r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Baidu skorzysta z silnika wyszukiwania Microsoftu

Strona główna Aktualności

Najpopularniejsza w Chinach wyszukiwarka internetowa Baidu podpisała umowę z Microsoftem, dzięki której już wkrótce zapytania kierowane przez angielskojęzycznych użytkowników Baidu będą obsługiwane przez silnik Binga.

Na mocy podpisanego porozumienia internauci, którzy zaczną wpisywać w Baidu dowolną angielskojęzyczną frazę, zostaną automatycznie przełączeni na silnik wyszukiwania, który Microsoft stworzył na potrzeby wyszukiwarki Bing. Dzięki takiemu rozwiązaniu Baidu, które kontroluje ponad 75% chińskiego rynku wyszukiwarek, będzie mogło umocnić swoją dominację w regionie. Jest także wysoce prawdopodobne, że największa chińska wyszukiwarka ma ambicje wyjść poza granice Państwa Środka i planuje globalną ekspansję. Umowa jest korzystna także dla Microsoftu, gdyż utrudnia konkurentom - w szczególności firmie Google - zwiększenie udziału w chińskim rynku wyszukiwarek. Przedstawiciele Baidu i Microsoftu zgodnie przyznali, że podpisana właśnie umowa jest ukoronowaniem dotychczasowej, bardzo owocnej współpracy obu firm.

Silnik Binga zostanie wdrożony w Baidu jeszcze w tym roku. Microsoft ponadto pomoże chińskiej wyszukiwarce w rozwijaniu usług dedykowanych platformom mobilnym.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.