r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Baldur's Gate odtworzone w Neverwinter Nights 2

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Jeśli ktoś zastanawiał się, jak wyglądałoby Baldur's Gate, gdyby postanowiono w pełnym trójwymiarze odświeżyć klasyczny tytuł już gdzieś w okolicach 2006 roku, a nie kazano nam czekać na usprawnioną wersję 2D przeszło dekadę, to może oto pobrać modyfikację dla Neverwinter Nights 2, w której takiego czynu dokonano. Zespołowi zapaleńców z BGR Team 6 lat zajęło ukończenie prac nad ambitnym fanowskim projektem Baldur's Gate Reloaded.

Modyfikacja obejmuje nie tylko zawartość podstawowego wydania kultowej gry, lecz także rozszerzenia Opowieści z Wybrzeża Mieczy. Do działania wymaga NWN2 wraz z dodatkami Maska Zdrajcy oraz Gniew Zehira (cyfrowa edycja Complete produkcji dostępna jest w dosyć przystępnej cenie na GOG.com) i twórcy projektu podkreślają, jak ważne jest wspieranie pomysłodawców oryginału. Pytanie tylko czy ludzie reprezentujący dawnych deweloperów nie będą dążyli do uśmiercenia Baldur's Gate Reloaded, jak to niestety często bywa w podobnych przypadkach...

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.