Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Blogi na dobrychprogramach - Wrzesień (27)

Pod ostatnim podsumowaniem łączyliście się ze mną w bólu co do wstawania po 5 rano do szkoły ale nawet nie jest tak źle, bo przecież wystarczy trochę wcześniej pójść spać. Swoją drogą nawet wydaje mi się, że bardziej się wysypiam niż jak miałem na 8 do gimnazjum, a teraz mam na 7 albo 7.50 w zależności od dnia.

Pracownia podstaw informatyki, pracownia urządzeń techniki komputerowej, podstawy sieci, urządzenia techniki komputerowej oraz informatyka każdy z przedmiotów godzinę w tygodniu, a na dokładkę podstawy oprogramowania i urządzeń komputerowych 3 godziny w tygodniu i już chodzenie do szkoły nabiera sensu. Chociaż jest też straszny dzień czyli czwartek, gdzie mamy same ogólne przedmioty ale przychodząc w ten dzień do szkoły tylko myślę - Banan za rok tych lekcji już nie będzie =)

W środę rozwaliliśmy pracownię komputerową, za zgodą nauczycieli i rozłożyliśmy wszelkiej maści podzespoły po całej sali od podłogi po stoły, a ja stanąłem za kamerą. Każda klasa ma w czwartek się jakoś zaprezentować na wieczorku zapoznawczym, a jako że klas pierwszych jest aż 15 (ponad 500 osób - rekord, od kilku lat tylu uczniów nie było w jednym roczniku w tej szkole). Każda z klas na prezentację ma 5 min; wpadłem na pomysł, żeby nagrać filmik najpierw klasa wchodzi do sali dziwne miny i zaczynamy składanie komputerów z porozrzucanych części, przy okazji przedstawiając poszczególne osoby z klasy (mamy 35 osób, z czego 5 dziewczyn). Filmik nagrany, zmontowałem i zobaczymy co z tego wyjdzie - może wygramy.

Oprócz tego, że razem z dwoma kolegami nie byliśmy na trzech lekcjach, bo ktoś to musiał poustawiać, to jeszcze dostaliśmy po 6 z zachowania, a przy okazji braliśmy sobie z lekcji po kilka osób z klasy dlatego wszyscy byli zadowoleni =) Ponadto zostałem klasowym przewodniczącym, a wieczorem tego samego dnia zadzwonił do mnie nauczyciel geografii, który dostał do mnie numer od jednego z keszerów i okazało się, że następnego dnia nie będę miał lekcji, tylko jadę na marsze na orientację do lasu i będę robił za kamerzystę. Rano utargowałem jeszcze, żeby wziąć kogoś z klasy do pomocy - akurat pierwszą lekcję (W-F) miały tylko dziewczyny to pojechałem z koleżanką z klasy. Nagrywaliśmy uczestników marszów w deszcz, biegając po lesie z kamerą i parasolem. Buty całe przemoczone, ale materiał jest. Dwoje uczestników zapadło się w błocie po pas (szkoda, że tego nie nagrałem), a mnie użądliła osa. Następnego dnia jeszcze poszliśmy do kina. Jak dla mnie po prostu świetna szkoła, jednak ten wstęp jest zdecydowanie za długi, bo w końcu to podsumowanie miesiąca na blogu dobrychprogramów =)

Ogółem

Nie da się ukryć, że we wrześniu na blogu było jak na łące. Kilka źdźbeł trawy kołysało się przy lekkich podmuchach wiatru i w zasadzie to tyle. We wrześniu 2013 było o 21 wpisów mniej niż w analogicznym okresie w roku ubiegłym. Dopiero porównując poprzedni miesiąc do września 2011 mamy wzrost o 6 wpisów. Ale sekundka przecież wrzesień 2011 był dwa lata temu...

Porównując wrzesień z poprzedzającym go sierpniem tego roku można zauważyć jeszcze większą przepaść. W sierpniu było 186 wpisów czyli o 54 więcej od września. Natomiast co do wpisów, które trafiły na stronę główną to nawet liczby sprzed dwóch lat są większe od tych z ubiegłego miesiąca. Czyli we wrześniu było na stronie głównej o 21 wpisów mniej od września 2012 oraz o 10 wpisów mniej od września 2011. Natomiast porównując sierpień z wrześniem bieżącego roku to mamy różnicę o 52 wpisy na plus dla sierpnia (strona główna bloga).

We wrześniu również liczba blogerów publikujących wpisy była mniejsza, w porównaniu do sierpnia swoje wpisy opublikowało o 11 osób mniej. Jeśli chcemy porównywać wrzesień 2013 z analogicznym okresem w latach ubiegłych to mamy tutaj spadek liczby blogerów w stosunku do września 2012 roku o 9 osób oraz wzrost o 6 blogerów, porównując do września 2011.

W tabeli pojawiła się również nowa pozycja czyli wpisy na stronie głównej portalu. Gdy została udostępniona dla wszystkich użytkowników nowa wersja portalu to pojawiła się opcja promowania najlepszych wpisów na blogu w kafelkach na stronie głównej lub po prostu pomiędzy newsami pojawiał się wyróżniony wpis. Promowane wpisy wybiera redakcja, a nie moderatorzy bloga ale jako, że jest to nowość to nie mogę jak na razie porównać tych danych z innymi miesiącami.

Porównałem liczbę komentarzy pod wszystkimi wpisami we wrześniu z liczbą komentarzy w sierpniu... We wrześniu było niemal dwa razy mniej komentarzy niż w sierpniu. Dokładnie było 2243 wszystkich komentarzy, a w sierpniu było o 1753 więcej. Bardzo podobna liczba komentarzy do września bieżącego roku występowała we wrześniu 2011 i było to 2166 komentarzy czyli różnica 77, a nie zapominajmy porównuję dane z ubiegłego miesiąca z danymi ze września 2011.

Pierwsza trójka blogerów według liczby wpisów

(27/10/2013) - (zestawienie/miesiąc/rok)

Liczba wpisów na jednego blogera nie jest powalająca ale jako, że doszła strona główna portalu to zmienia się sposób segregacji w tabeli. Na pierwsze miejsce trafia osoba z największą liczbą wszystkich wpisów w danym miesiącu. Jeśli kilku blogerów jest egzekwo na danym miejscu to o wysokości w tabeli decyduje najpierw liczba wpisów na stronie głównej bloga, jeśli jest taka sama to następnie ile wpisów trafiło na stronę główną portalu, później liczba wszystkich komentarzy, a na końcu po prostu alfabet co do nicku blogerów. Oczywiście nadal jeśli dany bloger napisał wystarczającą liczbę wpisów, żeby dostać się do zestawienia ale żaden z wpisów nie trafił na stronę główną portalu to zostaje wykluczony z zestawienia. Tak stało się również i tym razem - przykro mi Zbigniew2003 =|

TOP 10 wpisów według liczby komentarzy

(27/10/2013) - (zestawienie/miesiąc/rok)

Jak można zauważyć na poniższym zestawieniu, aż 5 wpisów, które trafiły do TOP 10 według liczby komentarzy to wpisy promowane na stronie głównej portalu. Oczywiście redakcji nie wliczałem do tej piątki.

Tym razem nie trzeba było mieć jakoś szczególnie wielu komentarzy, żeby znaleźć się w tabelce ale jak już wcześniej wspominałem liczba komentarzy spadła o niemal połowę. Drugie miejsce zajmują egzekwo lucas__ i Scorpions.B, a na pierwszym miejscu z liczbą 96 komentarzy wpis blogera cyryllo. Jednak wracając do Scorpions.B to ciężko nie zauważyć, że postarał się w tym miesiącu. Pierwsze miejsce w pierwszej trójce blogerów według liczby wpisów oraz 3 wpisy w TOP 10 według komentarzy to dość sporo. Na dodatek 3 wpisy wyróżnione na stronie głównej portalu. Gratulacje i oby tak dalej =)

Wpisy na stronie głównej portalu posortowane według liczby komentarzy

Jak na razie wszystkich wpisów wyróżnionych na stronie głównej portalu było 23 dlatego zamieszczam pełną listę posortowaną według liczby komentarzy. Gratulacje należą się macminikowi, którego aż 4 wpisy trafiły na główną portalu.

W przyszłości albo będę robił z tego nowe zestawienie, albo z tych wpisów będę wybierał w jakiś sposób najlepsze wpisy coś jak Głos Ludu tylko nowy inny ale jeszcze się zastanowię i liczę na Wasze komentarze.

Na zakończenie

Kończąc to podsumowanie chciałbym prosić redakcję o jakąkolwiek informację co do konkursu o Office 365. Konkurs zakończył się w lipcu, a żadnej notki o tym informującej nie było. Konkurs nie został rozstrzygnięty i tak na prawdę nie wiadomo czy kiedykolwiek będzie, bo może być tak jak stało się z nagradzaniem blogerów - niby jest, a nie ma. Dlatego liczę chociaż na informację, bądź rozstrzygnięcie konkursu.

Chyba jednak tym razem nie wyśpię się, jutro trzeba o 5.30 wstać, a ja tu wpisy popełniam późną porą. Pozdrawiam, Banan =) 

internet inne

Komentarze

0 nowych
Scorpions.B REDAKCJA  23 #1 02.10.2013 10:14

O widzę, że znalazłem się na pierwszy miejscu, trochę czasu wolnego miałem, więc udało się napisać 6 wpisów ;)

Wpis jak zawsze świetny, warto było czekać miesiąc na kolejne podsumowanie.

Właśnie co z akcją związaną z Office 365? Nagle wszystko ucichło, a data podana w regulaminie już dawno została przekroczona.

Co z akcją Intela, nadal nagrody nie zostały rozesłane :(

septim   11 #2 02.10.2013 10:14

Jak zwykle super zestawienie ale ma mały brak, mój wpis z 2 września o Taito Type X opublikowany na stronie głównej blogów zgubił się na Twojej liście :P

Over   9 #3 02.10.2013 10:23

Dobra robota, poświęciłeś się dla naszej społeczności, ale żadne poświęcenie nie przechodzi obok nas obojętnie ;)

Over   9 #4 02.10.2013 10:24

@Scorpions.B
Ja dostałem wczoraj paczkę z Intela ;)

Banan   10 #5 02.10.2013 10:30

@septim

Na której liście nie znalazłeś swojego wpisu? Do TOP 10 komentarzy nie trafił, bo miał tylko 15 komentarzy, a do tabeli z wpisami na stronie głównej portalu też nie, bo trafił tylko na stronę główną bloga, dlatego nie kwalifikuje się do żadnej listy.

septim   11 #6 02.10.2013 11:21

@Banan

aaa jednak nie czytam dokładnie :P wybacz faktycznie nie doczytałem, że chodzi w ostatniej liście o wpisy na głównej stronie portalu a nie głównej blogów :)

Pangrys WSPÓŁPRACOWNIK  21 #7 02.10.2013 12:13

@Scorpions.B

Ja dostałem nagrody od Intela i widzę że maja tam duże poczucie humoru... Dostałem kubek i koszulkę polo w rozmiarze ... M
ROTFL

Scorpions.B REDAKCJA  23 #8 02.10.2013 12:48

Mam nadzieję, że w końcu do mnie dotrą, bo liczyłem na torbę na laptopa, a tak będę musiał kupić, bo żadnej nie posiadam :D

dansys80   4 #9 02.10.2013 12:49

Systematycznie spada liczna wpisów i komentarzy. Jest źle a może być jeszcze gorzej, nie ukrywam że sam pisałem dla nagród. Nawet udało mi się zdobyć zestaw klawiatura + mysz, mogę się założyć że sporej szerzy blogrów nie chce się pisać tylko dla poklasku. Wspomniał o tym nawet djleo w jednym z komentarzy, w którym rozstał się na krótko z DobrymiProgramami. Praca i wysiłek blogerów nie jest doceniany przez Redakcję. Promocja wpisu na głównej portalu to spore wyróżnienie ale czy tylko o to chodzi?

Jedynym rozwiązanie żeby wyjść z tego marazmu to zorganizowanie konkursy, byle nie takiego jak z Officem 365;)

Na koniec jeszcze jedna mała uwaga, przypomniał mi się znienawidzony przez wielu konkurs z Windows 8. Tak wielu krzyczało, że przestaje pisać bo ich genialne wpisy giną pośród delikatnie mówiąc niskiej jakości wpisów dotyczących znienawidzonego systemu win8.
Teraz jest świetna okazja do promowania niszowych rozwiązań i co Panowie? Gdzie się podzialiście?

DjLeo MODERATOR BLOGA  18 #10 02.10.2013 14:24

Ja już otrzymałem nagrodę od Intela (wczoraj). Miło zostałem zaskoczony bo dostałem 2 nagrody. Torbę (bardzo solidną) i fajny pokrowiec(torbę) z gąbki (nie wiem jak to nazwać) na pełnowymiarowego laptopa.

@Banan

Jak zwykle świetne podsumowanie.

@dansys80

To co już powiedziałem na ten temat to poszło w świat, i tak właśnie uważam. Odczuć nie zmienią. I jak na razie widzę, że nie tylko ja tak uważam. Widać to właśnie po ilości wpisów na blogu. Co nie znaczy, że się nie staram. DPmaniak jest tego przykładem. Może odrobinę przyczyni się do wsparcia portalu DP i paru userów. Ze statystyk na Chrome Web Store wynika, że używa go już ponad 30 osób, co bardzo mnie cieszy. Nie spodziewałem się, że będzie to więcej niż kilka osób. Bez praktycznie, żadnej reklamy to sympatyczny wynik.

Według mnie jedyny problem to kulejący PR portalu i jakiś chaos organizacyjny. Za mało redakcji w portalu, interakcji z userami i głównie brak informacji o istotnych dla nas rzeczach. Wałkuję to już od dawna, w kółko Macieju. I na tym to się tylko kończy. Swoją drogą to naprawdę ciekawe, że tak wielki potencjał drzemie w wielu userach portalu, ich pomysły są świetne. Brakuje tylko odrobiny zaangażowania w ich pomysły, ze strony redakcji. Jestem w stanie to zrozumieć i "zwalić" na chwilowe problemy i brak czasu. Ale nie dzieje się tak od wczoraj. Więc ciężko to jednak w taj sposób usprawiedliwiać.

rgabrysiak   14 #11 02.10.2013 16:13

UWAGA, UWAGA ze względu na kiepski poziom wpisów dot. Office 365 jak i komentarzy pod nimi nagrody trafiają na konto redakcji :P

rgabrysiak   14 #12 02.10.2013 16:19

No co? Pożartować nie wolno :P

A teraz już tak całkiem serio, widzę że nie tylko ja narzekam na kiepską interakcję na linii użytkownicy - redakcja DP. Nie wymagam abyśmy otrzymywali na bieżąco informację co redakcja robi, co planuje, czym się w danej chwili zajmuje etc.
Ale raz na jakiś czas warto chyba sobie przypomnieć że ten portal i jak i cała otoczka to również użytkownicy z mniejszym bądź większym stażem, bardziej zaangażowani bądź mniej.
Warto chyba o tym sobie przypomnieć, ponieważ mam wrażenie że niektóre zmiany poszły nie w tym kierunku jakim powinny.

SebaZ   18 #13 02.10.2013 17:26

Tytuł wpisu mówi o zestawieniu dla września 2013, w środku mowa o 10/2013 (październik) a mamy dopiero 2 października. Chyba nie rozumiem za bardzo tych statystyk, no chyba, że chodzi o zestawienie za wrzesień publikowane w październiku :P

Banan   10 #14 02.10.2013 19:06

@SebaZ

Tak właśnie chodzi o zestawienie publikowane w październiku, przy sierpniowym w tamtym miejscu jest wrzesień itd. =)

Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #15 02.10.2013 22:32

No co tu dużo mówić świetna robota.
Swoją droga widzę, że spodobało Ci się w nowej szkole.

djDziadek   17 #16 02.10.2013 22:35

Z racji urlopu, pochwalę tylko Intel i ich firmę PR, że nagrody dotarły do mnie w miejsce urlopowania i pomimo iż dostałem "tylko" kubek i koszulkę, to jestem mega zadowolony :P.
@banan - jak zwykle gratulacje za doskonałe podsumowanie i ogrom pracy jaki w to wkładasz.

Cebula REDAKCJA  19 #17 03.10.2013 11:50

@rgabrysiak

Nawet nie wiesz jak ciężko pisać wówczas gdy wybrnąć się nie da ;( Ostatnie konkursy, a w zasadzie ich rozstrzygnięcia niestety delikatnie mówiąc nieco się wyszły z terminów. Nie chcę się tłumaczyć dlaczego tak się stało, mógłbym sporządzić długą listę powodów, ale to nie argument dla uczestników konkursów, pozostaje mi więc tylko przeprosić. Jedyne dobrego co mogę na ten moment powiedzieć uczestnikom to to, że zwycięzcy zostali wytypowani więc ogłoszenie nastąpi, prawdopodobnie na blogu dziś :)

Co do interakcji, wiemy, że ostatnio szwankuje, znów mógłbym listę powodów generować, ale znów to bez sensu. Was niepokoi osłabienie interakcji, a nas niepokoi to co Was niepokoi. Dziś mam nadzieję uda mi się na blogu skrobnąć parę zdań a propos tego co aktualnie się dzieje, co będzie za chwilę, nad czym pracujemy itd...

SebaZ   18 #18 03.10.2013 14:21

@Cebula
Fajnie by było, bo przyznam szczerze dobrze się czytało wpisy na temat zmian na stronie, postępie wprowadzania poprawek czy planów na przyszłość. Trwało to jednak krótko - może miesiąc po HZ, a później? Zresztą... czekam żeby przeczytać co i jak.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #19 03.10.2013 14:36

Przepraszam za wprowadzenie w błąd w sprawie nagród w konkursie Intela. Winny tutaj jestem ja, ponieważ podczas akcji miałem inny email, którego obecnie nie używam. Dostałem wiadomość bym potwierdził swój adres już 23 września, niestety nie wchodziłem na tą pocztę, więc nie wiedziałem. Dziękuje za zaangażowanie organizatorów, ponieważ skontaktowali się ze mną w inny sposób.

rgabrysiak   14 #20 03.10.2013 15:27

@Cebula
Widzę, że na ciebie zawsze można liczyć ;) Choć współczuję ci roli tego, który zawsze musi się tłumaczyć.

Jednocześnie dziękuję za informację, choć co do konkursu związanego z Office 365 mam jedno małe pytanie.
A mianowicie, co z licencjami dla osób, które udzielały się komentarzach pod wpisami na blogu?
Pamiętam, że jak startował konkurs część licencji została rozdana osobom, które miały tworzyć wpisy na blogu a część miała zostać rozdysponowana dla osób komentujących.
Czy przy rozstrzygnięciu konkursu weźmiecie również pod uwagę tę kwestię?
A może te licencje zostały już rozdysponowane?
Z góry dziękuje za odpowiedź.

ps. nie żebym coś chciał :P ale chciałbym wiedzieć czy nie zapomnieliście o osobach komentujących wpisy.
ps. 2, wiem, że ciekawość to pierwszy stopień do... ale już taki jestem :P

rgabrysiak   14 #21 03.10.2013 20:28

No to już wszystko jasne, dziękuję za licencję i gratulacje dla wszystkich nagrodzonych.

Songokuu   15 #22 04.10.2013 00:13

O i moje wypociny się wybiły :P
Miło.

A ScorpionsB. to jakiś nołlajf jest
Drugi Gowain nam rośnie :D