Blogi na dobrychprogramach - Listopad (5)

Choć pogoda za oknem sugeruje wrzesień. Kalendarz i reklamy pokazują nam, że już grudzień. Śniegu nie ma, choć udało mi się uwiecznić tegoroczną namiastkę tego co nas czeka niebawem...

Ale nie o tym ma być wpis. Zapraszam na piąte podsumowanie miesiąca w formie liczbowej czyli "Blogi na dobrychprogramach - Listopad (5)".

W listopadzie na blogu dobrychprogramów swoje wpisy umieściło 69 blogerów. Czyli o 13 więcej niż w październiku. W minionym miesiącu napisanych zostało 2253 komentarzy (podobnie jak w sierpniu i wrześniu). Jest to aż o 703 komentarze więcej niż w miesiącu październiku. Na stronie głównej wylądowało 65 wpisów ze 172. Co ciekawe w październiku na stronę główną trafiło 66 wpisów z 90. Więc czyżby jakość wpisów spadała na rzecz ilości?

No, a teraz pierwsza trójka wpisów - ilościowo (5/12/2011) - (zestawienie/miesiąc/rok)
Tym razem nie będzie to 5, 4, 3 lecz...

1. Krogulec napisał w ubiegłym miesiącu aż 43 wpisy. Nie, nie pomyliłem się. O czym pisał? O swojej nowej Nokii N9 z MeeGo. (Nadal nie mogę uwierzyć, że w ciągu jednego miesiąca ten blogger napisał aż tyle wpisów.) Dodam jeszcze, że pod tymi wpisami znalazło się łącznie 392 komentarzy. Gratuluję Krogulec.

2. PavloAkaLogan w listopadzie napisał 11 wpisów o komórkach Sony Ericsson, Linuxach i serwisach handlowych. Pod swoimi wpisami uzyskał 67 komentarzy.

3. Na miejscu trzecim znaleźli się egzekwo lucas__ i deepone z wynikiem 7 wpisów. lucas__ uzyskał 159 komentarzy, a deepone 92.

TOP 10 wpisów według komentarzy (5/12/2011)

Tytuł / Autor / Liczba komentarzy / Strona główna

1. Dlaczego nie warto instalować Fx - Firefox / matrix68 / 106 / TAK
2. HTC Mozart 7 hit czy kit? / kwirynus / 72 / TAK
3. Proste jak... KDE / lucas__ / 71 / TAK
4. Znajomi nieznajomi / Meszuge / 57 / TAK
5. Nokia N9 tips & tricks cz. 12 — menu w orientacji horyzontalnej / Krogulec / 56 / NIE
6. Nadgryzione Jabłko - czy warte swojej ceny? / infoR_96 / 52 / TAK
7. Migracja z Ubuntu na Debiana / webnull / 51 / TAK
8. Patenty patentami, a zegar tyka... / Cebula / 45 / TAK
9. O niekiedy niebezpiecznej pracy informatyka / GBM / 44 / TAK
10. Mam nowego laptopa - superrr ! / Shaki81 / 43 / TAK

Powyższe informacje tylko potwierdzają fakt, że redakcja nie tylko ocenia nasze wpisy ale również pisze własne . Poza tym nie każdy wpis napisany przez redaktora / administratora musi trafić na stronę główną bloga (patrz TOP 10 pozycja 5).

Natomiast na pierwszym miejscu w TOP 10 znalazł się dość kontrowersyjny wpis, w którym autor wymienia 7 powodów dla których nie warto instalować Firefoxa. Większość komentujących nie zgadza się z treścią zawartą we wpisie. Dlaczego trafił na główną?

Ryan

"Wiedziałem, że się Wam spodoba, dlatego trafił na główną. ;]

(dla wrażliwych: to żart)"

Nie ma to jak poczucie humoru redakcji =) Lecz czytając jeden z ostatnich newsów to może jest w nim chociaż źdźbło prawdy.

Po październikowych spadkach blog znów kwitnie. Pamiętajcie tylko żeby nie spocząć na laurach (tak jak ja =P).

Pełne dane z miesiąca listopada

Wykres pokazujący graficznie liczbę wpisów na blogu dobrychprogramów w poszczególnych miesiącach.

Wykres obrazujący liczbę komentarzy w poszczególnych miesiącach