Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Już nie rzucę pendrivem w ścianę =|

Czytaliście już mój wpis "Co prócz oczywistego? Pendrivem w ścianę"? Jeśli nie proszę przeczytać, bo jest on powiązany z tym wpisem.

Od moich testów pendirva OCZ ATV 16GB minął miesiąc normalnego użytkowania. Jest 4 Marca, właśnie pobrałem Windows 8 Consumer Preview. Sięgam po mojego OCZ-a, wkładam do portu USB i... no właśnie nic się nie dzieje. Pomyślałem sobie "No świetnie, znowu to samo!". Nie pomogła zmiana portu ani podłączenie do innego komputera. Zero reakcji. Później dioda zaświeciła się ze dwa razy i tyle, było po niej.

W poniedziałek po szkole wybrałem się z kolegami dać pendirva na gwarancję. Jak wytłumaczyłem sprzedawcy co i jak, dostałem wydruk z moim imieniem i nazwiskiem oraz polecenie żeby zapytać o postępy reklamacji w sobotę. Tak też uczyniłem. W sobotę nie mieli żadnej odpowiedzi. Poniedziałek, wtorek, środa... nadal nic (zawsze jak przychodziłem to w radiu akurat leciała "kancelaria" (ukryty język polski)). Czwartek 15 marca, piątek i sobotę już sobie darowałem. Minęły 2 tygodnie, mamy 19 marca - dzwonię do sklepu i otrzymuję informację, że wydana została pozytywna decyzja co do wymiany pendriva na nowy. Czyli jak zwykle mam pecha do urządzeń, a szczęście do gwarancji.

Jak pisałem we wcześniejszym "wyrażaniu opinii", bo wpisem tego nie mogę nazwać, od tej notki na blogu (znacie inny synonim?) zaczynam publikować krótkie epizody w postaci filmiku nawiązującego do treści wpisu =)

Jak ktoś nie zrozumiał przekazu w postaci drzewka pendrivowego chodzi o to, że zapytałem sprzedawcę czy jeśli decyzja będzie pozytywna, to będę mógł dostać inną pamięć flash za kwotę którą mam na paragonie. Oczywiście odpowiedź była pozytywna, a ja za jednego pendriva mam 2 o tej samej pojemności - jest to GOODRAM CUBE 16GB w kolorze niebieskim i czerwonym.

Teraz zrobię porównanie OCZ-a z niebieskim GOODRAM-em - czerwony ma takie same parametry jak niebieski.

 • Wymiary
  OCZ 82 x 24 x 8 mm
  GOODRAM 33 x 12 mm
  Czyli 2 nowe pendrivy zajmują tyle co 1 OCZ
 • Pojemność 16 GB
 • Interfejs pamięci USB 2.0
 • Prędkość odczytu podana przez producenta
  OCZ 35 MB/s
  GOODRAM 17 MB/s
  Prędkość zapisu podana przez producenta
  OCZ 18 MB/s
  GOODRAM 9 MB/s
  Jak jest w praktyce? Zmierzyłem szybkości obu pendrivów programem CrystalDiskMark (dzięki djfoxer, że o nie poprosiłeś pod testem OCZ-a, bo teraz bym nie miał porównania =).
  Teraz widać jak na dłoni. OCZ bardzo zawyża prędkości na pudełku, a GOODRAM wręcz przeciwnie.
 • Inne
  OCZ odporność na wodę i wstrząsy
  GOODRAM mała wielkość

Znacznie bardziej przydadzą mi się 2 małe pendrivy o pojemności 16GB każdy niż jeden i to z mniejszą prędkością zapisu. Chociaż nie rzucę już pendrivem w ścianę, to i tak zawsze mogę gdzieś posiać jeden z nich =P Pozdrawiam, do następnego wpisu, Banan.

P.S. Mam nadzieję, że jakość filmików będzie rosła wraz z liczbą wpisów z filmikami. 

sprzęt

Komentarze

0 nowych
Wolfgar   7 #1 20.03.2012 21:57

Te Cube są strasznie podobne do modeli PQI :/ zero innowacyjności.

djfoxer   19 #2 20.03.2012 23:12

O i taki namolny mój wcześniejszy komentarz się do czegoś przydał :D
Ale widzisz, jednak nie warto było rzucać tym pendkiem o ścianę.

Banan   10 #3 21.03.2012 06:58

@djfoxer

Albo nie przeczytałeś uważnie mojego wpisu, albo masz inne priorytety. Po pierwsze to nie przez rzucanie nim o ścianę to się stało tylko po miesiącu od testów. Po drugie jeśli uważasz, że dostając za 1 pendriva 16GB dwa i każdy o tej samej pojemności czyli razem 32GB. I każdy z nich ma lepszą prędkość zapisu od tego pierwszego to nawet jeśli (w co wątpię) spowodowane było to spotkaniem ze ścianą to i tak było warto.

djfoxer   19 #4 21.03.2012 08:31

@Banan
Spoko spoko, wiadomo, że transakcja opłacalna :) Pokazuje to jednak, że nie ma niezniszczalnych pendków, Twój padł od zwykłego używania, jak rozumiem.

Napisałeś "dioda zaświeciła się dwa razy"... ponownie przypomniał mi się genialny konkurs z diodą, ktoś pamięta? :)

Ruzby   5 #5 21.03.2012 09:17

Poszukiwacze zaginionego pendrive`a :) Fajnego masz sprzedawcę, u mnie w Prolinie z łaską przyjęli myszkę na gwarancję :(

Ruzby   5 #6 21.03.2012 09:19

Ale nie ma co - masz pecha do pendrive`ów...

Jaahquubel_   13 #7 21.03.2012 20:58

Fajne okoliczności przyrody.
Muzyczkę na końcu mogłeś sobie darować.
Sarny nie widzę. :(
Filmik bardziej z gatunku "żart lokalny" - poważny wpis bez filmiku byłby chyba lepszy - a filmik do osobnego wpisu, jako zapowiedź wpisu poważnego.

Yushe   1 #8 22.03.2012 21:18

Fajnie wam wyszedł filmik. Generalnie to masz ogromnego pecha co do rzeczy z Alsena...

  #9 17.12.2012 22:26

wczoraj testowalem tego OCZ'a - kilka testow dd z conv=fdatasync bs=1MB, i jakby nie patrzec wychodzi kazdy test a powtazalem 10 razy wychodzi miedzy 13 a 17 przy zapisie, na vfat i ntfs podobne wyniki. Wiec chyba nie jest tak ze te wyniki sa wiarygodne (wykonane raz na jednym kompie).