r   e   k   l   a   m   a
reklama

Ballmer: zarzuty Google są bezpodstawne

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Steve Ballmer, dyrektor zarządzający (CEO) Microsoft Corporation wypowiedział się podczas Detroit Economic Club na temat ostatnich zarzutów Google. Przypomnijmy, że dotyczyły one wbudowania na stałe własnego mechanizmu szybkiego wyszukiwania w systemie Windows Vista. Google poskarżyło się do Departamentu Sprawiedliwości w Stanach Zjednoczonych, że taka praktyka nie pozwala konkurować z Microsoft innym dostawcom tej samej usługi, np. aplikacji Google Desktop Search.

Ballmer stanowczo odpowiedział, że bezpłatne wbudowanie nowej funkcji do własnego systemu operacyjnego nie stanowi, w przeciwieństwie do tego co mówi Google, naruszenia wyroku Departamentu Sprawiedliwości z 2002 roku. Nie naruszamy umowy zawartej z rządem w kwestii ustaleń dotyczacych naszej pozycji z Windows - mówił szef Microsoft. Uważamy zarzuty Google za bezpodstawne - dodał Ballmer.

Cały spór pokazuje rosnącą skalę konkurencji pomiędzy Microsoft - liderem oprogramowania instalowanego na lokalnym komputerze, a Google - liderem usług internetowych. Pomimo tej wypowiedzi na zamknięciu notowań indeksu NASDAQ wartość akcji obu firm wzrosła.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTak wygląda historia PlayStation. Kiedy będzie PS5? Jeszcze długo poczekamy