Google Chrome - własna skórka =)

Wstęp

Lubię zmieniać programy, z których korzystam na co dzień. Ten wpis poświęcę robieniu skórki/motywu do Google Chrome.

Rozwinięcie =)

Na początek najlepiej jest ściągnąć gotową skórkę, którą następnie zmodyfikujemy. Skórkę ściągamy z tej strony. Ja wybrałem tą skórkę. Następnie klikamy PPM (prawym przyciskiem myszki) na zastosuj motyw > Zapisz link jako i zapisujemy na dysku. Ściągniemy wtedy pliczek z rozszerzeniem crx w moim wypadku jest to at_jameswhite.crx. Klikamy na niego zmień nazwę i zmieniamy rozszerzenie z crx na zip. Wypakowujemy. W środku jest pliczek manifest.json i folder z obrazkami do motywu. Najpierw do każdego z tamtych obrazków dodajemy rozszerzenie jpg. Przykład: agxjaHJvbWV0aGVtZXNyDAsSBEZpbGUY2a0DDA.jpg. Następnie porządkujemy czyli np. agxjaHJvbWV0aGVtZXNyDAsSBEZpbGUY2a0DDA.jpg zmieniamy na a.jpg i tak samo czynimy w manifest.json (do edytowania zalecam notepad++ lub ostatecznie notatnik). Gdy już każdy po kolei został uporządkowany podmieniamy obrazki wedle uznania (po zmianie rozszerzenia od razu widać jaki obrazek odpowiada za co). Następnie zmieniamy kolorki jak kto chce (kolory podaje się w formacie RGB czyli czerwony, zielony, niebieski np. 168, 230, 29 (zielony)). Ja zrobiłem to tak:

{"theme": {"images": {"theme_toolbar":"banan\/h.jpg", "theme_ntp_attribution": "banan\/nbanan.png", "theme_frame": "banan\/gora.jpg","theme_tab_background":"banan\/nieaktywnekarty.jpg", "theme_ntp_background": "banan\/tlo.jpg"}, "colors": {"ntp_section_text": [0, 0, 0], "tab_text": [0, 0, 0], "frame": [0, 0, 0], "ntp_background": [0, 0, 0], "ntp_link": [0, 0, 0], "tab_background_text": [0, 0, 0], "ntp_text": [0, 0, 0], "ntp_section": [0, 0, 0], "ntp_section_link": [16, 96, 243], "ntp_header": [22, 164, 248], "toolbar": [168, 230, 29], "bookmark_text": [0, 0, 0]}, "tints": {"buttons": [0.589, 0, 0.5]}, "properties": {"ntp_background_repeat": "no-repeat", "ntp_logo_alternate": 1, "ntp_background_alignment": "top"}}, "version": "0.1", "name": "Banan"}

Teraz aby zrobić pliczek z rozszerzeniem crx należy w Google Chrome włączyć opcje > narzędzia > rozszerzenia > tryb programisty (prawy górny róg) > umieść rozszerzenie w pakiecie > przeglądaj (podajemy namiary na główny katalog rozszerzenia) > OK. Teraz "podnieś" twój pliczek z rozszerzeniem crx i "upuść" w Google Chrome. Załaduje ci się twój nowy motyw. Mój rezultat wygląda następująco:

Zakończenie

Mam nadzieję, że komuś się to przyda. Czekam na krytykę i pochwały w komentarzach.