyka, Video i dodatkowo wiele programów ma popsuty deinstalator...po prostu nie da rady odinstalować programów niektórych czy tez nawet zainstalować na nowo, aktualizować. program do kitu. Na dodatek nie działa przywracanie systemu. Nie było zaznaczone dużo, a i tak zdziałał "cuda" w systemie. Uprzedzając "oswieconych inaczej" napisze od razu: "przynajmniej u mnie tak się stało".

  #5 27.04.2015 23:32

@Anonim (niezalogowany): nie radze instalowac wyczyscil wszystko co tylko sie dalo system do ponownego instalowania

Anissa   4 #4 21.04.2015 14:40

@Anonim (niezalogowany): Bo trzeba używać go z głową. Jak ktoś nie ogarnia to ma inne narzędzia dla początkujących. U mnie się dobrze sprawdza. Używam teraz 6.0.2.x i podtrzymuję co wcześniej niżej napisałam.

  #3 15.04.2015 13:04

Działa super, znajduje duuużo po CCleaner. Ja robię tak, że instaluję ten program - usuwam śmieci z systemu i odinstalowuję. Polecam.

  #2 04.03.2015 12:17

@Anissa: totalny zamulacz uruchomienie kompa prawie 10 min po odinstalowaniu wsio ok 2min lapek wariowal jak glupi

Anissa   4 #1 02.03.2015 11:10

Zrobiłam backup W7Pro i z ciekawości 3 dni temu zainstalowałam. Zaptaszyłam wszystko co znalazł i dałam clean. Testuję już kilka dni jak działa to co zostało po takim czyszczeniu i powiem wam, że jestem miło zaskoczona. Wszystko póki co działa jak powinno. Program jest lekki i nie obciąża maszyny. A z systemu sprzątanego na bieżąco CCleanerem bez przetrzymywanych aktualizacji itp.wyczesał dobre 800 MB więcej. Na obecną chwilę na prawdę Wam polecam go choćby potestować!