Ballmer: zarzuty Google są bezpodstawne

Strona główna Aktualności

O autorze

Steve Ballmer, dyrektor zarządzający (CEO) Microsoft Corporation wypowiedział się podczas Detroit Economic Club na temat ostatnich zarzutów Google. Przypomnijmy, że dotyczyły one wbudowania na stałe własnego mechanizmu szybkiego wyszukiwania w systemie Windows Vista. Google poskarżyło się do Departamentu Sprawiedliwości w Stanach Zjednoczonych, że taka praktyka nie pozwala konkurować z Microsoft innym dostawcom tej samej usługi, np. aplikacji Google Desktop Search.

Ballmer stanowczo odpowiedział, że bezpłatne wbudowanie nowej funkcji do własnego systemu operacyjnego nie stanowi, w przeciwieństwie do tego co mówi Google, naruszenia wyroku Departamentu Sprawiedliwości z 2002 roku. Nie naruszamy umowy zawartej z rządem w kwestii ustaleń dotyczacych naszej pozycji z Windows - mówił szef Microsoft. Uważamy zarzuty Google za bezpodstawne - dodał Ballmer.

Cały spór pokazuje rosnącą skalę konkurencji pomiędzy Microsoft - liderem oprogramowania instalowanego na lokalnym komputerze, a Google - liderem usług internetowych. Pomimo tej wypowiedzi na zamknięciu notowań indeksu NASDAQ wartość akcji obu firm wzrosła.

© dobreprogramy

Komentarze