Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Blogi na dobrychprogramach - Styczeń (19)

Dopiero co świętowaliśmy Nowy Rok, a już jego pierwszy miesiąc minął. W takim razie czas na podsumowanie miesiąca stycznia.

Ogółem

Wczoraj upłynął czas przeznaczony na konkurs o Windows Server 2012. W przedłużonym czasie (cały styczeń) do konkursu zostało zakwalifikowane 24 wpisy. Natomiast przez pełny okres trwania konkursu blogerzy opublikowali okrągłe 90 wpisów, które zaliczały się do tematyki Windows Server 2012.

W sumie w styczniu napisanych zostało 192 wpisy. Spoglądając na analogiczny okres w latach ubiegłych jest to nadal spora tendencja wzrostowa. W 2012 tych wpisów było o 41 mniej, ale patrząc na poprzednie miesiące czyli listopad i grudzień, to widać wyraźny spadek liczby wpisów. Moim zdaniem obniżona aktywność blogerów jest spowodowana zakończeniem konkursu o Windowsie 8 przez co w styczniu pojawiło się niespełna sto wpisów mniej.

Liczba blogerów w porównaniu z analogicznym okresem w latach ubiegłych oczywiście wzrosła, ale porównując styczeń i grudzień to mamy spadek liczby blogerów o dwudziestu czterech.

Na naszej mapie pogodowej pojawiają się komentarze, a wraz z nimi wyjątkowa anomalia. Jak można zauważyć na poniższym wykresie w styczniu został zanotowany spadek liczby komentarzy względem analogicznego okresu w roku ubiegłym. To znaczy, że w styczniu 2012 roku było o ok. 300 komentarzy więcej pod wszystkimi wpisami, niż w styczniu 2013 roku. Gdyby jeszcze porównać styczeń z grudniem to mamy spadek komentarzy aż o ok. 800.

Tylko dlaczego tak się stało, skoro praktycznie cały czas notowany był wzrost?

Pierwsza trójka blogerów według liczby wpisów

(19/01/2013) - (zestawienie/miesiąc/rok)

Zgodnie z zasadą wprowadzoną w którymś tam podsumowaniu bloger, którego ani jeden wpis nie trafił na stronę główną zostaje wykluczony z zestawienia. Tym razem zaistniała wspomniana sytuacja. Jedna osoba opublikowała 7 wpisów, ale żaden z nich nie znalazł się na głównej, dlatego tej osoby w zestawieniu nie zobaczymy.

Na pierwszym miejscu mamy naszego kochanego, przemiłego i jednego z czterech sprawiedliwych moderatora djfoxera (trzeba się trochę przymilać władzy =P). Na kolejnym miejscu uplasował się bachus, który miał do tego podsumowania przedstawić Głos Ludu. Ale za porozumieniem stron tym razem ja osobiście zajmę się tym punktem programu - czujcie się zaszczyceni (chyba za dużo czytam Maxa). Natomiast na trzecim miejscu znalazło się egzekwo czterech blogerów Chemical Attack, DjLeo, macminik oraz McAlexander.

TOP 10 wpisów według liczby komentarzy

(19/01/2013) - (zestawienie/miesiąc/rok)

Najwięcej komentarzy w styczniu zgarnęły dwa wpisy bachusa, ale nie będę się rozpisywał o pozostałych, bo kilka z nich będzie w Głosie Ludu.

Głos Ludu

O co w tym chodzi? Bloger, który chociaż raz w ubiegłym miesiącu został wyróżniony w podsumowaniu tygodnia (news) zgłasza się w komentarzach i tworzy listę pięciu wpisów, które jego zdaniem były najlepsze w trwającym miesiącu (lutym). Jeśli w tym miesiącu napisze jakieś wpisy (bądź wpis), ma za zadanie wytypować najlepszy z nich (jeśli było więcej) i go przedstawić na zakończenie. Wszystko w podobnej formie jak poniżej (z uzasadnieniem) - lub tak jak w poprzednich podsumowaniach.

Jak już wspominałem tym razem wyjątkowo Głosem Ludu zajmę się ja, a będzie w nim po prostu samo życie. Jak zwykle kolejność jest przypadkowa.

1. Specjalista ds. teleinformatycznych - e-WUŚ cz. 30

Był drugi stycznia, obudziłem się w szpitalu, poprzedni dzień pamiętałem jak przez mgłę. Do dziś nie wiem jak to się stało, że uderzyłem głową w lód i miałem wstrząśnienie mózgu. Shaki81 opisał jak wdrażanie systemu e-WUŚ przebiegło w szpitalu, w którym pracuje. Ja do szpitala zostałem przyjęty ok. 23 w nocy 1 stycznia czyli w pierwszy dzień funkcjonowania nowego systemu. Podczas mojego pobytu na oddziale chirurgii dziecięcej często dało się słyszeć z korytarza, że z funkcjonowaniem systemu coś jest nie tak. Tylko czy tam informatycy zostali potraktowani tak samo i nie wysłani na szkolenia?

2. Policja vs Informatyk - Amentia vol.1

DjLeo dość obszernie opisał swoją przygodę ze stróżami prawa. Nie byłoby w tym nic szczególnego. Ale nie każdy potrafi swoim tekstem tak rozbawić czytelnika jak DjLeo zrobił w tym wpisie. W końcu śmiech to zdrowie =)

3. Nie, nie naprawię Twojej zmywarki

Informatyk - osoba często postrzegana jako gość od niczego i wszystkiego za razem. No, bo powinien znać się na wszystkim co się świeci i wydaje jakieś stęki elektronicznego życia. Musi znać się na programowaniu i oczywiście cały cennik sklepu komputerowego mieć wykuty na blaszkę. Ale taki informatyk nic nie robi, przecież wszystko działa. Prócz tego bachus świetnie jeszcze opisał jak to informatycy "chorują" na brak asertywności i przyznam, że sporo w tym racji.

4. Specjalista ds. IT – czyli nikt

bravo opisuje swój codzienny dzień w pracy. Oraz błahe problemy z jakimi dzwonią do niego współpracownicy. Zakres jego obowiązków jest ogromny. Sprzęt, telekomunikacja, księgowość, reklama, ba nawet budowlanka, co to dla niego?

5. Made in China

Wiele przedmiotów jest produkowanych w Chniach, a później ściąganych między innymi do Polski. Chińskie produkty wielu kojarzą się ze złą jakością, na szczęście coraz częściej się to zmienia. Mordzio w swoim wpisie opisuje jak dużo można zaoszczędzić, kupując przedmiot prosto z Chin, zamiast u polskiego pośrednika.

Zasad należy przestrzegać i mimo, że tym razem ja stworzyłem Głos Ludu, to muszę wybrać jeden ze swoich wpisów, który Wam polecę. Tylko po co taka zasada? Gdyż wielu z Was jest zbyt skromnych.

Jako, że w styczniu opublikowałem tylko 3 wpisy z czego dwa to stałe punkty mojego programu czyli podsumowanie i wywiad z redaktorem, to polecam Wam recenzję drukarki EPSON XP-205. Dodam, że to był pierwszy wpis na blogu dobrychprogramów opublikowany w tym roku (1 stycznia 1 w nocy) =)

Na zakończenie

Zgłaszajcie się do Głosu Ludu, ale zanim to zrobicie dokładnie przeczytajcie akapit zaczynający się od "O co w tym chodzi?". Kolejne podsumowanie jak zwykle za miesiąc. Liczę, że ktoś spełniający warunki zgłosi się w komentarzach do Głosu Ludu. Pozdrawiam, Banan =) 

internet inne

Komentarze

0 nowych
tfl   8 #1 01.02.2013 22:26

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin (przepraszam za opoznienie, ale nie bylo Twojego wpisu 30 stycznia :)

Scorpions.B REDAKCJA  23 #2 01.02.2013 23:06

Jak zawsze czekam niecierpliwe na kolejny Twój wpis, uwielbiam je ;)
Przyłączam się do życzeń, więc Wszystkiego Najlepszego ;)
No to do podsumowania lutego ;)

Udało mi się przeczytać 80% wpisów z "Głosu Ludu" i muszę stwierdzić, że świetny wybór ;)
Sporo tych buziek ;P

Autor edytował komentarz.
Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #3 02.02.2013 10:02

Jak zwykle dobra robota. Tendencja wzrostowa trwa i to się liczy.

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #4 02.02.2013 10:57

Dobra robota. Chociaż ja bym aż tak hurraoptymistyczny nie był. Obniżona ilość komentarzy a wzrost ilości wpisów świadczy o tym, że ludzie się zrazili do komentowania, prawdopodobnie przez oba konkursy. To nie jest wcale dobra wiadomość. A to podsumowanie tylko to potwierdza. Sam niestety widzę, że coś jest ostatnio nie tak. Mało kto chce komentować. Dopiero jakiś kontrowersyjny wpis wzbudza emocje. Czego bardzo nie lubię. Coś jednak jest nie tak.

To niestety świadczy o przesycie treści. Zwiększyła się podaż a brakuje popytu na dobre wpisy. A to chyba oznacza bardzo duże obniżenie jakości wpisów na blogu. Obym był w błędzie, choć nie sadzę.

Autor edytował komentarz.
Over   9 #5 02.02.2013 13:14

Ooo Jestem w zestawieniu ;) jak miło.
Wszystkiego najlepszego swoją drogą ;)
@DjLeo
No niestety ale chyba muszę ci przyznać rację

Ave5   8 #6 02.02.2013 13:30

Faktycznie szkoda że komentarzy mało. Banan jak zawsze na posterunku :)

Pangrys WSPÓŁPRACOWNIK  21 #7 02.02.2013 13:48

Po co komentować i szargać sobie zdrowie polemiką z bandą "znafcuff" wszelkiej maści ??:D

xomo_pl   24 #8 02.02.2013 13:56

@#4
zmniejszenie liczby komenarzy to IMO skutek nie konkursów a przejścia na moderację 5 userów zamiast redakcji- przez co mniej wpisów ląduje na głównej niż kiedyś...

Banan   10 #9 02.02.2013 14:32

Dzięki za życzenia. 30 stycznia miał być wpis, ale jak koledzy wpadli to było już za późno.

Proszę zgłaszajcie się do Głosu Ludu, oczywiście jeśli spełniacie warunki. W przeciwnym razie Głos Ludu zniknie z podsumowań =|

@zomo_prl

Moim zdaniem to wcale nie jest wina moderatorów, tylko jakość wpisów trochę spadła, choć nieznacznie. Porównaj sobie liczbę wpisów które nie trafiły na główną w styczniu ubiegłego roku i w tym. Tylko do wszystkich wpisów dodaj jakieś 15, bo tyle było usuniętych. Później porównaj procentowo. Sądzę, że nie będzie zbyt dużej różnicy. Tak na marginesie - moderatorów jest czterech.

Autor edytował komentarz.
dansys80   4 #10 02.02.2013 14:32

@zomo_prl
Dzieki Bananowi bardzo latwo obalic twoja krytyke:
2011- 78% wpisow na glownej
2012- 63% wpisow na glownej
2013- 58% wpisow na glownej

Liczby jakie sa kazdy widzi, wnioski oczywoscie moga byc rozne.
15% spadek w 2012 spowodowany jest wzorstem az o 28 nowych blogerow.
w 2013 nie dosc, ze doszlo 11 nowych blogero to liczbe wpisow nalozyly sie dwa czynniki:
- konkurs windows 2012
- testy samsunga

Ale zawsze lepiej wine zwalic na moderatorow.

djfoxer   19 #11 02.02.2013 14:59

Podsumowania takie oczywiście dają do myślenia. Mniejsza liczba komentarzy zastanawia. Procentowo mniejsza liczba wpisów na głównej to jednak możliwa odpowiedź na te zagadnienie. Oprócz oczywiście tekstów na konkurs o WS2012, ilość komentarzy według mnie to niestety, ale efekt tego, iż ilość wpisów nie idzie z jakością. I to czuć! Tak jak pisze djLeo. Napisanie kontrowersyjnego/oczywistego wpisu, którego skomentuje kilkadziesiąt osób nie jest problemem. Tylko te wpisy po tygodniu znikają! Nikt nigdy już do nich nie zajrzy! Tego typu teksty nie są atrakcyjne później. Mógłbym porównać je do prasy brukowej. Sam tworząc wpisy staram się tworzyć rzeczy, które później się mogą komuś przydać. Nawet po tym jak tekst znika z głównej, żyją on własnym życiem. Zainteresowane osoby wyszukują je często przez google. Mam kilka wpisów, które mają rok, czy nawet prawie dwa lata i nadal są komentowane! Dużo macie takich wpisów? Myślę, że właśnie takie teksty powinny być promowane. Dlatego uważam, iż ranking wpisów pod względem komentarzy nie jest wymierny. Ile z tych najczęściej komentowanych teraz, będzie miało nowe komentarze za pół roku, czy rok?

Autor edytował komentarz.
gowain   21 #12 02.02.2013 16:22

Też się dołączam po części do tezy Pangrysa... wiele razy zaczynam pisać odpowiedź na komentarz takiego "znaffcy", ale w połowie pisania stwierdzam, że przecież to nie ma sensu, bo ten "znaffca" dalej będzie wypisywał swoje, bo jest odporny na argumenty i kasuję komentarz...

Poziom wpisów czy spadł? Hmm, mi się wydaje, że styczeń (akurat w moim wypadku tak jest co roku) to taki dziwny miesiąc, gdzie zawsze się dzieje dużo w życiu prywatnym i zawodowym, a przez to jest mało czasu na inne rzeczy. Z tego co zauważyłem sporo moich znajomych też tak ma. Od lutego/marca machina się nakręci na nowo i co niektórzy będą narzekać, że jest za dużo komentarzy :P

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #13 02.02.2013 16:35

Wiadomo, że nie ma sensu uczestniczyć w takich dyskusjach, tutaj chyba każdy (lub większość) jest zgodna.

@gowain
Wiesz to nawet nie chodzi o to, że ludzie czasu nie mają na robienie dobrych wpisów. Bo wpisy się pojawiają i to niektóre całkiem fajne. I jak statsy pokazują jest ich dużo. Ale dokładnie jak djfoxer napisał i tutaj się w pełni zgadzam. Wpisy tracą swoja wartość, nie ma takich, które zapadają w pamięć. Pojawia się ich dużo, ale naprawdę ciekawych, niewiele. To trochę powoduje, że blog na tym traci. I jak widać zniechęca to komentujących. Widzę sam po sobie, że naprawdę nie chce mi się udzielać we większości wpisów jakie wychodzą. Wcześniej tak nie było. Skądś to się bierze. Sam nie wiem skąd. Myślę, że dużo osób ma podobnie jak ja. Stąd ten spadek komentarzy.

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #14 02.02.2013 16:45

No ale oczywiście zobaczymy jak to będzie za niedługo. Ja mam tylko nadzieję, że kiedyś przyjdzie taki czas, że na główną zaczną trafiać tylko najlepsze wpisy. A ludzie zaczną częściej komentować, naprawdę dobre wpisy a nie tylko te kontrowersyjne.

Teraz to ja czytam tytuł wpisu i już wiem, że będzie 100 komentów pod nim. Wtedy to nawet nie dotykam okna o tytule "Dodaj komentarz" pod takim wpisem. W moim odczuciu takie wpisy nie powinny nawet przechodzić obok głównej. No ale to moje zdanie.

gowain   21 #15 02.02.2013 16:55

A powiedz mi ile wpisów pamiętasz z innych czytanych stron? Wracasz do nich? Nie - blog to jest "tu i teraz", to nie jest forum, gdzie się wraca czy jakiś cykl poradników. Blogi z definicji nie służą temu.

Co do braku czasu, to bardziej miałem na myśli komentowanie, chociaż robienie wpisów też. Styczeń to też czas sesji dla co poniektórych, albo czas obron - bywa różnie.

Wracając jeszcze do "zapadania w pamięć" - ja nie wracam do starszych niż tydzień dyskusji, bo nie ma jak tego ogarnąć - nie mam żadnych przypomnień, w których dyskusjach brałem udział i czy pojawiła się tam jakaś odpowiedź - więc siłą rzeczy nie da się do nich wrócić. Nie będę siedział i szukał, bo to strata czasu. Tak jak pisałem jest "tu i teraz". Co do kontrowersyjnych wpisów - dla niektórych są kontrowersyjne, dla innych normalne. Ostatni wpis np. lukasamd ma tylko tytuł kontrowersyjny, ale widać, że sporo osób nie czyta wpisu, tylko przechodzi od razu do obrony swojego systemu, a jak dla mnie wpis jest bardzo fajny i rzeczowy.

Poziom wpisów się trzyma - ja nie odczułem spadku. Moderatorzy mają czasami "wpadki", ale jak dla mnie dobrze spełniają swoją rolę :)

A tymczasem... czekamy na nową odsłonę dp! :P

djfoxer   19 #16 02.02.2013 17:44

@gowain
Ty mówisz o blogu w stylu onet ja o typowych blogach IT :P

gowain   21 #17 02.02.2013 18:25

@djfoxer blog to blog :) Czytam też kilka innych blogów IT i jakoś nie kojarzę za bardzo wpisów i nie wracam do nich. To jest ta sama zasada :)

djfoxer   19 #18 02.02.2013 18:36

@gowain
Nie zgodzę się :) Trochę mnie nie zrozumiałeś. Nie chodzi o wracanie, a o pozyskiwanie nowych czytelników poprzez wpisy, które mogą się komuś przydać. Jeśli pisze o wymianie wyświetlacza, ukrytych opcjach w sterownikach dźwiękowych, wiele przydatnych tekstów o WP, recenzje i itp. to pomimo, że wpisy mają pół roku, czy rok, nadal są czytane i komentowane. Ktoś szuka czegoś konkretnego w google to jest szansa, że trafi na dany wpis. Jeśli tekst jest z gatunku "pierdu pierdu" to po zejściu z głównej nikt nie będzie już jego więcej czytał. Więc to nie jest ta sama zasada. Jakość niesie za sobą stałych i nowych czytających jak i komentujących.

lucas__   13 #19 02.02.2013 20:34

Jak zwykle świetne podsumowanie ;)

Poza okresem listopadowo-grudniowym, gdzie poziom wpisów faktycznie spadł, w styczniu wszystko wróciło do normy. Komentarze, nie są żadnym miernikiem jakości/popularności wpisów. Sam ostatnio zauważyłem, że wpis, który ma raptem 6 komentarzy ma blisko 3 tysiące wyświetleń. Jednak jak pewnie niektórzy zauważyli wpisy komentują niemal te same osoby, co może wskazywać na brak dopływu nowej krwi, znaczy komentujących ;p Dlatego czekam na nową odsłonę portalu.

Over   9 #20 02.02.2013 20:43

@djfoxer
Masz rację a dodatkowo myślę że lepiej jest napisać jeden wpis w miesiącu a konkretny a nie 7 czy 9 o tematyce ogólnej nie wnoszącej wiele do tematu danej dziedziny... chodź nie w każdym przypadku oczywiście ;)

gowain   21 #21 02.02.2013 21:43

@djfoxer "Jakość niesie za sobą stałych i nowych czytających jak i komentujących." - czyli co każdy ma pisać poradniki? Bzdura. Są wpisy z rodzaju poradników i są też takie, które są z góry nastawione na zapomnienie - jak np. mój wpis o BlackBerry - przecież nikt nie będzie do niego wracał, choćby nie wiadomo jak dobry był. Są wpisy, że tak powiem "ponadczasowe" i są wpisy z kategorii nowinki, ciekawostki, informacje aktualne na dany czas - ale to, że ludzie do nich nie wracają nie znaczy, że mają niski poziom.

Przy okazji wracając do poprzedniej wypowiedzi:
"Tego typu teksty nie są atrakcyjne później. Mógłbym porównać je do prasy brukowej. Sam tworząc wpisy staram się tworzyć rzeczy, które później się mogą komuś przydać." - to, że chcesz tworzyć poradniki, to Twój wybór, nie każdy musi chcieć iść tą samą ścieżką. Mnie np. informacje o WP 7.5, 7.8 czy 8, które są kolejny raz na głównej kompletnie nie interesują i uważam, że w dużej mierze są to powielenia poprzednich wpisów. Tym samym, jakbym był (a nie jestem świadomie) moderatorem, to bym nie puścił tego na główną... takie moje zdanie.

Over   9 #22 02.02.2013 21:54

@gowain
No tak wpisy o WP7,8 są nudne i tez bym tego na główna nie puścił, bo temat się w ostatnich miesiącach na tyle nasycił że do premiery Windowsa 9 co by nie napisać to w pewnym sensie temat się powtórzy.

djfoxer   19 #23 02.02.2013 22:19

@gowain
Niech każdy pisze co uważa i co chce :) Trzeba jednak mieć świadomość, że część wpisów pójdzie w zapomnienie, a część nie. Czy zależy to tylko od jakości? Pewnie nie, ale mogę zaryzykować, że ma to duże znaczenie, jeśli nie największe.

Co do wpisów o WP :) No cóż, jednych interesuje innych nie. Ale wpisy takie mają całkiem sporą oglądalność. Mógłbym to samo powiedzieć o linuksie (bez podtekstów :P ). Są jednak osoby, które z chęcią to czytają i zapewne obserwują każdy wpis np. lucasa. Nie wszytko trzeba czytać. Ogólnie wrzucamy na główną wszystko co jest o IT i nie jest przesadnie "mdławe". Ale to już nie ma co poruszać ciągle tego tematu bo robi się już niedobrze :P ;)

@Over(clocker)
Chyba mylisz WP8 z W8 ;)

Autor edytował komentarz.
Banan   10 #24 02.02.2013 23:27

Nie chcę Wam przerywać dyskusji, ale na to wygląda, że kolejnego Głosu Ludu nie będzie =|

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #25 02.02.2013 23:29

Nikt tutaj nie mówi o wracaniu do wpisów, bo i po co. Owszem czasami może i tak. Ale generalnie chodzi o wpisy, które zapadają w pamięć jako te wartościowe, o nic więcej nie chodzi. Nie ma się co doszukiwać drugiego dna.

Parę moich wpisów ludzie wciąż pamiętają i przy jakieś tam rozmowie wspominają o nich. To już dla mnie jest olbrzymi sukces i bardzo mnie to cieszy. Ale to nie znaczy, że mają co chwilę do nich wracać ( w sensie czytać :). Wspominać w sumie też nie, choć nie ukrywam, że to miłe.

Co do tych kontrowersyjnych tytułów, no cóż. Ja uważam, że dobry wpis sam się obroni, bez takich teksów w tytule jak (dla idiotów, głupie, durny czy co kolwiek innego - oczywiście zależy od kontekstu!).

W ogóle większość wpisów, które w tytule zawierają subiektywną opinie autora, nie powinny pojawiać się na głównej. Jak widzę taki tytuł to czuję, że ktoś mi narzuca swoją racje. I stąd się bierze masa komentarzy, bo wielu userów to w...., że ktoś im coś narzuca. W dodatku jeżeli się z tym jeszcze nie zgadzają, to już w ogóle "ręka noga, mózg na ścianie" .

gowain   21 #26 03.02.2013 00:16

Blog to z natury rzeczy subiektywny twór i problem nie jest w tym, że jest właśnie subiektywny, tylko w tym, że ludzie ubzdurali sobie, że ma być obiektywnie.

@djfoxer to, że wpis ma dużą oglądalność też nie znaczy, że jest dobry. Wpisy o WP nic nowego, ciekawego praktycznie nie wnoszą. Ciekawe to były te np., w których przedstawiałeś swoje programiki na WP. Teraz to tylko powielanie tego co już ktoś, kiedyś napisał. Ilość odwiedzin i komentarzy nie zawsze idzie w parze z jakością. Niech przykładem będą wpisy Zbigniewa, które często są genialne, są o IT, ale nie zawsze są szeroko komentowane, bo je się konsumuje, a podczas konsumowania się nie rozmawia :)

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #27 03.02.2013 02:21

"Blog to z natury rzeczy subiektywny twór i problem nie jest w tym, że jest właśnie subiektywny, tylko w tym, że ludzie ubzdurali sobie, że ma być obiektywnie."

Co to ma do rzeczy? Wpis sam w sobie zawsze jest subiektywny, w końcu to blog, to "oczywista, oczywistość". Ja mówię o tym, że tytuł nie powinien nic czytelnikowi narzucać z góry. To właśnie jest dla mnie jasne. Jak można bez używania argumentów, jednym stwierdzeniem, coś komuś imputować na samym wstępie, a potem bronić racji, którą się z góry narzuciło. To jakieś kuriozum.

Jak będzie ogólne przyzwolenie na takie coś, to ludzie zaczną pisać wpisy typu: "Playstation 3 jest dla ludzi niedorozwiniętych umysłowo". A jak nie wejdzie na główną, ze względu na tytuł, to będą krzyki, że "Linux jest dla idiotów" był na głównej.

Autor edytował komentarz.
przemor25   14 #28 03.02.2013 08:05

A jak to jest teraz rozwiązane? Wpis, żeby dostać się na główną, potrzebuje pozytywnej weryfikacji przez jednego z moderatorów, większości czy wszystkich?

gowain   21 #29 03.02.2013 08:58

@DjLeo to ma do rzecz, że skoro wpis jest subiektywny, to i tytuł taki jest. Miałby być obiektywny? To by wyszedł potworek, a nie wpis. Tytuł jest kontrowersyjny, bo to specjalny zabieg autora, żeby przyciągnąć czytelników. 90% mediów tak robi i tego uczą na studiach dziennikarskich. Mdły tytuł idzie w zapomnienie.

Over   9 #30 03.02.2013 10:21

@przemor25
Chyba przez jednego pełniącego w danym czasie "Szychte" ;) tak to wygląda z mojej strony...

djfoxer   19 #31 03.02.2013 10:40

@DjLeo
Pewnie, że mało kto wraca do wpisów (chyba, że autor :P ). Ale często stare wpisy, nawet roczne, czy prawie dwuletnie żyją własnym życiem w sieci. Często powstają nowe komentarze, czy na @ przychodzą pytania odnośnie jakiegoś tam zagadnienia. Mnie cieszy jak ktoś po roku, czy więcej od postania wpisu pisze, że tekst pomógł w czymś, czy nakierował na znalezienie rozwiązania problemu lub ktoś dodaje własne uwagi, przemyślenia. O tym mówię. Więc są wpisy i wpisy. Nie ma co pakować wszystkiego do jednego worka.

Jak ktoś chce to i niech wrzuca na blog przepisy kulinarne. Ale warto promować często te wpisy, które będą odwiedzane dawno po tym jak zejdą z głównej. To jest jakość.

@gowain
" Tytuł jest kontrowersyjny, bo to specjalny zabieg autora, żeby przyciągnąć czytelników" - bo treść sama nie jest w stanie tego zrobić ;) Nie zawsze tak jest, ale często. Przykład z portalu na literę "o" :P Któregoś razu widzę w rubryce sport: "Lewandowski kontuzjowany". Klikam na link, a tam krótka notka o tym, że musiał iść do dentysty i nie był na całym treningu... działu sport już tam nie czytam.

@przemor25
Kiedyś underface zrobił małą stronę do głosowania. Okazało się, że prowadziło to do tego, że wpisy długo czekały w kolejce do wrzucenia. Teraz może robić to pojedyncza osoba. Czasem pytamy się na gg miedzy sobą co ktoś inny myśli o tym wpisie.

Autor edytował komentarz.
Over   9 #32 03.02.2013 12:45

@djfoxer
Dobrym przykładem życia swoim życiem są moje wpisy o UPC i często dostaje na gg albo na PW co wybrać, czy można tak czy nie etc.
Cieszy to zwłaszcza że można komuś pomóc zwłaszcza że w tej tematyce jest więcej legend niż faktów a ja jako osoba z tym ściśle związana wiem co z czym się je :)

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #33 03.02.2013 14:21

@gowain

Nie chodziło mi co to oznacza :) ale napisałeś to zdanie tak, że nie pasowało mi do poprzedniej wypowiedzi :) Jakby wyjęte z kontekstu. No ale nie ważne. Jak już napisałem to oczywiste, że wpis zawsze jest subiektywny, w końcu to blog.

Jak już wcześniej wspomniałem, treść się sama obroni. Poza tym, czym innym jest kontrowersyjny tytuł a czym innym jest narzucanie racji, czy tworzenie prawdy. To też trzeba rozgraniczyć. Gdyby autor wpisu napisał, podam przykład: "Uważam, że android to szmelc" to już o niebo lepiej brzmi jak sugestia, że czymś naturalnym jest, że z "definicji" Android taki własnie jest. Dla mnie to wyraźne dwa osobne bieguny. I odbiór mimo wydźwięku i dużej kontrowersyjności już mnie tak nie razi, bo nic nikt mi nie narzuca. To był przykład bo oczywiście nie ma co przesadzać. Wpis kolegi lukasamd akurat był ok, poza tytułem. Jednak we większości tytuł ciągnie za sobą, biedę i ubóstwo merytoryczne.

gowain   21 #34 03.02.2013 14:39

@DjLeo a wyobrażasz sobie na każdym portalu, serwisie, blogu, tytuły zaczynają się od "Uważam, że", "Sądzę, że", "Moim zdaniem" - nie róbmy tu znowu całkowitej poprawności, dany blog należy do danego autora. Strona główna blogów to taki agregator treści - ale przez to, że są na głównej nie znaczy, że przestają być wpisami autora. Jak dla mnie praktycznie wszystko na stronie blogów jest ok - poziom, ilość komentarzy, ilość wpisów - nie ma co robić z igły widły.

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #35 03.02.2013 15:58

@gowain
Przecież nie ma wpisów tylko o rozważaniach autora. Są recenzje, opisy, spostrzeżenia i cała masa innych treści. Form i rodzajów wypowiedzi jest tak dużo, że nie widzę problemu w tym. Dobra nie ma się co rozpisywać już.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #36 02.03.2013 15:26

Zawsze czekam na podsumowanie miesiąca przez użytkownika Banan, postanowiłem, więc spróbować swoich sił w Głosie Ludu, mam nadzieję, że nie za późno. Zgłaszam się do Głosu Ludu ;)

Banan   10 #37 02.03.2013 15:28

@Scorpions.B

Ja już się szykowałem do śmierci tej części podsumowania, a tu taka niespodzianka. Czekam na mail od Ciebie z Głosem Ludu praktycznie natychmiast. Dzięki za zgłoszenie =)

McAlexander   3 #38 02.03.2013 15:37

Ja też sie zgłaszam, za chwilkę się odezwę z podsumowaniem.

Banan   10 #39 02.03.2013 16:12

@McAlexander

Przepraszam bardzo ale Scorpions.B był pierwszy o 11 minut, a Głos Ludu może być tylko jeden. W porę się opamiętaliście =D Jeśli w lutym jakieś Twoje wpisy trafiły do podsumowania tygodnia na blogu to zgłoś się jutro do Głosu Ludu. Podsumowanie jutro opublikuję o 19.52, poza tym to co mi wysłałeś na maila jest za krótkie =)

Autor edytował komentarz.
Scorpions.B REDAKCJA  23 #40 02.03.2013 16:16

@Banan
Jakie poruszenie pod sam koniec ;) Prawie jak licytacja ;P Niestety McAlexander, ale za późno o 11 minut ;D

Banan   10 #41 02.03.2013 16:23

@Scorpions.B

Nom, aż sam się zdziwiłem z Waszej "szybkości" w zgłaszaniu się do Głosu Ludu =P Oczywiście bez urazy =)

McAlexander   3 #42 02.03.2013 17:00

Dobrze, dobrze, grunt ze jest zgłoszenie :)

Scorpions.B REDAKCJA  23 #43 02.03.2013 18:00

@Banan
Ważne, że emocje były w końcówce ;P