Blogi na dobrychprogramach - Grudzień i 2012 rok (18)

Jak napisał gowain pod poprzednim podsumowaniem:

Banan jak zawsze dobra robota! A na Sylwestra nie szalej za bardzo :P

no właśnie... Sylwester Sylwestrem, a na Nowy Rok wylądowałem w szpitalu przez co byłem zmuszony przesunąć w czasie podsumowanie. Mam nadzieję, że jego treść podsumowująca ubiegły miesiąc, rok (i nie tylko) zrekompensuje Wam oczekiwanie =)

Chociaż... z drugiej strony w ostatnim podsumowaniu pisałem, że to może się trochę przeciągnąć, tak jakbym coś przeczuwał.

Banan znęca się nad drukarką EPSON XP-205

Gdy przyjechała do mnie drukarka EPSON XP-205 od razu ją rozpakowałem i postawiłem na biurku w miejsce mojej HP Photosmart C4680 i zabrałem się za podłączanie. Kabel zasilający jest, teraz USB... ale gdzie on się schował. Szukam, szukam w pudełku i nic... o jest, a nie - to instrukcje i płytka. No cóż producent nie dołączył kabla USB do drukarki, jakoś z tym trzeba żyć. Sięgnąłem ręką do góry, by wydobyć kabel z mojej drukarki, którą wysłałem na odpoczynek na szafę. Dobra, XP-205 podłączona, drukuje, skanuje, no i spokój.

Banan znęca się nad notebookiem Acer Aspire M3 touch

Konkurs na blogu o Windowsie 8 dobiega końca, ale przez cały okres jego trwania nie znalazłem ani jednej recenzji urządzenia, które od wyjęcia z pudełka działa na tej wersji systemu, a jego ekran jest dotykowy. Dlatego specjalnie dla Was wziąłem do testów notebooka Acer Aspire M3 touch =)

Wygląd i wykonanie

Pokrywa notebooka została wykonana z aluminium pomalowanego na kolor czarny. Na środku pokrywy znajduje się logo Acera. Pozostała część obudowy to wysokiej jakości czarny plastik.

"Redakcja od kuchni" - wywiad z tomickiem

Pisze kod i projektuje - Tomasz Janusz, znany na dobrychprogramach również jako tomick. Tym razem to Jego zaciągnąłem do rozmowy, zapraszam.

1. Jak to się stało, że trafiłeś do redakcji dobrychprogramów?

Niestety moja historia nie jest tak długa i długa jak Cebuli ;) Moja przygoda z Xenium zaczęła się niespełna pięć lat temu (w kwietniu będzie równo 5 lat). Dużo w tym zasługi ma Areh, z którym pracowałem wówczas w jednym z popularnych sklepów z elektroniką.

Banan znęca się nad smartfonem Huawei Honor

Pewnego zimnego, jesiennego dnia pojechałem do Rzeszowa, żeby oddać swoją Xperię P do serwisu. Okazało się, że musi jechać do centrali we Wrocławiu - cóż począć, nie było wyjścia. Na ratunek Bananowi, który stracił na pewien czas telefon, przybył Huawei Honor.

Wygląd

Huawei ma wymiary 122,00 x 61,00 x 10,90 mm, a jego waga to 140 g.

Blogi na dobrychprogramach - Listopad (17)

Listopad upłynął pod znakiem Windows 8, ale w gąszczu wpisów konkursowych można było znaleźć perełki prawiące o czymś innym. Zapraszam na siedemnaste podsumowanie miesiąca na blogu dobrychprogramów =)

Ogółem

Przez konkurs o Windows 8 i Windows Server 2012 w ubiegłym miesiącu namnożyło się wpisów i blogerów jak mrówek. Przez co w każdej z kategorii zostały pobite rekordy w całej historii bloga dobrychprogramów!

Najciekawsze jest to, że mniej niż połowa opublikowanych wpisów trafiła na główną.

Banan znęca się nad notebookiem HP Pavilion dv6-7070ew

Tym razem dostałem do testów notebooka HP Pavilion dv6-7070ew z ekranem o przekątnej 15,6 cala. Laptop działa pod kontrolą Windowsa 7, a do 31 stycznia można kupić uaktualnienie do Windowsa 8 za 69 zł. Czas sprawdzić co ten notebook potrafi, zapraszam =)

Wygląd i wykonanie

Obudowa Paviliona dv6 została wykonana w większości z metalu lakierowanego na kolor czarny, palce nie pozostawiają na niej śladów.

Banan znęca się nad kartą graficzną SAPPHIRE HD 7770 Flex Edition

- Pam, param, pam, pam- Krzysiek! Miałeś pisać test karty graficznej, a nie słuchać muzyki. Już do roboty!- Dobra, dobra...

Czasem brakuje mi takiego głosu, który motywowałby mnie do tworzenia wpisów, bo czasem liczba urządzeń testowanych przeze mnie jest przytłaczająca. Ale później ten banan na twarzy Banana, gdy tekst pokazuje efekt długiego znęcania się nad jakimś urządzeniem.

Ale do rzeczy, miałem pisać test karty graficznej SAPPHIRE HD 7770 Flex Edition, a nie narzekać jakie to pisanie czasem bywa trudne.

- Czasem mam ochotę rzucić czymś jak niegdyś

Banan znęca się nad myszkami Zalman M100, M200 i M300

W dziurce w ścianie jednego z polskich domów żyły sobie trzy myszki Tata (M300), Mama (M200) i ich dziecko (M100). Razem wiedli szczęśliwe życie, a jeden z domowników cały czas dbał by nie były głodne.

W rodzinie myszek najważniejszy był Tata - on trzymał władzę. Zawsze szybko potrafił się dostosować do sytuacji (DPI między 625, a 2500), a wyraz mordki wskazywał w jakim jest nastroju (cztero poziomowy wskaźnik LED informujący ustawionym DPI). Miał śliskie futerko, przez co często chodził ubrudzony.

"Redakcja od kuchni" - wywiad z Cebulą

Kamil Cybulski na portalu znany jako Cebula jest jednym z założycieli dobrychprogramów. To on tym razem zostanie przeze mnie "przepytany", zapraszam =P

1. Jesteś jednym z założycieli portalu, jak z Twojej perspektywy wyglądały początki?

Prowadziliśmy firmę, która tworzyła zwykłe strony WWW. Mieliśmy jednak ochotę zrobić coś ciekawszego, coś związanego z naszymi zainteresowaniami.