r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Ballmer: zarzuty Google są bezpodstawne

Strona główna Aktualności

Steve Ballmer, dyrektor zarządzający (CEO) Microsoft Corporation wypowiedział się podczas Detroit Economic Club na temat ostatnich zarzutów Google. Przypomnijmy, że dotyczyły one wbudowania na stałe własnego mechanizmu szybkiego wyszukiwania w systemie Windows Vista. Google poskarżyło się do Departamentu Sprawiedliwości w Stanach Zjednoczonych, że taka praktyka nie pozwala konkurować z Microsoft innym dostawcom tej samej usługi, np. aplikacji Google Desktop Search.

Ballmer stanowczo odpowiedział, że bezpłatne wbudowanie nowej funkcji do własnego systemu operacyjnego nie stanowi, w przeciwieństwie do tego co mówi Google, naruszenia wyroku Departamentu Sprawiedliwości z 2002 roku. Nie naruszamy umowy zawartej z rządem w kwestii ustaleń dotyczacych naszej pozycji z Windows - mówił szef Microsoft. Uważamy zarzuty Google za bezpodstawne - dodał Ballmer.

Cały spór pokazuje rosnącą skalę konkurencji pomiędzy Microsoft - liderem oprogramowania instalowanego na lokalnym komputerze, a Google - liderem usług internetowych. Pomimo tej wypowiedzi na zamknięciu notowań indeksu NASDAQ wartość akcji obu firm wzrosła.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.