Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Blogi na dobrychprogramach - Sierpień (26)

Drugi dzień szkoły, a tak na prawdę to pierwszy, bo to dzisiaj zaczęło się bieganie po całej szkole i szukanie klasy. Nowa szkoła, nowi nauczyciele, nowe przedmioty, nowi koledzy. Tylko Banan ciągle ten sam.

Ogólnie

Po pierwszych 9 lekcjach w nowej szkole przydało by się podsumowanie napisać. W ubiegłym miesiącu redakcja udostępniła nam nową wersję portalu, przy okazji wprowadzając na blogu takie ułatwienia jak wrzucanie kilku zdjęć na raz. Ale przy okazji wprowadzenia nowej wersji portalu to blog mimo, że prawie się nie zmienił stracił przez to na chwile niektóre funkcjonalności. Jak na razie nadal czekamy na powrót znajomych czy zmiany godziny przy edycji bloga, bo jak na razie pod "ostatnia modyfikacja" mamy godzinę pierwszego zapisu wpisu oraz pewnie inne drobniejsze.

Pierwszy wpis na blogu dobrychprogramów pojawił się 24 sierpnia 2009 roku o godzinie 21:24. Dlatego do poniższej tabelki doszedł również 2009 rok - tak zaczęła się historia naszego bloga!

W stosunku do lipca w ubiegłym miesiącu blogerzy opublikowali o jeden wpis mniej czyli 186. Natomiast w sierpniu trafiło znacznie więcej wpisów na stronę główną bloga mimo prawie takiej samej liczby wpisów, więc w sierpniu o 25 wpisów więcej trafiło na główną. Ponadto dzięki nowej wersji portalu każdy wpis ze strony głównej bloga może zostać wyróżniony na stronie głównej portalu w postaci kafelka co jest ogromnym wyróżnieniem. Z tego co wiem to moderatorzy nie mają władzy promowania wpisów na stronie głównej portalu tylko redakcja. Jak na razie nie dysponuje danymi liczbowymi co do tego ile razy wpisy danego blogera były promowane na kafelkach ale jestem wielce przekonany, że w sierpniu najwięcej takich wpisów miał macminik. Nie ma się co dziwić, bo teksty przez niego przygotowane są po prostu okropnie dobre. Dominik gratulacje i liczę na kolejne!

Porównując liczbę blogerów w lipcu i sierpniu to można zauważyć, że w sierpniu spadła ona o 21 osób. Natomiast ubiegły miesiąc z sierpniem 2012 to wzrost jedynie o dwóch blogerów w sierpniu bieżącego roku. Wracając do wpisów. W sierpniu blogerzy stworzyli 20 wpisów więcej niż w analogicznym okresie w roku ubiegłym, jednak mimo wzrostu we wszystkich wpisach to liczba wpisów na stronie głównej bloga spadła o cztery.

Co do komentarzy to mam bardzo pozytywne wieści. Lipiec w stosunku do ubiegłego miesiąca obfitował w komentarze, a wnioskuje to po wzroście komentarzy pod wszystkimi wpisami o około tysiąc. Jednak gdyby popatrzeć na rok 2012 to wzrost nie jest tak duży, bo o połowę z tego ale to i tak dość pokaźna liczba komentarzy.

Pierwsza trójka blogerów według liczby wpisów

(26/09/2013) - (zestawienie/miesiąc/rok)

Na to wygląda, że w sierpniu kilku blogerów napisało znacznie więcej wpisów niż zwykle. W lipcu najwięcej to było 9 wpisów, później 8, a na trzecim miejscu 5. Tym razem nawet ósemka się nie zmieściła w pierwszej trójce. I to się nazywa blogowanie, nie to co jakiś tam Banan dwa wpisy w sierpniu napisze i zadowolony.

TOP 10 wpisów według liczby komentarzy

(26/09/2013) - (zestawienie/miesiąc/rok)

W liczbie komentarzy pod wpisami jest bardzo ciasno, o ile w pierwszych 4 miejscach jeszcze jest w miarę, to od 5 do 9 miejsca włącznie praktycznie o miejscu decydował jeden w porywach do dwóch komentarzy. Przez ten cały ścisk djDziadek razem z sirpasztetem trafili na 7 miejsce egzekwo z liczbą 66 komentarzy. Jeśli jeszcze ktoś nie przeczytał wywiadu Shakiego z Lożą Szyderców to serdecznie polecam (drugie miejsce w zestawieniu komentarzy).

Na zakończenie

Zastanawiam się jak to będzie gdy już naprawdę ruszy nauka. Ponoć w tej nowej podstawie programowej, która weszła wraz z poprzednim rocznikiem będzie mniej teorii, a więcej praktyki. Nowa sala stworzona pod praktyczne zajęcia na kierunku między innymi moim czyli technik informatyk ma być dostępna jeszcze w tym miesiącu. Liczę że znajdę czas na pisanie jakichś wpisów ale z podsumowań miesiąca na pewno nie zrezygnuję nawet jeśli miałyby być trochę przesunięte w czasie. To znaczy tak żeby nie kolidowały z czasem, który muszę przeznaczyć na naukę. Czyli może nie zawsze w pierwszy dzień miesiąca ale raczej w ciągu pierwszych 5 dni powinienem napisać. Teraz idę spać, bo jutro po 5 do szkoły trzeba wstać. Pozdrawiam, Banan =)  

internet inne

Komentarze

0 nowych
Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #1 03.09.2013 23:35

O 5 rano pobudka? Fajnie masz:)
Jak zwykle kawał dobrej roboty, tylko co z głosem ludu?

Banan   10 #2 03.09.2013 23:51

@Shaki81

Po 5 rano, dzisiaj było 5.30 jutro pewnie 5.45. Co do Głosu Ludu to nie mam pojęcia. Stara formuła nie ma racji bytu, a żadnej nowej nie ingerującej w kod portalu chyba nie znaleźliśmy? Jestem otwarty na sugestie.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #3 04.09.2013 00:08

O kurczę, współczuje tych wczesnych godzin ;)

xomo_pl   24 #4 04.09.2013 00:43

współczuję godziny pobudki :)

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #5 04.09.2013 10:36

Zazdroszczę wam takiej ilości czasu na pisanie blogów. Obecnie nie mam praktycznie w ogóle czasu na nic. A jak widzę wpisy macminika, to na te 16 co zrobił (a większość jest dość obszerna), zastanawiam się czy on ma urlop jakiś od pracy czy jest rentierem :). A jeżeli nie, to jak to robi :) To praktycznie cały miesiąc roboty, dzień w dzień. Szczerze zazdroszczę wam takiej ilości czasu na pisanie, nie tylko koledze macminikowi, ale innym też. Wiem ile czasu zajmuje dłuższy wpis i ile jest przy tym pracy, dlatego należy się wam pełny szacun, za poświęcenie swojego cennego czasu na rzecz portalu.

U mnie poza brakiem czasu, jednak w grę wchodzi chyba jeszcze inny czynnik. Zaczynam nie widzieć w tym sensu. Mam pomysły, masę pomysłów i może zabrzmi to nieskromnie, ale wydaje mi się, że potrafię robić dobre wpisy. Ale głównie brak czasu, przyćmiewa mi ich realizację, ale również wypalenie. Człowiek zaczyna kalkulować, tyle godzin poświęcenia swojego czasu w imię czego? Słupków w podsumowaniu Banana? Nie czuję tego i nigdy w ten sposób do tego nie podchodziłem. Wszędzie gdzie było to możliwe pisałem, że dla mnie pisanie blogów to coś więcej. To rzecz bardziej poważna niż wielu myśli. Sprzedawanie siebie, swoich własnych emocji. Nawet jeżeli w grę wchodzi wyłącznie czysto techniczna merytoryka. I nigdy jeszcze nie napisałem wpisu tylko i wyłącznie dlatego aby coś napisać. Stąd może ten problem z wypaleniem, może po części też nie czuję, że to gdzieś dociera. Brak docenienia mojej pracy? Kto wie, może. Odbiór słaby i jedyne na co mogę liczyć to to, że ktoś przeczyta, powie - o fajny wypis. I tyle. A i tak dziesiątki godzin mojego czasu idą w czeluście piekielne.

Może to chwilowe, może to ze zmęczenia i braku czasu w związku ze sprawami prywatnymi i służbowymi. Nie wiem. Może to się zmieni za jakiś czas. Napłynie więcej energii i siły, oraz czasu. Mam nadzieję. Bo w przeciwnym wypadku nikt nawet na kolejnym HotZlocie na będzie pamiętał o takim DjLeo.

Sorry za trochę ponury ton tego komentarza. Wbrew pozorom jestem dobrej myśli, ale prawdę mówiąc to nie wiem jak to dalej będzie.

TomisH WSPÓŁPRACOWNIK  14 #6 04.09.2013 11:12

Spokojnie DjLeo, każdy chyba ma raz na jakiś czas takie lekkie podminowanie, a jeszcze do tego jesień... Głowa do góry, głęboki oddech i z pogodą ducha patrzeć na słońce! Będzie dobrze.

GregKoval   8 #7 04.09.2013 11:25

"Godzina piąta, minut trzydzieści, kiedy pobuuudka zagrałaaa..." :)

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #8 04.09.2013 12:28

@TomisH

Dzięki TomisH za sporą dawkę empatii. Cecha to w dzisiejszych czasach rzadko spotykana ;)

macminik   18 #9 04.09.2013 15:26

@DjLeo

Nie jetem rentierem... choć chciałbym... np. kupić w 1979 akcje jakiejś firmy sadowniczej :D A tak poważnie, to miałem 2 tygodnie urlopu i przygotowałem sobie 3 wpisy o Newtonie wcześniej, żeby nie pisać w drodze między Czarnym Stawem a Giewontem. No ale tak się zdarzyło, że mimo wszystko coś w między czasie powstawało.
Nie przejmuj się, bo czasem tak jest, że człowiek myśli, wie co ma napisać a zdania za cholerę się nie kleją. Ja wtedy rzucam to pianie i zajmuje się czym innym a po kilku dniach siadam i wszystko pisze się samo. Może nie myśl, że "powinienem napisać" a "jak będę chciał to sobie napiszę". Nie mów że traktor się zepsuł, ale że ma trzy koła sprawne ;-)

Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #10 04.09.2013 17:09

@DjLeo c-c głowa do góry. Każdy z nas ma prawo do gorszego okresu. Później na pewno będziesz miał inne podejście. I pamiętaj nic na siłe, na wszystko jest czas, nawet na szczęście.

Over   9 #11 04.09.2013 22:08

Też mam ostatnio problemy z czasem ale w sierpniu zdecydowałem się opublokować wpis który przyjął wsie raczej chłodno, ale nie ma źle trzeba iść do przodu i nie oglądać się do tyłu ;)

Over   9 #12 04.09.2013 22:08

Też mam ostatnio problemy z czasem ale w sierpniu zdecydowałem się opublokować wpis który przyjął wsie raczej chłodno, ale nie ma źle trzeba iść do przodu i nie oglądać się do tyłu ;)

desert13   8 #13 05.09.2013 18:36

Pozazdrościć, że masz 16 lat i .... możesz się opierdzielać na lekcjach. :)
Kurcze, znów nie znalazłam się nawet w pierwszej 10ce. Co za pech ;) :p

przemol96   5 #14 05.09.2013 22:10

"będzie mniej teorii" no u mnie to teorii według mnie było dość jak na 1 klasę bo były inne przedmioty jeszcze, gorzej z praktyką trochę, ale w 2 klasie jest lepiej bo fajny gościu od sieci się trafił i w ogóle 2 klasa to bajka ;) połowa lekcji to zajęcia zawodowe:

http://zseis.zgora.pl/plan/plany/o10.html

takiktoś   11 #15 06.09.2013 20:27

@Banan A egzaminy mają być na prawie nowych kompach. :D Wiem, bo też jadę nową podstawą. Ty masz o tyle szczęście, że zobaczysz, jak wyglądały egzaminy według nowej podstawy a my czekamy na "niespodziankę".