Banan znęca się nad phabletem Lenovo K900

Otwieram pudełko, patrzę i widzę ogromne urządzenie. Spodziewałem się, że smartfon, lub jak kto woli phablet, Lenovo K900 będzie bardzo duży z racji 5,5 calowego ekranu ale mimo to wielkość mnie zaskoczyła. Na dzień dobry system powitał mnie aktualizacją, jednak co z aktualizacji jak... nie ma języka polskiego.

Wygląd i wykonanie

Phablet Lenovo K900 został bardzo solidnie wykonany, mogłoby się wydawać, że jest to obudowa unibody, jednak ja bym jej tak nie nazwał.

Blogi na dobrychprogramach - Grudzień i 2013 rok (30)

Rok za rokiem przemija, lata lecą, ludzie się starzeją, ale niektóre rzeczy wraz z wiekiem nabierają coraz lepszego smaku. Tak dzieje się również z naszym blogiem na dobrychprogramach, który z roku na rok ma coraz większą liczbę twórców, którzy piszą jak nigdzie indziej, bo od serca.

Gdy nastaje nowy rok, a wraz z nim mroźny i śnieżny (teoretycznie) miesiąc styczeń to ludzie w refleksji pochylają się nad starym rokiem i wspominają wszystkie chwile dobre jak i te złe.

Banan znęca się nad notebookiem ASUS X550VC

Ponad dwa tygodnie temu dostałem do testów notebooka ASUS X550VC. Ostatnio na blogu mamy wysyp ASUSowych wpisów. Pojawiają się jak grzyby po deszczu, chociaż teraz jakiś orkan z zamieciami śnieżnymi, a i na grzyby już nie ta pora.

Wygląd oraz wykonanie

Obudowa laptopa została w całości wykonana z plastiku. Pokrywa urządzenia to czarny plastik z charakterystycznymi okręgami na całej powierzchni, które zmniejszają się do środka czyli do loga ASUSa.

Blogi na dobrychprogramach - Listopad (29)

Listopad już za nami, dzień zaczyna się wraz z wejściem do szkoły, a kończy tuż po wyjściu z niej. Później mamy już tylko noc. Spodziewałem się, że w listopadzie spadnie śnieg i to na samym początku miesiąca. Jednak oprócz kilku płatków, które zniknęły tak szybko jak się pojawiły, to śniegu nie było.

Banan znęca się nad tabletem Huawei MediaPad 10 FHD

Jakiś czas temu wziąłem do testów tablet Huawei MediaPad 10 FHD. Drugiego tygodnia sprawdzania możliwości tabletu chciałem zobaczyć czy GPS jest wystarczająco dokładny, żeby szukać skrzynek bawiąc się w geocaching. Podłączyłem tablet do ładowania na noc, a rano wstałem przed 5, spakowałem urządzenie do plecaka i pojechałem z koleżanką pociągiem do Stalowej Woli (nagrywać i szukać).

Blogi na dobrychprogramach - Październik (28)

Długi weekend - Wszystkich Świętych oraz Zaduszki, w czasie których modlimy się na grobach bliskich zmarłych. Ale jest to też początek miesiąca listopada, więc nadszedł czas na podsumowanie październikowych zmagań blogerów na blogu dobrychprogramów.

W poprzednim podsumowaniu prosiłem redakcję o rozstrzygnięcie konkursu o Office 365, wspomniałem też coś o akcji nagradzania blogerów, która można powiedzieć, że umarła.

dobreprogramy - sonda uliczna

Pewnego dnia w trakcie rozmowy poprzez komunikator DjLeo wpadł na pomysł przeprowadzenia sondy ulicznej na temat portalu. Nagrywając swój program na YouTube jeżdżę po różnych miastach, dlatego podjąłem wyzwanie jakie rzucił mi DjLeo.

Jednak na początku musiałem przygotować kilka pytań. Oczywiście pierwsze pytanie musiało być czy dana osoba w ogóle zna portal dobreprogramy. Pozostałe pytania dotyczyły samego portalu ale były one (przynajmniej według mnie) dość proste.

Jak to pracownicy Orange rozkopali mi ogródek

Od sierpnia ubiegłego roku korzystam z internetu stacjonarnego Orange. Prędkość jaką zapewnia operator w umowie to od 1024 kb/s do 10240 kb/s czyli ma bardzo spore widełki, w których musi się zmieścić. Po kilku tygodniach zaczęły pojawiać się problemy z dostępem do usługi i paradoksalnie najszybszym i najskuteczniejszym sposobem na zgłaszanie problemów była aplikacja na facebooku.

Dlatego najskuteczniejszym, bo przyjeżdżali pracownicy Orange sprawdzali czy jest wszystko dobrze, restartowali sieć i Internet wracał. Oczywiście uszkodzenie musiałem zgłaszać poprzez internet w smartfonie.