Przeglądarka internetowa na co dzień

Zaczynając przygodę z internetem nie interesowało mnie jakiej przeglądarki będę używał, nie wiedziałem nawet, że istnieją inne niż Internet Explorer. Jednak teraz wiedząc co jest najlepsze opowiem wam od początku jak to było.

Najpierw interesując się jedynie grami miałem Internet Explorer, gdy jakaś gra mi nie zadziałała po namowie kolegów przeżuciem się na Firefox -a. Czasami używałem też Opery. Po Operze przyszła pora na Safari. Ta przeglądarka nie przypadła mi do gustu. Po pewnym czasie zacząłem interesować się bardziej wszystkim co z komputerami związane. Gdy została wydana przeglądarka Chrome zaraz się na nią przeżuciem. Miała wszystko czego chciałem stabilność, szybkość, prostota, dużo miejsca na prezentowanie strony.

Teraz gdy wiem już czego chcę przedstawię wam jakim skaraniem dla webmasterów jest Internet Explorer.

Otóż ludzie jak na złość pozostają przy Internet Explorer 6, a webmasterzy muszą dopasować taką stronię do tej starej wersji przeglądarki. Nawet najnowsza wersja Internet Explorer-a pokazuje błędnie stronę, która na innych przeglądarkach wyświetlana jest prawidłowo. Ja nie wiem jak ludzie mogą z tego korzystać. Sam mam małą stronkę (czasami coś mi padnie) i wiem, że programowanie pod Internet Explorer-a jest strasznie męczące i pracochłonne. Przecież pisanie kodu nie kiedy nawet połowy strony pod jedną przeglądarkę jest tak wkurzające, że czasami nawet mi się odechciewa w ogóle robienia i prace stają.

Nie namawiam nikogo do zmiany przeglądarki no chyba, że używasz Internet Explorer 6 w takim wypadku zrób to jak najszybciej. Każdy niech sobie używa przeglądarki wedle uznania ale ja powiem od razu Internet Explorer będzie najgorszym wyborem. Oby Microsoft narzucił automatyczną aktualizację swojej przeglądarki, bo tylko taki wariant jest najlepszy przy tak dużej liczbie użytkowników korzystających z Internet Explorer 6. Gdy tak się stanie będę mógł odetchnąć ja (webmaster amator) i wszyscy webmasterzy. Mam nadzieję, że moje przeżycie nawróci chociaż jednego Internet Explorer-owca. A jeżeli ktoś chce wiedzieć to ja osobiście polecam Google Chrome.