Blogi na dobrychprogramach - Kwiecień (22)

Powoli kończący się rok szkolny w ostatniej klasie gimnazjum oraz testy gimnazjalne (które już za mną) sprawiły, że oprócz podsumowania miesiąca w marcu na moim blogu nie powstał żaden inny wpis. Na szczęście luka po mnie została dobrze zapełniona, bo zamiast mojego "znęcania się nad" mamy dość sporą porcję testów od Intela.

Blogi na dobrychprogramach - Marzec (21)

Pogodzie ani trochę nie przeszkadza, że od ponad tygodnia na kalendarzu mamy już wiosnę. Wczoraj zmienialiśmy czas na letni, a dzisiaj mamy Prima aprilis i oblewany poniedziałek w jednym. Wszystko wrzucone do jednego kotła i wymieszane. "Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata". Ja poproszę to drugie na wynos. Mam ogromną ochotę na wyprawę rowerem w dobroprogramowym krótkim rękawku, poszukując skrzynek czy od święta szkieletów...

...mam nadzieję że pogoda wreszcie na to pozwoli.

Banan znęca się nad aparatem Benq AE220

Jeszcze całkiem niedawno gałęzie drzew pokrywała gruba warstwa lodu. Wyglądało to fenomenalnie. Niestety niektóre drzewa nie wytrzymywały ciężaru i łamały się. Nie powiem, szkoda mi było tych drzew, bo w końcu rosną w lesie przy którym mieszkam. Ale gdy zobaczyłem jak dziesiątki, czy nawet setki drzew zostaje wycięte przez żądną trocin maszynę, to zrobiło mi się bardzo smutno.

Banan znęca się nad smartfonem LG Swift 4X HD

LG Swift 4X HD dostałem do testów, gdy byłem w trakcie zmiany smartfona, moja Xperia P pojechała do nowego właściciela, a ja rozmyślałem co wybrać. Zastanawiałem się pomiędzy Samsungiem Galaxy S III, HTC One X oraz LG Swift 4X HD. S III testowałem i wiedziałem co potrafi (choć tydzień testów to było za mało przez co recenzja nie wyszła dobrze). O One X mogłem tylko czytać testy i recenzje, natomiast 4X HD miałem przyjemność sprawdzić co potrafi. Podczas testów wybrałem...

Wygląd

Flagowy model od LG został wykonany praktycznie w całości z plastiku.

Blogi na dobrychprogramach - Luty i Banan (20)

Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Mamy 3 marca - rozpogodzone niebo raczy nas garściami promieni słonecznych. Już nie mogę się doczekać, jak będę mógł wyjść w samej koszulce z krótkim rękawem, albo chociaż w bluzie, bo kurtki i ciężkie buty mi już zbrzydły. W końcu będę mógł na moim zielonym rowerku przemierzać pobliski las, a raczej to co z niego zostało (szczegóły wkrótce w recenzji). Nie przedłużając dłużej przejdźmy to podsumowania ostatniego czysto zimowego miesiąca - lutego.

"Redakcja od kuchni" - wywiad z mWilQ

Możecie z nim porozmawiać, korzystając z nowej usługi portalu - netfix. Siedzi po drugiej stronie słuchawki i tylko czeka, by Wam pomóc. Poza tym jest autorem wielu recenzji w dobroprogramowym labie oraz newsów o tematyce sprzętowej. Mowa oczywiście o mWilQ czyli Marcinie Wilku.

1. Jak rozpoczęła się Twoja przygoda z portalem?

Zupełnie przypadkowo.

Atak DDoS na Allegro

We wczorajszy niedzielny wieczór użytkownicy popularnego w Polsce serwisu aukcyjnego Allegro byli witani komunikatem:

Strona internetowa jest niedostępna

Kilka osób pytało mnie na GG czy mi również nie wczytuje się pełna wersja Allegro. Ze zdziwieniem odpowiadałem, że tak. Jak się później okazało, wieczorem od ok. 21.30 Allegro zaczęło przyjmować znaczny ruch z zagranicy, którego celem było zablokowanie działania serwisu - jak zresztą wszystkie ataki DDoS.

Blogi na dobrychprogramach - Styczeń (19)

Dopiero co świętowaliśmy Nowy Rok, a już jego pierwszy miesiąc minął. W takim razie czas na podsumowanie miesiąca stycznia.

Ogółem

Wczoraj upłynął czas przeznaczony na konkurs o Windows Server 2012. W przedłużonym czasie (cały styczeń) do konkursu zostało zakwalifikowane 24 wpisy. Natomiast przez pełny okres trwania konkursu blogerzy opublikowali okrągłe 90 wpisów, które zaliczały się do tematyki Windows Server 2012.

W sumie w styczniu napisanych zostało 192 wpisy. Spoglądając na analogiczny okres w latach ubiegłych jest to nadal spora tendencja wzrostowa.

"Redakcja od kuchni" - wywiad z Nicolassem

Jego działką są blogowe podsumowania tygodnia na dobrychprogramach. Poznajcie redaktora Wojciecha Cybulskiego, znanego na portalu jako Nicolass =)

1. Jak zaczęła się Twoja przygoda z portalem?

Współpracę z serwisem dobreprogramy.pl rozpocząłem w czerwcu 2009 roku. Redakcja prowadziła wówczas nabór i poszukiwała nowych pracowników.