Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Blogi na dobrychprogramach - Czerwiec (12)

Nareszcie wakacje! W czerwcu z racji końca roku szkolnego miałem sporo nauki więc opublikowałem tylko podsumowanie maja. W tym miesiącu mam znacznie więcej czasu więc spróbuję cóś więcej napisać. Dwunaste podsumowanie czas zacząć.

Ogółem

Na szczęście nie muszę nikogo martwić wpisów, jak i blogerów ciągle przybywa i tendencja wzrostowa nadal się utrzymuje. Ale co ciekawe mimo większej liczby wpisów w ubiegłym miesiącu niż w analogicznym okresie rok temu, to wpisów na stronie głównej było nieco mniej.

Chyba nie tylko mnie w czerwcu dopadł brak czasu. W ubiegłym miesiącu było znacznie mniej komentarzy do wszystkich wpisów na blogu niż w miesiącach poprzednich.

Pierwsza trójka blogerów według liczby wpisów

(12/7/2012) - (zestawienie/miesiąc/rok)

Po raz kolejny niema miejsc egzekwo na podium, co dotychczas się rzadko zdarzało. Co ciekawe liczba wpisów na stronie głównej w pierwszej trójce jest praktycznie ta sama.

TOP 10 wpisów według liczby komentarzy

(12/7/2012) - (zestawienie/miesiąc/rok)

Moim zdaniem DjLeo w tym zestawieniu jest murowanym zwycięzcą nie tylko dlatego, że ponad dwukrotnie przebił GregKovala, który jest na drugiej pozycji lecz dlatego, że osiągną to popularnym choć nie na tym portalu tematem i nawet nie trafiając na stronę główną. Według mnie jest to spory wyczyn, za który mu serdecznie gratuluję.

Głos Ludu

O co w tym chodzi? Bloger, który chociaż raz w ubiegłym miesiącu został wyróżniony w podsumowaniu tygodnia (news) zgłasza się w komentarzach i tworzy listę pięciu wpisów, które jego zdaniem były najlepsze w trwającym miesiącu (lipcu). Jeśli w tym miesiącu napisze jakieś wpisy (bądź wpis), ma za zadanie wytypować najlepszy z nich (jeśli było więcej) i go przedstawić na zakończenie. Wszystko w takiej formie jak poniżej (z uzasadnieniem)

W poprzednim podsumowaniu do Głosu Ludu zgłosił się lukasamd. Tak prezentuje się wybrana przez niego piątka (kolejność jest nieistotna):

1. Fakty i mity o Windows Phone [aktualizacja po Microsoft Windows Phone Summit]W końcu pojawił się wpis, który obala wiele z bredni głoszonych w sieci na temat Windows Phone. Djfoxer świetnie pokazał, że część zarzutów stawianych systemowi Microsoftu jest nieaktualna, a część niezauważalna i nieistotna przy codziennym użytkowaniu. Oczywiście nie wszystko jest takie piękne, czasami trzeba odblokować telefon i użyć aplikacji homebrew, ale... WP naprawdę daje radę!
2. A ja tam lubię GG!Co prawda sam Gadu-Gadu nie używam (preferuję WTW za obsługę wielu protokołów i prostotę), ale wpis naprawdę mnie zainteresował. Shaki81 wyraził swoje zdanie, swoją opinię, a nie tą potwarzaną przez wielu. Może i oficjalna odsłona polskiego komunikatora nie jest idealna, ale ma również swoje plusy i nie można zapomniać, że stworzyła fundamenty obecnej komunikacji w polskim internecie.
3. [MyDevil.net] Niebo dla WebdeweloperaZgodzić się muszę z zarzutami niektórych osób, że opis KyRola dotyczący usług oferowanych przez pewną firmę hostingową wygląda nieco jak tekst reklamowy, nie uwzględnia też wad ale... Nie sposób nie zgodzić się z tym, że możliwości przez nich oferowane są naprawdę imponujące i informacja o istnieniu MD może przydać się wielu osobom, niekoniecznie webdeweloperom.
4. Darmowy dostęp do InternetuNie podróżuję wybitnie często, ale gdy to robię, brak internetu okazuje się bolesny. Oczywiście można używać telefonu komórkowego, ale pakiety na nie wiele się zdają. Feniks20 informuje / przypomina nam o możliwości bezpłatnego korzystania z Aero2, który jest ratunkiem dla osób bez możliwości technicznych, lub finansownych korzystania w "tradycyjny" sposób z internetu. Rozwiązanie to otwiera nam okno na świat.
5. Raspberry Pi - Pierwsze wrażenia użytkownikaNie przepadam za Linuksem, nie mam w planach tworzenia niewielkiego media center, ale obok Raspberry Pi jakoś nie da się przejść zupełnie obojętnie. Dzięki blogerowi O4i mogłem zapoznać się ze specyfikacją, wyglądem, a także od razu wykluczyć go z pewnych zastosowań (niestety, nici z czegoś mini do przeglądania internetu).

Wszyscy odliczają godziny do Hot Zlotu, nie ma się co dziwić, bo ta impreza to coś niesamowitego, coś unikalnego na skalę... dużą skalę. Na tegorocznym zlocie ma pojawić się wystawa starych komputerów, na którym powinna pojawić się i moja Amiga. Po oddaniu jej w ręce redakcji Dobrychprogramów postanowiłem ją opisać, do tego właśnie wpisu z moich czerwcowych wypocin zapraszam.

Na koniec

Jeśli znajdzie się osoba, która chciała by przeglądnąć pełne dane to proszę o tym napisać w komentarzach (nie zamieszczam ich ponieważ rzadko ktoś je przegląda). Zapraszam to zgłaszania się w komentarzach do Głosu Ludu. Młodzieży i wszystkim tym, którzy mogą sobie pozwolić na odpoczynek życzę miłych wakacji, pozdrawiam Banan =) 

internet inne

Komentarze

0 nowych
kamil_w   11 #1 02.07.2012 17:39

"Nareszcie wakacje!"

Ja się pytam - JAKIE WAKACJE?! ROBOTA! ;/

Vanshei   16 #2 02.07.2012 18:19

"Ja się pytam - JAKIE WAKACJE?! ROBOTA! ;/"
urlopu nie masz czy jak ? ;)

Banan dobra robota jak zwykle :)

kamil_w   11 #3 02.07.2012 19:25

No właśnie już/jeszcze nie mam.

KyRol   19 #4 02.07.2012 21:47

Czy ktoś może mi wyjaśnić dlaczego mój wpis znalazł się na liście, choć nie został uznanym za jeden z najlepszych /zarzuty reklamowe, komentarze typującego w moim wpisie/? Moim zdaniem jest to czysta hipokryzja i celowe działanie na szkodę moją i społeczności.

Autor edytował komentarz.
Ave5   8 #5 02.07.2012 21:55

@ KyRol

Szlag by to wziął, zorientowałeś się że my tu wszyscy jak jeden mąż robimy konspirację i działamy celowo na szkodę innych userów (wybieranych na potajemnych spotkaniach w podziemiach Babiej Góry). Przecież międzynarodowe korporacje płacą nam za to kokosy!

A na poważnie: w jakim celu Banan, lukasamd albo ktokolwiek inny miałby celowo Ci szkodzić? W dodatku wrzucając wpis do podsumowania do sekcji polecanych?

Owszem, opis wpisu nie jest jedynie pozytywny. Ale może wedle typującego inne były gorsze? Albo wartości pozytywne przeważają negatywne? Nie ma też tam żądnej ostrej krytyki ("nieco"). Sam typujący napisał wyraźnie:

"Nie sposób nie zgodzić się z tym, że możliwości przez nich oferowane są naprawdę imponujące i informacja o istnieniu MD może przydać się wielu osobom, niekoniecznie webdeweloperom. "

Dla mnie jest to jasne i nie widzę krzty hipokryzji.

KyRol   19 #6 02.07.2012 22:04

@Ave5: to poczytaj komentarze w moim wpisie. Z resztą nawet nie masz pojęcia co się stało, rozstrzygnie to redakcja.

lucas__   13 #7 02.07.2012 22:10

Głos ludu to ja, no w każdym razie jeśli chodzi o KDE ;p

Banan   10 #8 02.07.2012 22:11

@lucas__

To znaczy, że przyjmujesz wyzwanie? =P

lucas__   13 #9 02.07.2012 22:17

@Banan

Wyzwanie przyjęte ;)

Autor edytował komentarz.
KyRol   19 #10 02.07.2012 22:20

Poza tym zasady ustalone przez Banana są złamane, bo wyglądają tak:

"(...) tworzy listę pięciu wpisów, które jego zdaniem były najlepsze w trwającym miesiącu"

A typujący bez krępacji pojechał po moim wpisie, po czym uznał, że informacja (czyli nie sam wpis) może "(...) przydać się".

Banan   10 #11 02.07.2012 22:26

@KyRol

Nie zgodzę się z tym co napisałeś! Według lukasamd Twój wpis jest na tyle dobry żeby go wymienić w tej piątce. On tylko wytkną to co mu się w nim nie podobało, ale wpisy poza tą piątką mogą się mu kompletnie nie podobać.

Autor edytował komentarz.
KyRol   19 #12 02.07.2012 22:27

Jakoś części zarzutów na moim blogu nie wytknął, robiąc prywatę w taki sposób na czyimś blogu - to boli.

  #13 02.07.2012 22:44

@KyRol:
Wymieniłem Twój wpis, bo naprawdę uznałem go za wartościowy. Napisałeś o firmie, którą warto polecać. To, że nie jest idealna to oczywiste, to, że coś mi się może nie podobać, to zaś moje prawo. Wpis był o wiele bardziej interesujący od wielu innych, dlatego się tam znalazł.

Listę tych wpisów wysłałem PRZED kłótnią w komentarzach, gdybym wiedział, że tak bardzo będziesz bał się jakiejkolwiek krytyki (napisałeś wpis, publikujesz, to przyjmij krytykę "na klatę" zamiast robić scenki i obracać kota ogonem), nie wymieniałbym go. Teraz już bez sensu to zmieniać.
Dla mnie ta sprawa jest skończona i nie będę zabierał w niej głosu, chyba że redakcja będzie chciała coś wiedzieć.

Autor edytował komentarz.
KyRol   19 #14 02.07.2012 22:48

@lukasamd: Bardzo rycerskie zachowanie - smarowanie cudzych 4 liter za jego plecami. Słów w swoich deklaracjach dotrzymam. Nie mam zamiaru zamienić z tobą ani słowa.

KyRol   19 #15 02.07.2012 23:19

@All: zarzut działań reklamowych (wielokrotnie powtarzany) jest FAŁSZYWY, potwierdzą to nie tylko moje komentarze na moim blogu.

Autor edytował komentarz.
DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #16 03.07.2012 00:45

Abstrahując od powyższego bliżej mi nie znanego sporu, chciałbym podziękować Bananowi za miłe słowa kierowane w moją stronę. Mimo iż nie jestem zwolennikiem tego typu porównań i podsumowań które uwzględniają liczbę komentarzy jako wytyczną do zajętej pozycji. Ponieważ osobiście uważam, że wytwarza to niezdrową rywalizację. Bo tak na prawdę nie ilość komentarzy świadczy o jakości wpisu i nie to jest najważniejsze. Wpis który stworzyłem był napisany pod wpływem emocji dotyczących Euro2012 i nie zawierał nic co nadawało by się na stronę główną a do tego duża część komentarzy jest moich. Więc żaden to wyczyn. Ale mimo to dziękuję za słowa uznania. Ale jednocześnie chciałbym napisać, że odwalasz Banan kawał dobrej roboty i mam nadzieję, że będzie nam dane spotkać się kiedyś na HotZlocie. Czego Tobie i sobie życzę. Jak się to kiedyś uda to masz u mnie browara!! Pozdrawiam

KyRol   19 #17 03.07.2012 02:53

@Banan: na chwilę obecną i przyszłość nie chcę moich wpisów w rankingach, recenzjach, zestawieniach czy czegokolwiek sobie nie wymyślisz. Bez mojej zgody - nie życzę sobie. Nie wiem czy wiesz, ale takie praktyki łamią regulamin DP - punkt IX.1

Autor edytował komentarz.
MaXDemage   19 #18 03.07.2012 07:39

@KyRol - abstrahując od Twoich śmiesznych wręcz wywodów, punkt IX.1 regulaminu nie jest tutaj łamany, gdyż wszystkie dane tutaj obecne można uzyskać za pomocą kartki i ołówka i czytania bloga.
Chce Cię oświecić - Twoje wpisy oraz liczba komentarzy do Twoich wpisów jest widoczna na stronie. Wiem, szok. Nie wiem jak to przeżyjesz, nie wiem jak będziesz w stanie żyć po tak szokującym wyzwaniu, ale nawet bez redakcji Banan byłby w stanie zebrać informacje o Twoich wpisach, które są zawarte w tym podsumowaniu.Ponieważ - uwaga, będzie kolejny szok - blogując na dp blogujesz dla wszystkich, nie tylko dla siebie. Jak chcesz blogowac dla siebie, tak aby nikt nie czytał Twoich wpisów... ymmm proponuje iść gdzieś indziej. Ale dopóki wstawiasz blogi na dp, śmiem twierdzić, że ktoś będzie je czytał.

Wypraszasz sobie obecność swoich blogów tutaj? Odgrażasz się łamaniem regulaminu? - Tak naprawdę robisz z siebie pośmiewisko i nawet tego nie widzisz? Naprawdę, nie widzisz?

Nie interesują mnie wasze kłótnie z luca... lukasamd. Bronie głównie Banana bo odwala kawał fajnej i ciekawej roboty i cała ta szopka jest śmieszna, żałosna i nikomu nie potrzeba i jak z Twojego powodu on przestanie takie podsumowania robić, to się naprawdę zezłoszczę.

Autor edytował komentarz.
Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #19 03.07.2012 07:53

Banan, jak zwykle odwalił kawał dobrej roboty, Tak trzymaj chłopie, i nie przejmuj się jakimiś wywodami wziętymi z nieba. Co do pełnych danych to ja bym jednak poprosił o ten plik. Dzięki pełnemu
zestawieniu mogę dobrać kolejnego bloggera na tapetę:)

@lucasamd - dzięki za wyróżnienie mojego wpisu w Twoim głosie ludu.
@Kyrol - o co ci człowieku chodzi? Facet przeczytał Twój wpis, ma o nim swoje zdanie i tyle. Jak Ci nie nie podoba, że ludzie komentują Twojego Bloga to nie pisz i tyle!
Mnie na przykład ktoś pod ostatnim wpisem o GG zarzucił, że nie jestem autorem własnego bloga, że nie potrafię racjonalnie dyskutować i co też powinienem się obrazić i zwinąć interes. Człowieku więcej dystansu i samokrytyki co do własnej osoby.

djfoxer   19 #20 03.07.2012 09:47

Banan jak zawsze stanął na wysokości zadania, mimo, że faktycznie w czerwcu ciężko się zabrać do pisania (świetna pogoda, Euro, świetna pogoda, wyjazdy, dziewczyny skąpiej ubrane, świetna pogoda :P ). Szkoda, że wiek nie pozwala na wyjazd na HZ, mam nadzieję, że Redakcja jakoś to Tobie zrekompensuje ;) Ciekawe jak będzie wyglądał lipiec i sierpień w statystykach :) Zobaczymy.

@lukasAMD
Miło, że wyróżniłeś mój wpis o WP, ja bym wyróżnił Twój o Amidze, bo dzięki niemu wróciły dawne wspomnienia. Kupiłem nawet stare numery ACSa na allegro :P

@Kyrol
Przesadzasz. Publikujesz na dp, to licz się z tym, że każdy może wyrazić własne zdanie. Nie będzie tylko "klepania po pleckach". Zobacz komentarze odnośnie GG u Shaki81, czy u mnie we wpisie o Faktach i Mitach o WP. LukasAMD wymienił Twój wpis jako ciekawy plus dodał własny komentarz jako własna opinia o nim. To raczej, powód do zadowolenia, a nie obrażania się. Zawsze możesz skomentować, przedstawić swój punkt widzenia. Z resztą, jak się nie podoba to nikt nie trzyma na siłę. Jeśli Banan w następnym miesiącu weźmie, któryś z Twoich wpisów do podsumowania to co zrobisz?

KyRol   19 #21 03.07.2012 09:48

@MaXDemage:
@Shaki81:

A mnie to obchodzi jak zeszłoroczny śnieg. Jak się nie da po dobroci - znowu poleci mail do redakcji. Uważam, że skoro ktoś się tu czuje niesprawiedliwie potraktowany, to powinna pomóc interwencja redakcji. To jest niesprawiedliwe bo jeden z blogerów miał prawo wyrokować w sprawie mojego artykułu, ja zaś takiej szansy nie miałem.

KyRol   19 #22 03.07.2012 09:49

@djfoxer: gdybyś wiedział co się tam naprawdę stało być może tak byś nie mówił. Popatrz na mój przedostatni komentarz. I Banan na przyszłość nie weźmie żadnego mojego postu bo takich najprawdopodobniej już nie będzie.

Autor edytował komentarz.
Banan   10 #23 03.07.2012 10:08

Dzięki wszystkim za wsparcie. Na pewno nie zamierzam rezygnować z moich podsumowań tylko przez KyRola. Jeśli publikuje wpisy na blogu musi liczyć się z pochwałami jak i krytyką. Nie będę na pewno nikogo uprzywilejowywał nie pisząc o nim w podsumowaniu, bo ma takie życzenie. Jeśli nie chce niech nie pisze. Oczywiście bez udziału redakcji spokojnie można zrobić takie podsumowanie. Wystarczy zerknąć na jego pierwszą odsłonę http://www.dobreprogramy.pl/Banan/Blogi-na-dobrychprogramach-Lipiec,26903.html - karteczki + długopis. Ale redakcja zgadza się na podawanie mi tych danych dzięki czemu mam trochę ułatwione zadanie.

@Shaki81

Wysłałem ci pełne dane na maila.

@KyRol

"To jest niesprawiedliwe bo jeden z blogerów miał prawo wyrokować w sprawie mojego artykułu, ja zaś takiej szansy nie miałem."

Otóż miałeś wystarczyło zgłosić się do Głosu Ludu ale tego nie zrobiłeś - teraz już wyzwania podjął się lucas__ jeśli będziesz spełniał warunki Głosu Ludu za miesiąc możesz się zgłosić w komentarzach (teraz spełniałeś warunki).

Autor edytował komentarz.
KyRol   19 #24 03.07.2012 10:10

@Banan: redakcja wszystko rozstrzygnie

Semtex   19 #25 03.07.2012 10:15

@KyRol

Przeczytałem Twoje komentarze tutaj, przeczytałem Twój wpis i komentarze pod nim i powiem że nie wiem o co Ci chodzi, naprawdę...

Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #26 03.07.2012 10:23

@Banan - dzięki
@semtex - ot szukanie dziury w całym

Semtex   19 #27 03.07.2012 10:29

@KyRol
| 03.07.2012 10:10
@Banan: redakcja wszystko rozstrzygnie

Myślę że to już się stało, Twój wpis trafił w podsumowanie tygodnia na główną: http://www.dobreprogramy.pl/Czytelnicy-bloguja-tygodniowy-przeglad-bloga-dobrych...

Banan   10 #28 03.07.2012 10:39

@semtex

Co, gdzie, jak? Przecież podsumowanie tygodnia było w niedziele, a ja opublikowałem w poniedziałek. Ten wpis jest na głównej stronie bloga. Zaś jeśli trafi do podsumowania tygodnia będzie to niedziela 8 lipca.

Autor edytował komentarz.
Semtex   19 #29 03.07.2012 10:46

@Banan

Chodzi mi mniej więcej o to że, gdyby Redakcja uważała że wpis jest "sponsorowany" lub coś w tę nutę to po pierwsze, zostałby usunięty, po drugie ni trafiłby na główną a tym samym do podsumowania tygodnia... (cały czas odnoszę się do wpisu @KyRol, nie Twojego Banan ;)

IMO> Idąc tokiem rozumowania @KyRol na temat negatywnych komentarzy to jeden z naszych blogerów powinien przejść załamanie nerwowe, zgadzam się z @Shakiem, szukanie dziury w całym , mocno naciągane w dodatku.

Banan   10 #30 03.07.2012 11:01

@semtex

Aaa To ja źle zrozumiałem Twój komentarz =)

Jaahquubel_   13 #31 03.07.2012 13:05

"Darmowy dostęp do Internetu"
O Aero2 BDI wpisów było już wiele. Temat jest rozpracowany na wszystkie strony. Ten wpis niczym ciekawym się nie wyróżnił. Może jedynie tym, że pojawił się w odpowiednim momencie.

@Banan
Korekta by się przydała.
Popełniasz m. in. ten sam błąd, co i członkowie redakcji - "praktycznie" nie znaczy "prawie", ani "różnica pomiędzy jest zaniedbywalna", ani nawet "na tym samym poziomie".

Autor edytował komentarz.
Cebula REDAKCJA  19 #32 03.07.2012 13:51

@KyRol
Szczerze mówiąc nie do końca rozumiem problem. Napisałeś wpis, ciekawy, pojawił się komentarz, że to tekst sponsorowany - normalka gdy ktoś opisuje w samych superlatywach komercyjną usługę. Lukasamd wyraził swoją opinię na temat opisywanej przez Ciebie usługi, co najważniejsze wyraził swoją opinię na temat usługi, a nie opinię o Twojej osobie. Komentarze temu celowi służą. Dziwi mnie Twoja reakcja. Nie ma powodu do wywoływania wojny, osobiście nie podoba mi się Twoje podejście do komentujących. Problemem dla Ciebie jest również to, że znalazłeś się w statystykach Banana. Dlaczego? Przecież każdy może sobie policzyć ile kto napisał blogów. Problemem dla Ciebie jest także to, że lukasamd uznał publicznie Twój wpis za atrakcyjny choć ma drobne do niego zastrzeżenia. Generalnie mam wrażenie, że przesadzasz z wyszukiwaniem problemów. Podsumowując nie widzę nic zdrożnego w komentarzach lukasaamd ani w podsumowaniach Banana. Możesz to potraktować jako oficjalne rozstrzygnięcie redakcji.

MaXDemage   19 #33 03.07.2012 14:12

Wracając do podsumowania - mhmm, dobre podsumowanie.

KyRol   19 #34 03.07.2012 14:20

@Cebula: takie rzeczy powinniśmy załatwiać mailowo. Daję rękę, że użytkownicy spoza portalu DP mają całkiem odrębną rację od użytkowników zarejestrowanych w portalu. Zobacz sobie na moje ostatnie komentarze w moim wpisie. Sytuacja staje się coraz bardziej napięta.

Autor edytował komentarz.
  #35 03.07.2012 14:50

Banan dobra robota jak zawsze, a resztę dyskusji już zamknijmy, bo to nie mam sensu :)

Cebula REDAKCJA  19 #36 03.07.2012 14:51

@KyRol
Tak naprawdę zrozumiałem niestety tylko pierwsze i ostatnie zdanie. Pisałeś w tym wątku, że czekasz na rozstrzygnięcie redakcji więc w tym wątku Ci odpisałem.

Nie ma sensu dalej drążyć tego tematu, pojawiło się napięcie więc sugeruję rozluźnienie. Myślę, że opacznie odebrałeś kilka wypowiedzi i czas wrócić do rzeczywistości. Nikt nie chciał Cię urazić. Tak to jest, wszyscy autorzy treści udostępnianych w sieci, także blogerzy, muszą mieć twardą skórę. Krytyka tak samo jak pochwały i poklepywania są wpisane z natury w blogowanie. Nie uważam, żeby w przypadku Twoich wpisów ktokolwiek przekroczył granicę kulturalnego, sensownego i pozbawionego złośliwości komentowania.

Oczywiście to nie matematyka, wszystko zależy od punktu widzenia. Jeśli nasze podejście do platformy blogowej jest dla Ciebie nieakceptowalne to oczywiście nie możemy Cię zmuszać do publikowania wpisów. Mam nadzieję, że się nad tym zastanowisz i zdecydujesz się pozostać z nami na zasadach ogólnie tutaj przyjętych.

KyRol   19 #37 03.07.2012 15:09

@Cebula: Niewyraźnie napisałem? ciekawe w takim razie maila doprecyzuję. Dla mnie jest sens. nie dziwię się zarejestrowanym użytkownikom, skoro redakcja daje przyzwolenie na zorganizowaną i zmasowaną działalność użytkowników portalu w stosunku do jednostki, która ma odrębne zdanie. Nie mam więcej pytań. Nikomu niczego nie życzę, ale kto wie czy w przyszłości redakcja nie będzie się musiała zmierzyć z takim problemem na większą skalę.

Nie mam zamiaru pozostać w serwisie, bardzo proszę przeczytaj kolejny mail i sprawę przekaż we właściwe ręce.

PS.: konstruktywnej krytyki się nie boję. Ignoruję za to krytykanctwo, które specjalnie się rozciąga na dziesiątki komentarzy i dodatkowo do tego zatrudnia się kolegów z zewnątrz. Taki spam zacienia niepotrzebnie wartościowe komentarze.

Autor edytował komentarz.
KyRol   19 #38 03.07.2012 15:39

@gowain: ach, nie ma sensu... Pewnie, że nie ma, jak nie jest się w pojedynkę....

guildos   4 #39 03.07.2012 15:56

Uzyskałem co chciałem, lecz w tym miesiącu skupię się bardziej na jakości, no ale będę chciał bronić tytułu, czekam do następnego podsumowania :)