Blogi na dobrychprogramach - Maj (23)

Miałem namalować jakiś zabytek na plastykę, no dobra namalowałem ratusz, a nauczycielka zamiast dać mi ocenę na jaką zasługuję to kazała mi to poprawiać. Gdybym nie poprawił dostałbym jedynkę. Poprawiłem pracę, zakręcam plakatówki i chlup - żółta farba wylała się na klawiaturę. Wycieram, działa jest wszystko dobrze (do czasu). Następnego dnia podczas wpisywania hasła zamiast jednej literki dostawałem cały pakiet. Trudno rozkręcę wyczyszczę wysuszę i powinno być dobrze. Tak też zrobiłem, niestety kilka przycisków po prostu nie działało nie wiadomo dlaczego mimo, że wszystko było czyściutkie i suche. W końcu nie miałem wyjścia i musiałem kupić nową klawiaturę, a jako że to się stało w poniedziałek przed Bożym Ciałem to zamawiając wieczorem w środę klawiaturę i od razu płacąc to i tak dopiero wczoraj dostałem swoją klawiaturę. Dlatego dopiero w środę zamówiłem klawiaturę, bo łudziłem się, że moja Wireless Comfort Desktop 5000 jednak zacznie w pełni działać. Od kilku lat używałem klawiatury Microsoftu, które mają tak skośnie ułożone przyciski dlatego ciężko mi się do nowej klawiatury przyzwyczaić. Zazwyczaj podsumowanie publikuję w pierwszy dzień miesiąca ale pisanie po części na działających przyciskach tamtej klawiatury, a po części myszką na klawiaturze ekranowej to katorga, a wczoraj jeszcze miałem bierzmowanie, więc też nie bardzo żeby pisać. Ten wpis będzie dość sporym ćwiczeniem i przyzwyczajaniem się do nowej klawiatury, a kupiłem sobie podświetlaną SteelSeries Apex [RAW]. Klawiatura dla graczy, a ja wcale nie gram =P ale białe podświetlenie, podwójna spacja oraz sporo programowalnych przycisków to jest to =)

Ogółem

Liczba wpisów w maju dość znacząco wzrosła w porównaniu do kwietnia prawie o stówkę, natomiast w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym jest to różnica 80 wpisów na plus dla bieżącego roku. Co ciekawe aż 95 wpisów nie trafiło na stronię główną bloga.

Jak komentujący się wreszcie obudzili po kilku miesiącach spadków to już na całego. W porównaniu do kwietnia w maju było o ponad 500 komentarzy więcej pod wszystkimi wpisami. Natomiast porównując do maja w roku 2012 jest to wzrost o niespełna 300 komentarzy. Ale nie ma się też co dziwić w końcu im więcej wpisów tym więcej komentarzy. Przypominam, że w maju było 269 wpisów, a rekord należy do grudnia z wynikiem 295 wpisów.

Pierwsza trójka blogerów według liczby wpisów

(23/06/2013) - (zestawienie/miesiąc/rok)

W pierwszej trójce na drugim miejscu jest egzekwo dość wielu blogerów. Najwięcej wpisów, bo aż 9 napisał Ave5. Co te testy od Intela wyrabiają z blogiem =P

TOP 10 wpisów według liczby komentarzy

(23/06/2013) - (zestawienie/miesiąc/rok)

Zdziwiło mnie, że w poniższym zestawieniu czyli TOP 10 wpisów według liczby komentarzy nie ma ani żadnego egzekwo ani wpisu redakcji, który mógłbym zrobić na szaro =P Januszek zdeklasował swoim wpisem inne, bo jego wpis otrzymał aż 203 komentarze. Kolejny wpis czyli drugi w zestawieniu blogera c0m4r dostał już równe 100 komentarzy. Do zestawienia weszły dwa wpisy januszka, Xanthia również dwa razy pojawiła się w tabelce =)

Głos Ludu

O co w tym chodzi? Bloger, który chociaż raz w ubiegłym miesiącu został wyróżniony w podsumowaniu tygodnia (news) zgłasza się w komentarzach i tworzy listę pięciu wpisów, które jego zdaniem były najlepsze w trwającym miesiącu (czerwcu). Jeśli w tym miesiącu napisze jakieś wpisy (bądź wpis), ma za zadanie wytypować najlepszy z nich (jeśli było więcej) i go przedstawić na zakończenie. Wszystko w formie z uzasadnieniem tak jak w poprzednich podsumowaniach.

Głos Ludu z maja stworzył januszek, tym razem trochę nietypowo, bo trzy wpisy wybrane przez januszka zniknęły z bloga ich tytuły zaznaczę kursywą. Pytanie czy sami autorzy je usunęli czy może moderatorzy? Kolejność jak zwykle nie gra roli.

1. O piractwie z Game Dev Tycoon

Chciałem Was zachęcić do przeczytania wpisu użytkownika Raven_, w którym streścił ironiczny sposób zemsty na graczach-piratach a potem zastanawiał się nad przyczynami piractwa. Niestety wpis ten zniknął z portalu. Temat może oklepany ale zawsze jest to okazja aby się wymienić poglądami i podyskutować o sprawie.

2. Jeszcze trzy smartfony i cale nie będą miały znaczenia...

Greg3192 przepowiada koniec ery smartfonów. Otwartym pytaniem pozostaje kiedy to nastąpi. Ciekawszym wydają się jednak rozważania nad tym co (i czy w ogóle) zastąpi używane obecnie przez nas "zabawki". Żeby się dowiedzieć co zastąpi smartfony, po prostu trzeba przeczytać ten wpis :)

3. Papiery, proszę!

Ave5 w telegraficznym skrócie namawia czytelników do wcielenia się w pogranicznika. I to nie byle jakiego. Czeka nas zaszczytna służba gdzieś na granicy, która wypisz wymaluj przypomina granicę Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej z Niemiecką Republiką Demokratyczną.

4. Jak przyspieszyć przeglądarkę IE10 pozbywając się mechanizmów śledzących

Blogger o nicku, nomen-omen: chrome_9 napisał ciekawie o IE. Problem w tym, że to następny wpis, który był ale już go nie ma. Spieszmy się czytać wipsy na blogach bo tak szybko znikają.

5. Ubuntu oprogramowanie

Za warty odnotowania, jako nowego rodzaju formułę, uznałem wpis wideoblogowy Grzegorza Juliana Kozłowskiego. Temat wydaje się być na pierwszy rzut oka banalny bo Grzegorz pokazuje, że w Ubuntu dostępne są np takie aplikacje jak Libre Office lub Blender. Autor odkrywa Amerykę ale nadrabia radiowym głosem co powoduje, że całość jest sympatyczna i przyjemna w odbiorze. Brakuje napisów, czego samemu doświadczyłem próbując zapoznać się z tym wpisem na komputerze bez głośników…

Piąty wpis wybrany przez januszka również zniknął, normalnie jakaś plaga... Natomiast proponowany wpis januszka to "Chwała Wam, Moderatorzy! " =)

Na zakończenie

Jak zwykle zapraszam do zgłaszania się do Głosu Ludu, za miesiąc wreszcie będę miał więcej czasu na pisanie, bo nareszcie nadejdą wakacje. Pozdrawiam, Banan =)