Baldur's Gate II: Enhanced Edition

Strona główna Windows Gry RPG i MMO
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Baldur’s Gate II: Enhanced Edition to gra RPG stworzona przez studio Overhaul Games. Twórcy postanowili rozszerzyć Baldur’s Gate II: Shadows of Amn o nową zawartość i dodatek pod tytułem Tron Bhaala. W tym tytule główny bohater, wraz z jego drużyną, zostają porwani i uwięzieni przez maga Irenicusa, który pragnie odebrać protagoniście jego moce.

Rozgrywka

Gracz przeniesie się do krainy Amn i jego zadaniem będzie pomóc głównemu bohaterowi w wyrwaniu z niewoli siebie, oraz później, swojej siostry Imoen, która zostanie porwana przez Zakapturzonych Czarodziei i zamknięta w Czarowięzach. Aby to drugie było możliwe, gracz będzie musiał zgromadzić sporą ilość złota.

Autorzy Baldur’s Gate II: Enhanced Edition stworzyli ogromny świat, w którym jest wiele ciekawych i różnorodnych lokacji, a wraz z nimi dużo misji pobocznych. Na swojej drodze będzie można spotkać różne postacie. Część z nich zleci protagoniście rozmaite zadania, część natomiast będzie miała szansę dołączyć do drużyny głównego bohatera (mogącej liczyć maksymalnie sześć osób).

Poza przyjaznymi NPC, gracz spotka w czasie swojej przygody wiele niebezpieczeństw, a kluczem do sukcesu w czasie walki z przeciwnikami będzie umiejętne korzystanie ze zdolności każdego z bohaterów oraz używanie aktywnej pauzy. Wszystkie misje oraz wygrane bitwy dostarczają członkom drużyny punkty doświadczenia, umożliwiające podnoszenie poziomów postaci.

W Baldur’s Gate II: Enhanced Edition, poza jednoosobowym trybem rozgrywki, dostępna jest opcja multiplayer, w której gracz będzie mógł dołączyć do czyjejś gry lub stworzyć własną i przeżyć przygodę ze znajomymi.

Minimalne wymagania systemowe:

  • Procesor: 1 GHz
  • Pamięć RAM: 512 MB
  • Grafika: obsługująca OpenGL 2.0
  • Dysk: 2 GB

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!