Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Darmowy internet w Virgin Mobile

Coraz bliżej wakacji, coraz mniej ocen do poprawienia. Dzisiaj był bardzo dobry dzień, bo kolejny przedmiot zniknął z mojej listy "do poprawienia" i to całkiem niespodziewanie. Z chemii miałem tylko jedną ocenę, a mianowicie 1 i nic poza tym, miałem zamiar tą ocenę poprawić. Zamiast matematyki mieliśmy zastępstwo i w efekcie była chemia. Nauczycielka zadała 6 bardzo prostych zadań z materiału chyba z pierwszej klasy, ostatnie zadanie miało 3 podpunkty. Trzy pierwsze osoby, które rozwiążą zadanie podchodzą do sprawdzenia do nauczycielki i dostają ocenę. Klasa niespecjalnie kwapiła się do rozwiązywania tych zadań (mało kto pamiętał 1 klasę). Dlatego czasami tylko jedna osoba dostawała ocenę za dane zadanie i pisała je na tablicy, bo kolejna osoba nie zjawiała się dostatecznie szybko. Fartem pamiętałem te zadania z pierwszej klasy i w efekcie na wspomnianej lekcji dostałem jedną 4 i trzy 5 co razem z 1 daje średnią 4! Ostatnio musiałem przystopować trochę na blogu na rzecz szkoły ale dzisiejszy dzień mogę z czystym sumieniem uczcić wpisem =)

Wczoraj (08.05.2013) Virgin Mobile zaktualizował swoją ofertę na kartę, moim zdaniem miażdżąc konkurencję. Za minutę rozmowy do wszystkich sieci w Polsce zapłacimy 19 gr czyli tak jak przed aktualizacją oferty. Natomiast cena SMSa spadła o połowę z 12 groszy do 6 groszy do wszystkich, dzięki czemu przebili ofertę na kartę Playa, Lycamobile oraz MTV Mobile u których SMS kosztuje 9 gr.

Przed wprowadzeniem nowej oferty była obawa, że 50% więcej przy doładowaniu zniknie, jednak tak się nie stało. Został wprowadzony tylko wymóg rejestracji w Klubie Virgin czyli coś takiego jak np. Play24 tyle, że wiele osób nie chciało się rejestrować, bo wymagany jest np. Pesel. Jednak sieć zapewnia, że dane są bezpieczne i nie zostaną sprzedane firmom trzecim. Nie jestem przekonany co do tego zapewnienia, ponieważ jakiś czas temu było słychać o sprzedaży danych telemarketingowi Orange. Jednak trzeba pamiętać, żeby nie zaznaczać zgody na przesyłanie informacji handlowych podczas rejestracji.

Poprzednio 50% z doładowań były umieszczane na koncie bonusowym, przez co nie można było wykorzystać tego profitu na pakiety internetowe czy SMSy premium. W nowej ofercie bonus trafia na główne konto i możemy korzystać z niego tak jak z pozostałych środków. Jednak czas oczekiwania na zasilenie konta 50% bonusem wydłużył się z niemal natychmiast do maksymalnie 24 godzin.

Jednak najważniejszą według mnie zmianą w ofercie było wprowadzenie darmowej paczki internetu 100 MB po każdym doładowaniu za minimum 10 zł. Czas ważności pakietu to 30 dni w przypadku kolejnego doładowania czas ważności nie sumuje się lecz znów startujemy od 30 dni, natomiast dostępne MB są sumowane. Czyli po doładowaniu za 10 zł i upłynięciu 10 dni (zakładając, że nie używaliśmy internetu) po czym ponownym załadowaniu za 10 zł, mamy dostępne 200 MB internetu i 30 dni ważności, a nie 50 dni.

Gdy wykorzystamy pakiet internetu lub skończy nam się czas na jego "skonsumowanie" to zostajemy przełączeni na lejek 32 kb/s, który jest dostępny przez cały okres ważności konta. A konto w Virgin Mobile po każdym doładowaniu ma okres ważności jednego roku! Tak tego naszego w kalendarzu gregoriańskim czyli aż 365 dni darmowego internetu.

2 września 2011 roku w Polsce ruszył Red Bull Mobile, dzięki ofercie na kartę w najkorzystniejszym wariancie czyli po doładowaniu za 50 zł dostawaliśmy paczkę danych 500 MB, a po jej wykorzystaniu internet zwalniał do 32 kb/s, natomiast czas ważności konta wynosił 150 dni. Wspomnianą ofertę używałem od dnia jej startu jednak Virgin Mobile przebił ją bardzo mocno. Oprócz internetu jeszcze doszły tańsze SMSy, 19 gr za minutę zamiast 29 gr, 50% doładowania gratis. To bardzo duże profity nie mówiąc już o promocjach u partnerów Virgina.

Oczywiście w Red Bull Mobile jest ten Świat Redbulla czy darmowy YouTube w pełnej prędkości. Z tego pierwszego w ogóle nie korzystałem natomiast drugie to tylko teoria. Sam YouTube oczywiście ładował się szybciej ale filmików nie dało się oglądać w ogóle no chyba, że kilka pierwszych sekund dla bardziej cierpliwych.

Mogłoby się wydawać, że lejek 32 kb/s jest bardzo niski i nic na tym nie można zrobić. Jednak na GG jestem cały czas, wszystko działa jak należy, tylko trochę wolniej się strony wczytują. Nigdy nie miałem jakiegoś szczególnego problemu podczas używania lejka. Oczywiście nie ściągniemy sobie jakiegoś większego pliku czy nie oglądniemy filmiku na YouTube ale pobranie małej aplikacji z Google Play czy korzystanie z nawigacji podczas np. szukania skrzynek Geocaching przez Locusa nie sprawia żadnej trudności. Nawet w prostą gierkę online na Androida Fun Run można płynnie grać z internetowymi przeciwnikami.

Od czasu startu Virgin Mobile miałem ich darmową kartę i czasem używałem jej jako dodatkowy numer np. gdy testowałem smartfony - na moim jedna karta na drugim druga. Nigdy nie doładowywałem konta ale razem z kontem bonusowym mam ponad 20 zł, które dostałem w jakiejś promocji. Na dodatek mam również aktywne 2013 SMSów do wszystkich sieci dostępne do końca roku. Wspomniane SMSy można było otrzymać w promocji, która trwała bodajże do końca kwietnia. Numer mam dość prosty i fajny, a jako że mój w Red Bull Mobile jest zarejestrowany na siostrę (historia opisana tutaj) to nie zamierzam go przenosić. Tatę czy kolegów już namówiłem na zmianę sieci, moim zdaniem na dzień dzisiejszy jest to najlepsza oferta na kartę w Polsce. Pozostało mi 8 zł do wykorzystania na koncie w Red Bullu. Za 5 dni rusza nowa oferta w Heyah, raczej wątpię by przebiła Virgin Mobile, ale mogę się mylić. Pozdrawiam, Banan =) 

internet urządzenia mobilne

Komentarze

0 nowych
Ave5   8 #1 09.05.2013 23:25

Nie widzę żadnego dobrego wytłumaczenia dla brania PESELi.

Shaki81 MODERATOR BLOGA  38 #2 09.05.2013 23:38

Oferta na prawdę ciekawa. A jak wygląda sprawa przeniesienia numeru do nich? Są jakieś problemy czy raczej nie?

underface   14 #3 09.05.2013 23:39

@Ave5
a ja owszem. może do samej rejestracji i egzystowania w sieci nie jest to do końca konieczne. ale załóżmy, że Janek Kowalski użytkownik dziewiczej sieci zarejestrował swój numer bez podawania nr. pesel. co wtedy? tak naprawdę nie może przenieść swojego nr, gdyż w procesie MNP danymi krytycznymi porównywanymi u operatora dawcy i biorcy jest nr tel. oraz pesel właściciela. A ze względu, że virgin działa podobnie jak heyah (nie mają salonów) jest do dużo wygodniejsze niż rejestracja karty w heyah, która trwa kilka dobrych dni.

underface   14 #4 09.05.2013 23:41

@Shaki81
dlatego wspomniałem o tym nr pesel, który jest niezbędny w mnp
pytanie czy w nowym formularzu to nadal występuje. bo w tym ze screena widać odpowiednie pole. a kilka tyg temu. rejestrowałem nr i tego pola już nie było

Banan   10 #5 09.05.2013 23:43

@Shaki81

Czytałem, że ten proces przebiega u nich bardzo szybko, a nowa karta SIM jest wysyłana już tego samego dnia, w którym zostało złożone zgłoszenie (pewnie godziny poranne).

januszek   22 #6 10.05.2013 08:18

Irytujące jest, jak dla mnie, że właściwie we wszystkich nowych ofertach różnych operatorów trzeba się "doktoryzować" z zależności pomiędzy doładowaniem a wynikającymi z tego ((i kwot, i z częstotliwości) profitami czasowymi.

  #7 10.05.2013 09:09

w 5 dni mozna przeniesc od wypelnienia formularza. ponadto jak wszedzie trzeba ksero/skan dowodu - moze byc oznakowane znakiem wodnym.

Scorpions.B REDAKCJA  23 #8 10.05.2013 10:18

Oferta ciekawa, zwłaszcza dla osób korzystających z internetu poza domem.
Ja w Play mam obecnie bodajże 150MB na miesiąc i płace za to 9 zł, po przekroczeniu limitu również prędkość jest obniżana, nie interesowałem się dokładnie do ilu, ale przeglądanie internetu wtedy to katorga. Jedynie nadaje się do GG, chociaż rzadko korzystam ;)

freeq52   8 #9 10.05.2013 12:24

A ja mam nju mobile z rachunkiem i sobie chwalę :)
Dzwonienie - max. 29zł
Smsy - max. 9zł
1GB internetu - max. 19zł.

A należy przypomnieć, że wcale a wcale nie muszę wysłać max. smsów, wydzwonić max. minut czy wykorzystać 1GB netu. Równie dobrze mogę korzystać mniej - ile używamy, tyle płacimy.
Można również korzystać tylko z neta, wykorzystać 1GB (potem lejek) i zapłacić 19zł - nikt nie karze dzwonić. Jeśli 1GB to za mało, to można dokupić pakiet 350mb (5zł) lub 700mb (7zł). Długo czekałem na taką ofertę :)

xomo_pl   24 #10 10.05.2013 12:47

i gdzie ten darmowy internet?
żeby go dostać trzeba doładować konto więc to nie jest za darmo. Za darmo to by było gdyby po zakupie startera był internet np 1GB a nie jak doładujesz za dychę to dostaniesz 100mb...

play ze swoją roczna ważnością konta i tak jest the best :D

Verard   3 #11 10.05.2013 13:29

Nie jestem pewien, czy chrześcijanin powinien korzystać z takiej sieci, która wykorzystuje w reklamie treści stricte szatańskie.

Newton   8 #12 10.05.2013 14:04

Verard.
Ależ jak najbardziej powinien. Trzeba poznać wroga by ustalić taktykę.

lukasz169   4 #13 10.05.2013 14:20

Bardzo dobrze, że od czasu do czasu jakiś MVNO rozpoczyna walkę o klienta, bo powoduje to obniżenie cen u reszty operatorów. Ja co prawda nie należę do osób co zmieniają sieć jak tylko się jakaś nowa oferta pojawi, aż chyba wstyd się przyznać, że od 15 lat mam ten sam numer i jeszcze ani razu sieci nie zmieniłem, ale wiadomość o kolejnej bitwie cenowej mnie zawsze cieszy :)

@underface

w Polsce w procesie MNP nie jest konieczny numer PESEL, jest konieczny jakiś identyfikator przypisany do określonej osoby czy firmy. Rolę tego identyfikatora może pełnić PESEL, nr dowodu, NIP czy inny numer jednoznacznie identyfikujący osobę czy instytucję. Utarło się, że operatorzy chcą PESEL od klientów indywidualnych oraz NIP od klientów instytucjonalnych, żeby później nie mieć problemów (komunikatu o niezgodnych danych rejestracyjnych) podczas przenoszenia numeru, bo ktoś w jednej sieci podał PESEL, a w innej numer dowodu. Jednak porozumienie międzyoperatorskie w Polsce obliguje operatorów do używania także innych numerów identyfikacyjnych poza numerem PESEL w procesach MNP.

underface   14 #14 10.05.2013 14:56

@lukasz169
w MNP nie jest konieczny pesel, ale jest konieczny ze względu na to, że wszyscy operatorzy akurat porównują ten parametr (dotyczy osób indywidualnych), co oznacza, że PESEL jest konieczny. akurat nie dziwi mnie fakt użycia tego nr ze względu na to, że każdy polak ma inny nr który nie jest zależny od nr i serii dowodu, miejsca zamieszkania etc.

Canaletto   13 #15 10.05.2013 20:40

Jestem w VM od kilku tygodni. Ceny mają niezłe, ale problemem jest stosunkowo słaby zasięg, to w tym momencie największa wada VM.

Banan   10 #16 11.05.2013 00:01

@zomo_prl

Od razu po włożeniu stara masz darmowy internet z lejkiem na czas ważności konta, a po doładowaniu jest to 365 dni. Jeśli doładujesz za 10 zł lub więcej to do tego jeszcze dostajesz pakiet 100 MB na 30 dni, a przy doładowaniu za 5 zł paczki nie ma. Także nie da się ukryć, że darmowy internet jest.

Onlinemaster   9 #17 11.05.2013 10:03

Wedle regulaminu ta oferta to tylko promocja do końca roku, chyba tylko po to, żeby nałapać klientów...

Banan   10 #18 11.05.2013 11:28

@Onlinemaster

Jeśli promocja nie zostanie przedłużona to przejdę do innego operatora, który będzie wtedy najkorzystniejszy - proste.

ficca2   7 #19 12.05.2013 23:47

Orange Free na kartę dalej wydaje się lepsze - 2.2 giga bonus przy doładowaniu za 50zł, do tego w miarę sensowne stawki. Przeniosłem się z Nowego Orange Go, internetu używam praktycznie wszędzie gdzie nie mam dostępu do wifi - słucham radia, używam nawigacji, czytam reddita i przez 2 miesiące wykorzystałem jedynie 400 mb.

eddie71   8 #20 12.05.2013 23:48

Z tym internetem 100 MB za 10 zł doładowania coś nie tak.
http://virginmobile.pl/chce_przejsc_do_virgin_mobile/oferta/cennik?gclid=CJTbwdf...
Cytuję:
"Do każdego doładowania powyżej 10 zł 100 MB"
Najbliższy dostępny nominał do doładowania powyżej 10 zł to 30 zł.
Chyba że nastąpił błąd w opisie.
Sprawdziłem w regulaminie:
http://virginmobile.pl/files/news/regulamin_vmp_nowe_pakiety_internetowe_z_lejki...
Jest tam podane cytuję "po doładowaniu konta kwotą minimum 10zł".
Teraz trzeba się ich spytać czy błąd jest na stronie czy w regulaminie.
Jak będę miał czas jutro to im zgłoszę błąd.

Autor edytował komentarz.
Banan   10 #21 13.05.2013 00:01

@eddie71

Kilka razy z nimi rozmawiałem i wymieniłem maile. Bonus w postaci 100 MB internetu dostajesz od doładowania za 10 zł i wyżej.

  #22 13.05.2013 15:40

Jak rozumiem Bananie ten wpis zawiera lokowanie produktu :-). I moim skromniutkim zdaniem tak powinno być. Co dobre winno być chwalone, niezależnie od trendów w "ogólno dostępnych mediach". Wszystko na temat Dziewicy zostało przez Ciebie i moich przedmówców prawie powiedziane. Dodam że cieszę się Virgin Mobile nastał prawie zaraz po tym jak w medialnej ciszy (plastikowy worek na twarz) umarł MobilKing. Mam VM od sierpnia ub.roku. Cieszę się że VM zaistniał w naszym kraju lecz podzielam wypowiedzi o ograniczonym zasięgu choć tak nie do końca.
Mi starczy że za Jej (wszak "Virgin" na polski jest rodzaju żeńskiego) pomocą mam kontakt z cywilizacją znad sierakowskich jezior (rybna wielkopolska) . Każdemu według potrzeb.
Oby nie skończyła jak MobilKing. Obie oferty najbardziej do mnie trafiały z uwagi na termin ważności konta (365 dni). Wcześniej siedziałem 13 lat na sim+ i testowałem również wyżej wspomniany RedBullMobile (150 dni ważności konta) więc zapewniam że wiem o czym piszę. Dzięki za kompetentny artykuł.

eddie71   8 #23 14.05.2013 20:16

Na stronie z cennikiem już poprawiono.
"100 MB do każdego doładowania od 10 zł".
W tym momencie Play na Kartę jest zagrożony.

Autor edytował komentarz.
  #24 15.05.2013 17:38

Na lejku 32kb/s strony na Operze Mini otwieraja sie szybko i swietnie, dziala aplikacja jakdojade, dzialaja widzety pogodowe, jest dyktowanie smsów. po co mi pakiety szybkiego neta? Jak bym wczesniej wiedział o mocy tego 32kb/s lejka to bym miał Red Bul Mobile 5-miesieczny, choć i tak teraz przeszedłbym do Virgin Mobile, bo jest lepszą ofertą. :P

  #25 25.11.2014 13:42

Warto jeszcze sprawdzic taryfe Orange Free na karte. Za doladowanie 10zl jest 150 MB, 25 - 1GB, 50 - 2,2, 100 - 6GB. Ale za to krotszy czas waznosci konta przy niskich doladowaniach, zwlaszcza pol. wych., np. w Lebara konto wychodzace jest caly czas wazne, nie wazne za ile doladujesz, tu jest jakos cos podbnego.