Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Blogi na dobrychprogramach - Listopad (29)

Listopad już za nami, dzień zaczyna się wraz z wejściem do szkoły, a kończy tuż po wyjściu z niej. Później mamy już tylko noc. Spodziewałem się, że w listopadzie spadnie śnieg i to na samym początku miesiąca. Jednak oprócz kilku płatków, które zniknęły tak szybko jak się pojawiły, to śniegu nie było. Mam wrażenie, że jak już śnieg spadnie to utrzyma się tak jak to było w tym roku do marca i nawet jeszcze dłużej, a wolałbym, żeby teraz spadł jak już jest zimno i stopniał wraz z końcem lutego.

Jednak to nie jest wpis z cyklu "Gdybanie meteorologa", tylko podsumowanie miesiąca na blogu dobrychprogramów. W ubiegłym miesiącu redakcja podsumowała wielką akcję nagradzania blogerów za zaległe miesiące. Nagrodami dla blogerów, których wpis zajął pierwsze miejsce w danym miesiącu były Xbox 360, Asus MeMO Pad HD7, Nokia Lumia 520, SSD Samsung 250GB oraz Epson Expression Premium XP-600. Do wyboru do koloru - dosłownie. Ponadto trzech blogerów zostało dodatkowo wyróżnionych przez redakcję. Quest-88 i DjLeo za pojedyncze ale niewątpliwie świetne wpisy oraz djDziadek za swój cykl 10 pytań do... (ciekawe czy moje comiesięczne podsumowania kiedyś doczekają takich honorów =P).

Oprócz nagród głównych zostały również przyznane nagrody dodatkowe dla blogerów, których wpis(y) znalazł(y) się wśród 10 najlepszych wpisów w poszczególnych miesiącach. Nagrody dodatkowe to np. koszulki, kurtki czy różne inne gadżety bądź oprogramowanie. Chyba, że redakcja jeszcze czymś zaskoczy, bo moja paczuszka jeszcze nie doszła. Gratuluję wszystkim nagrodzonym oraz dziękuję osobom, które głosowały na moje wpisy, a także redakcji za zorganizowanie konkursu i nagrody.

Ale to nie koniec nagród! Do 1 grudnia można było zgłaszać swoje listopadowe wpisy do kolejnego konkursu. Tym razem tylko za miesiąc listopad. Głosowanie już się rozpoczęło i trwa do 8 grudnia. Aktywni użytkownicy portalu, którzy spełniają wymagania, mogą głosować na maksymalnie trzy wpisy. Głosowanie odbywa się na specjalnej podstronie, a do 15 grudnia zostaną wyłonione 3 wpisy, za które blogerzy otrzymają główne nagrody.

Ogółem

Tym razem powstrzymam się z porównywaniem ubiegłego miesiąca z listopadem 2012, ponieważ wtedy trwał konkurs o Windows 8 i wpisów na ten temat było od groma. Skupię się na porównaniu listopada i października.

Co do liczby wpisów; w listopadzie był zaledwie jeden wpis mniej niż w październiku. Jednak porównując liczbę wpisów na stronie głównej bloga, stronie głównej portalu oraz liczbę blogerów to listopad wiedzie prym. Mamy tutaj odpowiednio 14 wpisów, dwa wpisy oraz 4 blogerów więcej. Chociaż ten ostatni wzrost tylko po części można uznać na plus. Oczywiście więcej osób pisze ale w październiku było mniej blogerów, a mimo to wpisów było więcej. Niby tylko jeden, a może aż jeden.

Jak na razie liczba wpisów, które trafiają na stronę główną portalu krąży w okół 25. Trafiają tam bardzo dobre, starannie wyselekcjonowane wpisy =P Nie dziwne, że trafiły tam dwa wpisy więcej niż we wrześniu czy październiku, bo mimo podobnej liczby wpisów pomiędzy październikiem, a listopadem to właśnie w ubiegłym miesiącu jakość wzrosła. 14 wpisów więcej na stronie głównej daje różnicę.

Dopiero co nie chciałem porównywać listopada 2013 i 2012 z racji różnicy liczby wpisów o ponad sto oraz konkursu o Windows 8, który się wtedy odbywał ale tym razem nie mam wyboru. Jestem pozytywnie zaskoczony, że pod 163 wszystkimi wpisami w ubiegłym miesiącu komentujący napisali 4044 komentarze, czyli niespełna 200 mniej od listopada 2012, gdzie było 275 wpisów! Jest to również wzrost o ok. 800 komentarzy w porównaniu do października bieżącego roku. Brawo i oby tak dalej! Tylko bez wojenek =D

Pierwsza trójka blogerów według liczby wpisów

(29/12/2013) - (zestawienie/miesiąc/rok)

W listopadzie najwięcej wpisów opublikował djDziadek. Było ich aż dziewięć - od 10 pytań do... przez spotkanie z ludźmi Microsoftu, a kończąc na notebooku w częściach. Songokuu napisał 7 wpisów, a macminik 6 (nie muszę chyba wspominać, że pisał o Apple =P).

TOP 10 wpisów według liczby komentarzy

(29/12/2013) - (zestawienie/miesiąc/rok)

Najwięcej komentarzy w listopadzie zdobył macminik swoim wpisem o Apple ][. Zaledwie kilka komentarzy mniej zdobył wpis gowaina o zaskakującej dla czytelników informacji, że Grupa WP przejmuje 51% udziałów w dobrychprogramach. Trzeci wpis pozwolę sobie przemilczeć...

Taki można powiedzieć Głos Banana =P

Zapewne pamiętacie Głos Ludu, w którym jeden z blogerów, który zgłosił się w komentarzach poprzedniego podsumowania wybierał 5 według niego najlepszych wpisów trwającego miesiąca i uzasadniał swój wybór. Gdy miesiąc się skończył wysyłał mi wspomnianą piątkę, a ja dodawałem ją do podsumowania i tak z podsumowania na podsumowanie. Jednak po pewnym czasie blogerzy przestali się zgłaszać z grona osób spełniających warunki i tak skończył się Głos Ludu.

W poprzednim podsumowaniu już chciałem w jakiś sposób powrócić do Głosu, typując 3 według mnie najlepsze wpisy poprzedniego miesiąca. Jednak po ogłoszeniu konkursu zrezygnowałem z takiej formy, bo akurat 3 wpisy należało wybrać w głosowaniu, a nie chciałem żeby to wyglądało jakbym chciał wpływać w jakiś sposób na wyniki.

Teraz do pomysłu ponownie powróciłem. Będę każdego miesiąca wybierał jeden według mnie najlepszy, najciekawszy, najdziwniejszy, najbardziej zaskakujący albo inny naj, który przypadł mi do gustu. Jednak nie będę miał pełnej dowolność, do wyboru będę miał tylko wpisy, które trafiły na stronę główną portalu np. tym razem było ich 25. Do swojego wyboru dodam krótkie uzasadnienie. Od razu zaznaczam, że wybranie danego wpisu nie oznacza, że na pewno na niego zagłosuję w konkursie, ponieważ równie dobrze mogą mi się bardziej podobać trzy inne wpisy, które nie trafiły na stronę główną portalu.

Z listopadowych wpisów, które trafiły na stronę główną portalu najbardziej przypadł mi do gustu tekst cabisa "Chińska myśl techniczna, czyli przegląd chińskich smartfonów v2.0". Jest to już druga odsłona przeglądu smartfonów tworzonych przez chińskie firmy. Nie dość, że mogłem poznać marki o których nie miałem pojęcia to niektóre smartfony po prosu mnie zachwyciły i chciałbym je mieć. Cena takiego urządzenia często jest śmiesznie niska w porównaniu do możliwości. Jednak brak polskiej gwarancji i niekiedy trudności ze sprowadzeniem mogą zniechęcić do zakupu.

Reasumując

Selekcja w nowym, moim Głosie jest dość spora. Najpierw wpis przechodzi przez moderatorów bloga, a następnie przez djfoxera, bądź lukasaamd i jeśli pozytywnie przejdzie całą drogę to dopiero trafia na główna portalu, a później ja z tych wpisów wybieram według mnie najlepszy.

Głosujcie na najlepsze według Was wpisy z listopada i piszcie własne, bo warto. W ubiegłym tygodniu na blogu były trzy ASUSowe wpisy, w tym tygodniu już jest jeden, a wiem że będę jeszcze przynajmniej dwa - niekoniecznie moje =P Pozdrawiam, Banan =) 

internet inne

Komentarze

0 nowych
  #1 03.12.2013 00:10

Ha! jeden mój głos pokrył się z tabelką top10 komentarzy :)

Over   9 #2 03.12.2013 00:15

Fajne podsumowanko:) zresztą jak zawsze :)
To ja chciałbym zagłosować na swój wpis opisujący historię z Serwisem Asusa jak mogę ;)
http://www.dobreprogramy.pl/Over/Asus-P8Z68V-Pro-Serwis-Historia-Prawdziwa,49054...

Over   9 #3 03.12.2013 00:15

Sorki źle skumałem wybacz :) Późna godzina ....

dansys80   4 #4 03.12.2013 00:16

kategoria "TOP 10 wpisów według liczby komentarzy" jest bez sensu, teraz jak nie ma możliwości edycji komentarzy często jedna osoba ma kilka komentarzy jeden pod drugim. Gdyby usnąć takie komentarze lista wyglądała by zupełnie inaczej

dansys80   4 #5 03.12.2013 00:16

I właśnie mamy teraz mamy tego przykład

Over   9 #6 03.12.2013 00:25

@dansys80
Chętnie bym z edytował jak się kapłem o co chodzi, ale no nie mogę.....

Over   9 #7 03.12.2013 00:32

@dansys80
A właśnie mi się przypomniało, fakt masz racje, sam pod wpisami z Serii o UPC połowa to moje ;)
bo wiele osób zadaje pytanie i chcąc nie chcąc odpowiadasz na nie.
Liczenie komentów było by bardziej sprawiedliwe gdyby liczono tylko te które nie są autorstwa blogera który opublikował dany wpis.

lordjahu   22 #8 03.12.2013 00:58

Świetne zestawienie i bardzo miło się czyta :)

Banan   10 #9 03.12.2013 01:10

Co do komentarzy to nie jest tak, że pod jednym wpisem można edytować, a pod innym nie dlatego według mnie to zestawienie ma sens. TOP 10 jest w podsumowaniu od chyba trzeciego czyli ponad dwóch lat, miesiąc w miesiąc. Skoro wtedy miało sens przy braku edycji komentarzy to teraz również tego sensu nie straciło. Wystarczy prześledzić właśnie komentarze pod tymi wpisami, co komentujący o tym myślą. Poza tym według mnie brak edycji komentarzy to stan przejściowy, który wkrótce zostanie zmieniony.

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #10 03.12.2013 01:28

Ilość nie znaczy jakość, nie popadajmy w jakąś dziwną obsesje na punkcie liczb. Dużą ilość komentarzy mają przeważnie wpisy kontrowersyjne. W tym miesiącu mieliśmy 2 takie. The_Game powiedział co powiedział, gowain zszokowany postawą portalu wypuścił wpis który zmusił redakcję do pisania na kolanie wyjaśnienia dla całej tej sytuacji :) - btw chyba pierwszy jego wpis z taką ilością komentarzy. Jedynie wpis macminika nie był tak emocjonalny jak dwa pozostałe, ale mimo to wywiązała się dyskusja :) O czym to świadczy? O tym co napisałem powyżej. Jak widać nic się w tej kwestii nie zmieniło, od hmmm....zawsze :) I chyba nic w tym dziwnego :)

  #11 03.12.2013 01:44

@DjLeo macminik zawsze będzie pierwszy jak pojawiać się będzie Xanthia w komentarzach do jego wpisów :P

Co do ilości komentarzy pod moimi wpisami - tak to pierwszy z taką ilością, bo ja nigdy nie mam parcia na szkło i nie piszę pod publikę :P

command-dos   18 #12 03.12.2013 06:18

@gowain - hehe, prawda to :) ja sobie to tłumaczę zawsze nieco inaczej: że tak to dobrze wytłumaczyłem, że nikt mnie już nie przegada ;)

command-dos   18 #13 03.12.2013 06:27

na stronie konkursowej nie widzę swoich wpisów ;) a tak na serio, to nie widzę wpisów @djDziadka - twierdził, że zgłosi się w konkursie, co jest?

Pangrys WSPÓŁPRACOWNIK  21 #14 03.12.2013 08:03

Bo nie widzimy swoich wpisów , by na nie przypadkiem nie głosować. A brak wpisów Dj mnie też zdziwił.

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #15 03.12.2013 08:10

@gowain

No i bardzo się cieszę, bo to nie o to chodzi w blogowaniu. Czasami odnoszę wrażenie (na szczęście nie za często), że to jest głównym powodem powstawania wielu wpisów.

Co do Xanthii to fakt, sporo komentarzy generuje. Ale niestety nie jestem w temacie, bo nie uczestniczyłem nigdy w dyskusji pod wątkami o Apple tak żarliwie, o ile w ogóle. Dla mnie sam temat dyskusji nie jest wart podejmowania. Nie jestem też zagorzałym fanem produktów Apple, jak i historii tej firmy. Choć biografię Jobsa znam całkiem nieźle.

macminik   18 #16 03.12.2013 09:06

Powiem szczerze, że dla mnie cenniejsze jest 10 sensownych komentarzy niż 140 bicia piany i udowadniania, że komputer z 1984 roku jet lepszy od tego z 1979...

djDziadek   17 #17 03.12.2013 09:15

@banan - jak zwykle świetna robota :)
Wydawało mi się, że się zgłosiłem, jeśli jednak nie, to nic się nie stało, miło jest dostać nagrodę, ale tak naprawdę jest ona tylko dodatkiem a nie celem samym w sobie.

stasinek   12 #18 03.12.2013 18:36

Metoda na komentarze o jakich pisze DjLeo to podstawa funkcjonowania komercyjnych portali, podstawa sztuczek kruczków niusmanów np. na labie w szczególności mistrza fachu(Vega), czasami nawet (ale to teoria spiskowa) wprowadzania/podtrzymywania na życiu sztucznych niebanowalnych użytkowników celem siania fermentu np. popularny a realny na idg.pl cyrix133 młody bystry programista-trol.

Ten od programistów których zainteresowaniem jest pisanie wirusów. Puki istniał na idg - tamten portal od czasu do czasu miewał komentarze później jakość spadła na pysk bo niusy pisali grzeczni chłopcy bez poińcia nawet cyrix przestał pisać.
Ale przeniesiony w sztucznym tworze(bo jest róznica psychologiczna w reakcjach jednego i drugiego) w świat pclab.pl zwiekszał liczbe odsłon i komentarzy. Sztuczny czy nie - robił to a redakcja przymykała oko - chodzą teorie że to sam bóg portalu - P.P.

Technologia pół-prawd tzn. pisania prawdy ale w taki sposób aby podnosić ciśnienie tgz. ewangelistom prawd. Btw. ktoś przypomni niicka i wpis blogowego punktatora typów osobowości?

Technologie które zwiększają oceny filmów...o niczym w przypadku filmów mają sens - bo filmy są rozrywką. Bez technologii nie byłoby przyjemności tym którym sprawia przyjemnosć np. sianie fermentu, rozwiewanie fermentu albo.. próbowanie wykładem napisać - jest jak jest bo jest jak jest i tak musi być puki jest dla kogo potrzeba być jak jest.

stasinek   12 #19 03.12.2013 18:54

Jaki z tego morał?
No jeszcze kurna nie wiem... i dlatego pisze :D
http://www.filmweb.pl/film/40+dni+i+40+nocy-2002-32366

Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #20 03.12.2013 20:54

Co by nie pisać Banan znów zrobił kawał dobrej roboty.