Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Blogi na dobrychprogramach - Listopad (17)

Listopad upłynął pod znakiem Windows 8, ale w gąszczu wpisów konkursowych można było znaleźć perełki prawiące o czymś innym. Zapraszam na siedemnaste podsumowanie miesiąca na blogu dobrychprogramów =)

Ogółem

Przez konkurs o Windows 8 i Windows Server 2012 w ubiegłym miesiącu namnożyło się wpisów i blogerów jak mrówek. Przez co w każdej z kategorii zostały pobite rekordy w całej historii bloga dobrychprogramów!

Najciekawsze jest to, że mniej niż połowa opublikowanych wpisów trafiła na główną. Mam dwie teorie możliwych przyczyn takiego stanu rzeczy. Pierwsza z nich mówi, że pęd do nagród konkursowych zaślepił (nowych) blogerów i zaczęli tworzyć bardzo słabe wpisy. Natomiast druga z teorii prawi, że nowo wybrani moderatorzy bloga są znacznie bardziej surowi niż niegdyś redakcja. Która z tych teorii jest prawdziwa? Tego nie wiem, a może żadna z nich albo z każdej po trochę?

W liczbie wszystkich komentarzy pod wpisami w miesiącu listopadzie również został pobity rekord. Niemal 4 tysiące komentarzy to o ok. 500 więcej niż poprzedni rekord i aż o tysiąc więcej od miesiąca października.

Pierwsza trójka blogerów według liczby wpisów + 2

(17/12/2012) - (zestawienie/miesiąc/rok)

Tym razem jako, że liczba wpisów na stronie głównej czołówki zestawienia jest raczej niewielka, w porównaniu do liczby opublikowanych wpisów, to dorzucam jeszcze dwa miejsca. Reasumując, wyjątkowo w tym zestawieniu będzie pierwsza piątka, a nie pierwsza trójka blogerów według liczby wpisów. Dodam jeszcze, że w jednym z podsumowań ustanowiłem zasadę, że aby zostać sklasyfikowanym do tego zestawienia, przynajmniej jeden wpis powinien być na głównej. Wszyscy pretendenci spełnili warunki.

Tym razem powstrzymam się od wysuwania teorii. Chyba, że Wy...

TOP 10 wpisów według liczby komentarzy

(17/12/2012) - (zestawienie/miesiąc/rok)

Patrząc na zestawienie pierwszych 10 wpisów według liczby komentarzy, to nie powiedziałbym, że blogi zostały zdominowane przez wpisy o Windowsie, jednak rzeczywistość jest inna.

Głos Ludu

O co w tym chodzi? Bloger, który chociaż raz w ubiegłym miesiącu został wyróżniony w podsumowaniu tygodnia (news) zgłasza się w komentarzach i tworzy listę pięciu wpisów, które jego zdaniem były najlepsze w trwającym miesiącu (grudniu). Jeśli w tym miesiącu napisze jakieś wpisy (bądź wpis), ma za zadanie wytypować najlepszy z nich (jeśli było więcej) i go przedstawić na zakończenie. Wszystko w podobnej formie jak poniżej (z uzasadnieniem) - lub tak jak w poprzednich podsumowaniach.

W poprzednim podsumowaniu w komentarzach do Głosu Ludu zgłosił się Jaahquubel_:

Kilka dobrych wpisów było w listopadzie na głównej. Po przewaleniu ich
wszystkich, zostało mi ok. 9, z których z wielkim "bulem" zostawiłem
poniższych 5 (kolejność chronologiczna):

1. Jak stracić grę, legalnie kupioną przez konto Origin (cz. 1)

Po prostu ciekawa, dobrze opisana historia własna autora. Żal mi ją było
wywalić. Przez nią o GL tylko otarł się też djfoxer. DJ-e mocno stali w
minionym miesiącu.

2. „WuOsiem” – jak to ugryźć?

Murowany kandydat do nagrody. Naprawdę dobry wpis. Jeden z niewielu wpisów
o W8, które da się przeczytać do końca. W szerszej liście kandydatów do
Głosu ludu było ich więcej, ale z DJ-em nie wytrzymały konkurencji.
Ogólnie, po tym miesiącu niedobrze mi się robi na myśl o Windowsie 8.

3. Nadejszla wiekopomna chwila.... :)

Kolejny temat miesiąca - hotzlotowe kamery od Samsunga. Z zadania wszyscy
dotychczasowi blogerzy-testerzy dobrze się wywiązali, ale w przypadku
Beduina był to debiut. I na zachętę do dalszego blogowania (bo styl mi się
bardzo podobał), jest miejsce w GL.

4. Menu start zniknęło? W KDE to nie problem...

Choć KDE nie lubię, polecam ten wpis (jak również kolejny, o panelu w
KDE), i to nie dlatego, że w GL musi być coś linuksowego. Pokazuje on
chociażby, że poza kaflami (w wybranych przez mądrzejszych od nas
kolorach) "Modern/Metro" i międzymordziem "Ałero", gdzie indziej jest
jeszcze piękny świat.

5. Windows 8 - PowerShell (część 1)

Nie wiem jak skomentować ten wpis. Jest co przeczytać, mimo, że o
Windowsie - i już. ;P

W listopadzie napisałem 3 wpisy, ale dwa z nich to takie mikrowpisy. Polecam "Superczasopismo". :)

Na zakończenie

To już tyle w tym podsumowaniu miesiąca. Jak zwykle zapraszam do zgłaszania się do Głosu Ludu, szczególnie że za miesiąc będzie podsumowanie specjalne. Ale co może być specjalnego? Będzie to podsumowanie miesiąca, 2012 roku, a może nawet całej historii blogowej na dobrychprogramach? Zobaczycie =P Od razu też zastrzegam, żebyście się nie spodziewali podsumowania w pierwszy dzień nowego roku, lecz w pierwszym tygodniu, ponieważ tamto podsumowanie zajmie mi znacznie więcej czasu niż normalnie, Sylwester i te sprawy. Pozdrawiam, Banan =) 

internet inne

Komentarze

0 nowych
Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #1 01.12.2012 23:42

A cóż tu więcej pisać? - jak zwykle dobra robota.
Co prawda wysyp wpisów o Windows jet na prawdę spory, ale tylko 3 były na tyle dobre, aby nasi czytelnicy potrafili je docenić odpowiednią ilością komentarzy.

underface   14 #2 01.12.2012 23:43

I coś mi się wydaje, że część winy pójdzie na moderatorów bloga;p

Scorpions.B REDAKCJA  23 #3 01.12.2012 23:48

Pierwszy lub drugi wpis użytkownika DjLeo musi dostać pierwszą nagrodę. Nie spotkałem się póki co z lepszym wpisem na blogu, lepszą recenzją czy lepszym artykułem, niż wpisy DjLeo.

lucas__   13 #4 01.12.2012 23:48

Kolejne ciekawe zestawienie, a zwłaszcza wnioski, jakie się nasuwają. Coś czuję, że następne zestawienie będzie iście niespodziankowe ;)

  #5 02.12.2012 00:41

"Tego nie wiem, a może żadna z nich albo z każdej po trochę?" - skłaniam się do stwierdzenia, że każdej po trochę :)

Banan jak zawsze dobra robota! A na Sylwestra nie szalej za bardzo :P

  #6 02.12.2012 01:04

A jak nikt się nie zgłasza, to ja się zgłaszam do Głosu Ludu :P

foreste   16 #7 02.12.2012 01:43

Listopad na blogu był nudny dzięki operze mydlanej "windows 8/ 2012 serwer" ;(.

Autor edytował komentarz.
djDziadek   17 #8 02.12.2012 06:54

Good job :D, jak zwykle @Banan, super robota ;)

  #9 02.12.2012 10:16

Banan, cóż powiedzieć, prócz: Dobra robota, a na zakończenie roku pewnie jeszcze lepsza.
Ja w ubiegłym już miesiącu chciałem być jednym z najaktywniejszych blogerów, ale wyszło, że połowy swoich recenzji jeszcze nie skończyłem(mam już gotowy materiał do opisania trzech gier) +jeden wpis extra, który nawet jeżeli zdecyduję się żeby opublikować to na pewno nie wjedzie na główną.
W grudniu natomiast możecie się spodziewać kilku niezwykłych wpisów. Może(jak je opublikuję, czego wcale nie jestem pewien) trafię na najczęściej komentowane, lub do głosu ludu.

djfoxer   19 #10 02.12.2012 10:52

Ciekawe staty. Widać, że konkurs z W8 zmobilizował blogerów do pisania. Cóż jakość nie poszła w ilość, co można łatwo zauważyć pod stroną http://www.dobreprogramy.pl/Windows8 . Poza tym było wiele głosów użytkowników, które mówiły, żeby nie wrzucać na główną wpisów o W8, bo już nie da się tego czytać. A tendencja wpisów na głównej jest rosnąca to dobrze.

Pangrys WSPÓŁPRACOWNIK  21 #11 02.12.2012 15:37

Ciekawa ... kultura ... a raczej jej brak. Porównanie do much dość karkołomne bo obrażasz np DjLeo itp :) .

Autor edytował komentarz.
mikolaj_s   15 #12 02.12.2012 15:50

Na blogach jeszcze można wytrzymać, ale to co się dzieje w komentarzach do artykułów to tragedia. Co z tego, że jest dużo komentarzy skoro pisze je kilka osób wyzywając się niewybrednie, a reszta czytelników nie ma ochoty, ani pisać, ani czytać.

  #13 02.12.2012 15:51

Kolejne świetne zestawienie. Po tym natłoku wpisów bałem się, że może być z tym problem, ale jednak na Banana można liczyć nawet w takiej sytuacji :)
Niestety muszę się zgodzić z opiniami, że ilość nie idzie w parze z jakością. Konkurs konkursem, ale przez nieco poziom bloga mocno poleciał w dół.

FL FAN   4 #14 02.12.2012 15:59

@ Pangrys

Nie widzę różnicy między mrówkami Banana, a moimi muchami ;)

Ale znów moje skróty myślowe mnie gubią....a nie chcę aby się na mnie ktoś ze znajomych pogniewał, więc wyjaśniam:

Banan pisał o rekordach, a ja miałem na myśli ludzi nowo zarejestrowanych - skuszonych tylko i wyłącznie jakimiś nagrodami, którzy pisali byle by tylko coś napisać, co skończyło się tak jak Wszyscy zauważyliście. Obniżenie poziomu co zniechęciło starych bywalców, których wpisy wszyscy sobie cenimy jak i samych autorów.

Ujmę swoją myśl inaczej zatem:

Masa pijawek się pojawiła co spowodowało upust krwi na portalu. To wszystko. Musimy sobie to powiedzieć wprost. Ja szczerze wątpię, aby po konkursie wszyscy zostali by blogować nadal.


@mikołaj_s

No a mi niektórzy mówią, że ja robie śmietnik..... sami niech patrzą na swoje poczynania...wielcy znaFcy na garnuszku rodziców, wymieniający "poglądy"

Autor edytował komentarz.
Banan   10 #15 02.12.2012 16:21

@gowain

Nie wiem czemu wydawało mi się, że już byłeś w Głosie Ludu, ale sprawdziłem - nie byłeś. Jako, że spełniasz wszystkie warunki, to czekam na kontakt początkiem stycznia =)

@FL FAN

Mrówki są pracowite, co do much to sam sobie odpowiedziałeś komentarz wcześniej.

FL FAN   4 #16 02.12.2012 16:26

Są jeszcze muszki owocówki ;)

Co do tabelki i wpisu to dobra robota - trzeba przyznać. Też się zastanawiałem czy przez rekordową liczbę wpisów dasz rade ogarnąć to całe zamieszanie. Ale jak widać wystarczy chcieć.

No ale ja ostatni raz zajmuję pierwsze miejsce i w ogóle jedno z pierwszych.
Skończyłem z lekcjami o FL wszystko co ważne jest zresztą w poradniku który napisałem jako plik PDF - był wpis na blogu o nim, plik jest do pobrania. (35 stron zdjęć i opisów z poradami + 1 tytułowa)

Program na swojej stronie pobierania posiada już recenzję. W moim najnowszym tam komentarzu jest również link do tego poradnika, wszystko tak aby pytania były zbędne mam nadzieję.

Pozdrawiam

Autor edytował komentarz.
Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #17 02.12.2012 16:52

@FL FAN - ale to nie znaczy, że kończysz przygodę z blogowaniem na DP?

FL FAN   4 #18 02.12.2012 17:46

Trudno mi powiedzieć, może kończę, a może jeszcze będę miał jakiś ciekawy pomysł na wpis.

Autor edytował komentarz.
DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #19 03.12.2012 00:30
FL FAN   4 #20 03.12.2012 13:09

Wiem, pamiętam i czytałem ;)